یو پی اس ماژولار

یو پی اس ماژولار

کاربرد یو پی اس ماژولار چیست

در این مطلب می خواهیم درباره پو پی اس ماژولار اطلاعات آموزنده و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. با این مقاله کاملا درباره سیستم های UPS ماژولار و مزیت های اساسی و مهم این سیستم ها آشنا می شوید. در ادامه به کاربرد یو پی اس ماژولار هم خواهیم پرداخت.

یو پی اس ماژولار از یک فریم تشکیل شده است. این فریم، توانایی قرار گرفتن تعدادی ماژولار را در در خود دارد. سیستم پو پی اس ماژولار واقعی و یا DPA یک نوع دستگاه پوسته ای است که به انتقال قدرت بین ماژولارها می پردازد.

عملکرد یو پی اس ماژولار

طرز قرار گیری ماژولار ها به این صورت است که به صورت نر و مادگی، بدون آنکه کابل کشی انجام شود، در فریم به حالت رک مونت قرار می گیرند.

اگر از عملکرد دستگاه بگوییم، این است که توان خروجی کاملا بین ماژول ها تقسیم می شود و هر ماژول تامین قسمتی از توان خروجی به عهده اش می باشد.

یک مورد بسیار مهم درباره یو پی اس ماژول ها این است که اگر شما به N تعداد ماژول احتیاج دارید، باید مقدار N+1 برای تامین بار مورد استفاده قرار دهید.

در این صورت اگر ماژولی دچار خرابی شود، بار بین ماژول های سالم دیگر تقسیم شده و خروجی دستگاه دچار قطعی نخواهد شد.

روش جدید در یو پی اس ماژول ها این است که موازی با سازمان ها می باشد.

خیلی ساده و موثر باعث بیشتر شدن توانایی و قدرت یو پی اس، بهبود دسترسی و رضایت از مزیت های طولانی از روش های یو پی اس مقیاس پذیر می باشد.

این راه حل جدید در UPS ماژول ها در مراحل افزایش باعث رشد در سازمان می شوند.

یو پی اس ماژولار
عملکرد یو پی اس ماژولار

المان های تولید تکنولوژی یو پی اس ماژولار

  1. موفقیت ها و پیشرفت ها ی عملی در یکسوکننده و تولید و عرضه سیستم های سویچینگ IGBT
  2. محافظت و نگهداری از اطلاعات سرورها و جلوگیری از قطع شدن سیستم های کنترل و ابزار دقیق
  3. اهمیت بسیار زیاد در داشتن سیستم پایدار و امنیت 100%مزایای فنی و تجاری که دارا می باشد و تغییراتی در فضای تجاری که این مزایا را به درجه اهمیت رسانده است.

کاربرد UPS ماژولار

یو پی اس ماژولارها از فن آوری منحصر به فردی برخودارند. برای ایجاد این تکنولوژی 3 عامل مهم تاثیر گذار هستند.

این سه عامل عبارتند از مزیت های فنی و اقتصادی ، تغییرات در محیط تجاری و کسب و کار هستند. که پیش از این هم به آن ها اشاره کردیم.

از مهم ترین کاربرد یو پی اس ماژولارها باید بگوییم که به هیچ عنوان در دستگاه ها و مکان ها نباید با وجود این تکنولوژی، خروجی برق قطع گردد.

واضح تر اگر بگوییم به این معنی است که در مکان ها و مراکزی که مصرف کننده انرژی الکتریکی و برق هستند، اصلا نباید هیچ خاموشی ایجاد گردد.

یو پی اس ماژولارها عملکردی فوق العاده نسبت دیگر فن آوری های یو پی اس دارند. این مزیت به این علت است که اگر یکی از ماژول های یو پی اس بنا بر هر علتی از کار افتاد، یو پی اس می تواند با دیگر ماژول ها به مارش ادامه دهد.

برای بیشتر کردن ضریب اطمینان هم بهتر است، خروجی دو یا بیشتر از دستگاه یو پی اس را به طور پارالل نصب کرده و کار انداخت.

فن آوری و تکنولوژی توسعه در سیستم های ماژولار برای دسترسی به بیشترین حد دستیابی به برق است که بنا بر خواسته مشتریان ایجاد شده است.

از مزیت های منحصر به فرد یو پی اس ماژولار می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • صرفه جویی در هزینه ها
  • توسعه پذیری
  • دسترسی
  • ارتقاء پذیری
  • کنترل راحت
  • انعطاف پذیری بیشتر
UPS ماژولار
کاربرد UPS ماژولار

ویژگی یو پی اس مدولار

یو پی اس مدولار نیاز به هزینه نصب و راه اندازی کمتر و هزینه پایین تر در تعمیر، نسبت به دیگر یو پی اس ها دارد.

این مورد باعث صرفه جویی در هزینه شده و ابعاد کوچکتری که دارندف باعث اسانی در جا به جایی و حمل و نقل می شود. پس تعداد پرسنل مورد نیاز و وسایل جا به جایی کمتر می شود.

بیشتر ماژول ها به صورت خود پیکر بوده که همین عاملی است تا در صورت اضافه شدن ماژول ها، احتیاجی به برنامه نویسی و یا تنظیمات سخت افزاری نداشته باشد.

پس برای این نوع دستگاه ها از ابزارها و سیستم ها منحصر به فردی استفاده نمی شود.

ماژول ها باعث ایجاد مصرف بهینه و کاهش هزینه در هر دو بعد انرژی و مدیریت سیستم شده و باتری یکی از عوامل تاثیرگذار در عملکرد کلی UPS است. باتری می تواند از طریق ولتاژ اصلی شارژ شود.

قسمت زیادی از انرژی جذب شده برای شارژ باطری مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است شارژ باتری با الگوریتم های نرم افزاری هوشمند و الکترونیکی تحت مراقبت و کنترل باشد. در این صورت است که مصرف باتری به کمترین میزانش می رسد.

تعمیرات یو پی اس مدولار

سرویس و تعمیر تکنولوژی UPS مدولار خیلی آسان است. نمها با تعویض ماژول خراب و معیوب با مازول سالم، تعمیرات انجام می شود. به هیچ دانش خاصی هم نیاز نیست.

یک کورد جالب در تعمیرات یو پی اس مدولار این است که حتی در هنگام کار با دستگاه هم می توان ماژول های خراب را جدا کرد و پس از سرویس یا تعمیر، ماژول را به جایش برگردانید.

علت تعمیرات یو پی اس مدولار
تعمیرات یو پی اس مدولار
در نهایت اینکه

سیستم پو پی اس ماژولار وجود خود را به پیشرفت هایی در صنعت نیمه رسانا مدیون می داند.

این سیستم از تلفیق سه فاکتور ایجاد شده است که مزیت های فنی و اقتصادی، تغییرات در محیط تجاری و کسب و کار می باشند.

از مهم ترن مزیت ها و کاربرد یو پی اس ماژولار پایین آوردن هزینه های اجرایی و ارتقاء وضعیت و خرید باتری است.

مهم ترین کاربرد این دستگاه ها این است که برای مکان هایی که به هبچ وقت نباید قطعی برق صورت گیرد، که خاموشی ایجاد نشود.

سوالات مربوط به یو پی اس ماژولار

[accordion title=””][accordion-item title=”علت ساخت و توسعه سیستم های ماژولار چه می باشد؟”]برای دسترسی به بالاترین قابلیت دسترسی به برق، ایجاد شده است.[/accordion-item][accordion-item title=”UPS مدولار در چه جایی مورد استفاده قرار می گیرد؟”]در جاهایی که مصرف کننده برق در هیچ حالتی نباید برق قطع شود و خاموشی ایجاد شود.[/accordion-item][accordion-item title=”مهمترین عوامل در ایجاد تکنولوژی یو پی اس مدولار چه هستند؟”]از مهم ترین عوامل در ایجاد فن آوری یو پی اس ماژولار، مزایای فنی و اقتصادی، تغییرات در محیط تجاری و کسب و کار هستند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...