استابلایزر

سوالات متداول مربوط به استابلایزر

استابلایزر یک وسیله الکتریکی است که برای تغذیه جریان ولتاژ ثابت به وسایل الکتریکی همچون رایانه مورد استفاده قرار میگیرد و علت استفاده آن محافظت در برابر آسیب ه او نوسانات ولتاژی می باشد.
 
استابلایزرها دارای انواع مختلفی می باشند همچون: تثبیت کننده ولتاژ رله، تثبیت کننده ولتاژ ثابت، تثبیت کننده ولتاژ استاتیک و تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده.
 
از این سیستم بیشتر برای کنترل دامنه ولتاژ وسایلی همچون یخچال های مدرن استفاده می شود. در نظر داشته باشید که اگر دامنه ولتاژ عملیاتی سیستمی زیاد باشد دیگر نیازی نیست که از stabilizer ستفاده کنید ما در شرایط برعکس استفاده از استابلایزر ضروری می باشد.
 
برای انتخاب یک تثبیت کننده ولتاژ خوب موارد مهمی ر بید در نظر داشته باشید اولین مورد این است که stabilizer را انتخاب کنید که حداکثر توان آن 230 باشد.
 
استابلایزر وسیله الکتریکی است که ولتاژ ثابت بار را در طول ولتاژ و تحت شرایط ولتاژ تغذیه می کند. این دستگاه این شرایط ولتاژ را تشخیص داده و به همین ترتیب ولتاژ را به محدوده مورد نظر می رساند. در حقیقت تثبیت کننده ولتاژ ابزاری را برای تنظیم ولتاژ تغذیه بار فراهم می کنند.
 
 
 
 

دستگاه استابلایزر یک وسیله الکتریکی است که بدون در نظر گرفتن تغییرات در ولتاژ ورودی، برای انتقال ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی آن طراحی شده است. این دستگاه یک ابزار پشتیبانی محسوب می شود واز تجهیزات یا دستگاه در برابر ولتاژ نامتعارف برق محافظت می کند. نام دیگر دستگاه استابلایزر، تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) می باشد.

برای بهره برداران دستگاه استابلایزر بهترین پشتیبان برای تجهیزات الکتریکی پرهزینه و گرانبها محسوب می شود تا از آنها در برابر نوسانات نامتعارف  ولتاژ جریان برق محافظت کند.

 برخی از تجهیزاتی که حساس و مهم می باشند عبارتند از :

سیستم تهویه مطبوع، دستگاه چاپ افست، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و تجهیزات پزشکی و بسیاری از دستگاه های صنعتی و آزمایشگاهی و …

 
 

ضرورت استفاده از استابلایزر

ابزارهای الکترونیکی زمانی به عملکرد صحیح و دقیق مورد نیاز بهره بردار دست می یابند که انرژی الکتریسیته ای که دریافت می کنند مطابق با استانداردهایی باشد که برای آنها از طرف شرکت تولید کننده تعریف شده است .
بنابراین در صورتی که برق دریافتی توسط دستگاه های الکترونیکی مطابق استاندارد نباشد لازم است که به وسیله دستگاه های الکترونیکی واسط که از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار هستند، نقص جریان برق برطرف و سیستم های الکترونیکی وابسته بخوبی فعالیت نمایند .به عنوان مثال جریان برق شبکه سراسری معمولا نوسان ولتاژی بین 5 تا 10 درصد را دارا هستند که برای ورودی دستگاه های مصرف کننده تا حدودی قابل قبول می باشد ولی در محدوده چنین درصدهایی نیز در دراز مدت و بصورت مستمر پتاتسیل آسیب رساندن به مصرف کننده ها وجود دارد .دستگاهی که امروزه برای رفع این مشکل طرفداران بسیاری دارد، دستگاه استابلایزر می باشد.

دستگاه استابلایزر دو وظیفه مهم را به عهده دارد :

 1. از ولتاژ بالاتر از نرمال جریان برق جلوگیری به عمل می آورد و در نتیجه مانع بروز خسارت به دستگاه های الکترونیکی می شود.
 2. از ولتاژ های پایینتر از سطح مورد درخواست نیز جلوگیری به عمل می آورد، زیرا کاهش طول عمر قطعات دیجیتالی و … را به همراه خواهد داشت.

خرید استابلایزر

نوسانات ولتاژ در خطوط برق شهری، معمول و ساکت است. آنها به وسایل برقی مانند تلویزیون، یخچال، تهویه هوا و غیره آسیب می رسانند و تجهیزات ارزشمند شما را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. حتی آنها را در شرایط آسیب دیده دائمی رها می کنند. یک نوع تثبیت کننده با دقت و انتخاب دقیق می تواند شما را از این مشکل دور کند. با خرید استابلایزر می توانید از ورود نوسانات ولتاژ نامطلوب به وسایل برقی خود جلوگیری می کند

تثبیت کننده های ولتاژ موجود در بازار برای محافظت از انواع لوازم الکتریکی شما در برابر نوسانات اساسی ولتاژ، با آخرین فناوری و اقدامات دقیق طراحی و ساخته شده اند.

آیا استابلایزر ارزش خرید دارد؟

حتما برای شما این سوال پیش خواهد آمد که اصلا خرید سیستم و دستگاه تثبیت کننده ولتاژ ارزش دارد؟ از آنجایی که لوازم و تجهیزات برقی که ما، در خانه یا محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم قیمت بسیار بالایی دارند خراب شدن هر یک از قطعات آن ها می تواند هزینه بیشتری را متحمل شود که شما مججد آن را تعمیر یا تعویض کنید. بنابراین با توجه به آنچه که عنوان شده است  داشتن یک سیستم استابلایزر می تواند به شما کمک کند تا هزینه های اضافی خود را کاهش دهید.

انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

انواع زیادی از تنظیم کننده های استابلایزر اتوماتیک در بازار امروز موجود است. اینها بنا به نوع کاربرد و ظرفیت (KVA) مورد نیاز، می‌توانند واحدهای یک یا سه فاز باشند. stabilizer سه فاز در دو نسخه به عنوان مدل بار متعادل و مدل بار نامتعادل ارائه می شوند. اینها یا به عنوان واحدهای اختصاصی لوازم خانگی یا به عنوان یک واحد تثبیت کننده بزرگ برای کل لوازم در یک مکان خاص، مثلاً کل خانه در دسترس هستند. علاوه بر این تثبیت کننده های ولتاژ می توانند از نوع آنالوگ یا دیجیتال واحد تثبیت کننده باشند.

تثبیت کننده ها به بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از وسایل برقی خانگی، صنایع و سیستم های تجاری تبدیل شده اند. پیش از این، از تثبیت کننده ولتاژ دستی یا قابل تعویض برای افزایش ولتاژ ورودی به منظور دادن ولتاژ خروجی در محدوده مورد نظر استفاده می شده است. چنین تثبیت کننده هایی با رله های الکترومکانیکی به عنوان دستگاه های سوئیچینگ ساخته می شوند.

انوع stabilizer یا تثبیت کننده ولتاژ عبارتند از:

 • تثبیت کننده ولتاژ نوع رله
 • تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده
 • تثبیت کننده ولتاژ استاتیک

۱- تثبیت کننده ولتاژ نوع رله

در این نوع تثبیت کننده های ولتاژ، تنظیم ولتاژ با تعویض رله ها انجام می شود تا تعدادی از نوسانات ترانسفورماتور به بار متصل شود چه برای تقویت و چه برای کوبیدن. این مدار علاوه بر ترانسفورماتور دارای مدار الکترونیکی و مجموعه ای از رله ها است که می تواند ترانسفورماتور هسته ای یا هسته ای آهنی باشد که دارای ضربه های روی ثانویه آن است.

۲- تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده

استابلایزر کنترل شده به سادگی به عنوان تثبیت کننده های سرو نامیده می شوند از یک موتور سروو برای فعال کردن اصلاح ولتاژ استفاده می کند. اینها عمدتا برای دقت ولتاژ خروجی بالا با تغییرات ولتاژ ورودی استفاده می شود.

۳- تثبیت کننده ولتاژ استاتیک

همانطور که از نامش پیداست، تثبیت کننده ولتاژ استاتیک در صورت تثبیت کننده های سرو، هیچ مکانی در حال حرکت به عنوان مکانیزم سرو موتور ندارد. این از مدار مبدل الکترونیکی قدرت برای دستیابی به تنظیم ولتاژ استفاده می کند تا تنظیمات ولتاژ در مورد تثبیت کننده های معمولی. تولید دقت و تنظیم ولتاژ عالی توسط این تثبیت کننده ها در مقایسه با تثبیت کننده های سروو امکان پذیر است.

ویژگی های استابلایزر خوب

استابلایزر چگونه کار می کند؟

اصل اساسی برای خرید استابلایزر برای انجام عملیات باک و تقویت می باشد. عملیات های مربوط به دستگاه تثبیت کننده
(استابلایزر) stabilizer را می توان به صورت دستی توسط کلیدها یا به صورت خودکار از طریق مدارهای الکترونیکی انجام داد. در شرایط تحت ولتاژ ، عملیات تقویت ولتاژ را به سطح نامی افزایش می دهد در حالی که عملیات buck سطح ولتاژ را در شرایط ولتاژ بیش از حد کاهش می دهد.
استابلایزر به کاهش هزینه برق کمک می کند؟
نحوه محاسبه هزینه برق برای بسیاری از ما شناخته شده نیست، که اگر داشته باشیم خیلی راحت اهمیت استفاده از دستگاه تثبیت کننده ولتاژ را درک خواهیم کرد.
برای اینکه بهتر بتوانیم نقش استابلایزر را در کاهش هزینه برق نشان دهیم به این نکته بسنده می کنیم که با افزایش ولتاژ از 220 ولت به بالا ، جریان پایین آمده و در صورت کاهش ولتاژ از 220 به مثلا 200 ولت مجددا جریان بالا می رود. این روند باعث افزایش هزینه برق شما می شود.
درصورتیکه تجهیزات برقی در منزل و محل کار خود را به استابلایزر مجهز کنید ولتاژ برق تجهیزات مصرفی متعادل شده و اندکی در هزینه برق مصرفی تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

چرا خرید استابلایزر مورد نیاز می باشد؟

به طور کلی، هر یک از تجهیزات یا دستگاه های الکتریکی برای طیف وسیعی از ولتاژ ورودی طراحی شده اند. بسته به حساسیت، دامنه کار تجهیزات به مقادیر خاصی محدود می شود.

چطور استابلایزر مناسب انتخاب کنیم؟

تا به اینجا با معنای stabilizer انواع آن و نحوه خرید استابلایزر آشنا شدید. اما سوال اصلی این است که شما از کجا می دانید دستگاه تثبیت کننده ولتاژی که خریداری کرده اید مناسب می باشد؟ چطور می توان یک استابلایزر مناسب انتخاب و خریداری کرد؟

خب باید بگوییم که برای این کار نیاز دارید تا با افراد متخصص در این زمینه مشورت و راهنمایی کنید. از آنجایی که شما برای حفظ و ثابت نگه داشتن ولتاژ تجهیزات برقی خود از این دستگاه استفاده می کنید اینکه بدانید کدام نوع از انواع stabilizer های موجود در بازار برای شما مناسب می باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

برخی از تجهیزات هستند که مناسب ترین تثبیت کننده ولتاژ برای آن ها سه فاز می باشد و برخی با stabilizer های تک فاز بهتر کار می کنند. بنابراین شما باید مشخص کنید که برای چه نوع تجهیزاتی نیاز به استابلایزر دارید. برای مثال: اغلب تجهیزات صنعتی و پزشکی برای ایمن شدن در برابر نوسان ولتاژ برق نیاز به تثبیت کننده ولتاژ سه فاز دارند.

تیم هژیر صنعت با کادر حرفه، کارشناسان با تجربه به شما کمک خواهند کرد تا با کسب اطلاعات کاملتر و جامع تر بتوانید انتخاب بهتر و مناسب تری را انجام دهید. در ضمن شما می توانید اگر هیچگونه اطلاعاتی درباره سیستم و دستگاه استابلایزر ندارید برای کارشناسان و مشاوران ما شرح دهید که نوع تجهیزاتی را می خواهید به این سیستم مجهز کنید، آن ها به شما گزینه مناسبی را پیشنهاد خواهند داد.

انتخاب و خرید استابلایزر مناسب

مهمترین نکته این است که قبل از خرید استابلایزر برای یک دستگاه باید در نظر داشته باشید چند فاکتور مهم و اساسی می باشد که این موارد شامل:

 • وات مورد نیاز دستگاه
 •  سطح نوسانات ولتاژ تجربه شده در منطقه نصب
 •  نوع دستگاه
 • نوع stabilizer
 • دامنه کار تثبیت کننده ولتاژ
 • نوع مدار کنترل
 • نوع نصب

کاربرد استابلایزر

 

استابلایزر صنعتی

استابلایزرهای صنعتی با دو تکنولوژی تک فاز و سه فاز بدون چشمک توسط شرکت هژیر صنعت ارایه می گردد.

برخی از مزایای کلیدی استابلایزر صنعتی عبارتند از:

 • تثبیت ولتاژ:

استابلایزر صنعتی می تواند یک ولتاژ خروجی ثابت را بدون توجه به نوسانات ولتاژ ورودی ارائه دهد.

 • حفاظت از تجهیزات:

دستگاه استابلایزر صنعتی می تواند تجهیزات الکترونیکی را از آسیب های ناشی از ولتاژ بیش از حد یا کم و نوسانات برق یا خاموشی محافظت کند.

 • کاهش زمان خاموشی:

دستگاه استابلایزر صنعتی به زمان خاموشی ناشی از مشکلات برق را کاهش می دهد و در نتیجه بهره وری و کارایی رادر بخش صنایع افزایش دهد.

 • افزایش طول عمر:

شرکت هژیر صنعت در کارخانه صنعتی خود در شهرک صنعتی عباس آباد تهران انواع استابلایزر صنعتی با تکنولوژی سه فاز و تک فاز بدون چشمک برند هژیر صنعت را تولید می کند . هژیر صنعت آماده است ضمن هماهنگی با مدیران سازمانی، امکان بازدید از خط تولید استابلایزر صنعتی برند هژیر صنعت را فراهم نماید.

با توجه به پیچیدگی نسبی استابلایزر صنعتی قبل از خرید حتما با شرکت هژیر صنعت تماس گرفته و از مشاوره رایگان  بهره مند شوید.

استابلایزر سه فاز صنعتی

برای محافظت در برابر نوسانات ولتاژ یا قطع برق راه حل های متفاوتی وجود دارد، یکی از این روش ها استفاه از دستگاه استابلایزر سه فاز می باشد.

دستگاه استابلایزر سه فازدر محلی کاربرد دارد که تثبیت ولتاژ الکتریکی حیاتی است.

دستگاه استابلایزر سه فاز از یک ترانسفورماتور تشکیل شده که ولتاژ ورودی را به اندازه مناسب تنظیم می کند و یک تنظیم کننده که ولتاژ خروجی را تثبیت می کند به علاوه یک سیستم حفاظتی که دستگاه متصل را از آسیب ناشی از جریان اضافه بار یا اتصال کوتاه محافظت می کند.

به طور خلاصه، استابلایزر سه فاز یک دستگاه  ضروری برای پشتیبانی از تجهیزات الکترونیکی گرانقیمت می باشد .

توصیه می گردد، قبل از تصمیم گیری برای خرید دستگاه استابلایزر سه فاز و برای کسب اطلاع بیشتر لطفا از طریق سایت شرکت هژیر صنعت و یا مستقیما با شرکت هژیر صنعت تماس گرفته و از مشاوره رایگان و کاربردی بهره مند شوید . 

استابلایزر تک فاز صنعتی

در مهندسی برق دستگاه استابلایزر تک فاز وسیله ای است که ولتاژ شبکه برق را تنظیم کرده و آن را ثابت نگه می دارد. از دستگاه استابلایزر تک فاز برای اصلاح نوسانات در شبکه برق استفاده می شود،  نوسانات ولتاژی که اگر کنترل نشوند می توانند به تجهیزات الکترونیکی خسارت های سنگینی  را تحمیل کند.

دستگاه استابلایزر تک فاز عمدتا در مشاغل کوچک برای محافظت از دستگاه های حساس مانند رایانه، چاپگر، سیستم های تلفن، دستگاه های صوتی و تصویری یا دستگاه های پزشکی استفاده می شود.

دستگاه استابلایزر تک فاز معمولاً  بسیار دقیق می باشد، زیرا دستگاه های الکترونیکی حساس می توانند به کوچکترین نوسانات ولتاژ واکنش نشان دهند. بنابراین، آنها اغلب به یک کنترل دیجیتال مجهز هستند که دقت بالایی را تضمین می کند. استابلایزر تک فاز بسته به نوع طراحی و توان، ابعاد و حجم متفاوتی دارد و در انواع مختلف نصب و راه اندازی می شود.

به طور کلی، استفاده از دستگاه استابلایزر تک فاز برای محافظت از دستگاه های الکترونیکی حساس از قابلیت اطمینان عملیاتی بالایی برخوردار است.

stabilizer چه کاری انجام می دهد؟

شاید برای بسیاری از افرادی که قصد دارند برای سیستم های الکتریکی خود از پشتیبانی همچون دستگاه تثبیت کننده ولتاژ استفاده نمانید این سوال پیش آمده باشد که دستگاه تثبیت کننده ولتاژ چه کاری انجام می دهد؟ و این دستگاه چگونه می توانداز لوازم آنها محافظت کند؟

تثبیت کننده ها ابداعی ثابت جهت تثبیت ولتاژ مطلوب شما قبل از تغذیه تجهیزات متصل هستند. اگر ولتاژ کم شما ولتاژ خروجی شما باشد، این نوسانات ولتاژ را تأسیس می کند و برای تنظیم دامنه ثابت ولتاژ تنظیم می کند. تثبیت کننده شما آن را حس می کند، آن را به میزان ولتاژ مورد نیاز افزایش می دهد و سپس تجهیزات متصل را تغذیه می کند تا بدون مشکل کار کنند.

دستگاه های تثبیت کننده ولتاژ با استفاده از مدار الکترونیکی این کار را انجام می دهند، که شیرهای مورد نیاز یک ترانسفورماتور خودکار داخلی را با کمک رله های الکترومغناطیسی با کیفیت بالا تغییر می دهد تا ولتاژ مطلوبی تولید کند. اگر ولتاژ تأمین شده در محدوده قرار نگیرد، یک مکانیزم شیر مورد نیاز ترانس را سوئیچ می کند در نتیجه منبع ولتاژ را در یک محدوده امن قرار می دهد.

بنابراین می توان گفت که خرید استابلایزر با نظارت و تثبیت مداوم نوسانات ولتاژ ظاهر شده در برنامه، به عنوان محافظ ایمنی بین تجهیزات و برنامه های کاربردی شما عمل می کند و تضمین می کند که دستگاه ارزشمند شما یک دامنه ثابت ولتاژ را به عنوان ورودی خود برای عملکرد بدون دردسر و عمر طولانی دریافت می کند.

طریقه نصب استابلایزر خانگی

از آنجایی که ممکن است خود شما درباره طریقه نصب استابلایزر دانش و مهارت لازم را نداشته باشید اما جای نگرانی نیست چرا که نصب stabilizer کار چندان سخت و دشواری نمی باشد که حتما نیاز به یک نصاب حرفه ای داشته باشیدو

اگر کمی با اطلاعات برقی آگاهی داشته باشید خود شما هم می توانید تثبیت کننده ولتاژ مورد نظرتان را نصب کنید. برای این کار یک ورودی فاز و نول به ورودی stabilizer و اتصال مصرف کننده خود به خروجی استابلایزر ، دستگاه خود را نصب کنید.

تثبیت کننده ولتاژ خانگی در واقع به صورتی طراحی شده اند کخ یک مصرف کننده به راحتی بتواند طریقه نصب آن را انجام دهد. اما در صورتیکه خودتان نتوانید این کار را انجام دهید می توانید از شرکت و فروشگاهی که  دستگاه تثبیت کننده ولتاژ خود را خریداری کرده اید درخواست کنید که برای نصب آن یکی از نیروهای نصاب خود را در اختیار شما قرار دهد.

مزایای استفاده از استابلایزر

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده بودیم این روزها stabilizer زیادی در بازار موجود می باشند که هریک دارای ویژگی ها، مزایا و حتی معایب منحصر به فردی هستند

در حقیقت دستگاه ها و سیستم های استابلایزر در صورت ایجاد تثبیت برای ایجاد یک نوسان ولتاژ ناپایدار ساخته و طراحی شده اند. دلیل اصلی وجود نوسان در ولتاژ این است که شبکه برق خارجی با تغییر ولتاژ روبرو می شود که یک تنظیم کننده ولتاژ دوگانه قابل تنظیم است. این مجموعه قادر به تحریف است که به شما کمک می کند تا بتوانید از این مجموعه با کیفیت بالا استفاده کنید.

تثبیت کننده های ولتاژ می توانند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اعم از ابزار دقیق ماشین آلات، تحقیقات و همچنین امکانات پزشکی. در ادامه می خواهیم به مزیت هایی که این سیستم ها دارا می باشند اشاره داشته باشیم.

  1. stabilizer دستگاهی هستند که تثبیت نوسان برق را برعهده دارند
  2. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند طول عمر تجهیزات و لوازم الکترونیکی شما را افزایش دهند
  3. تثبیت کننده ولتاژ از دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی که از آن ها استفاده می کنید در برابر اتصال کوتاه می توانند محافظت لازم را از خود نشان دهند.
  4. یکی از سیستم هایی که به شما کمک خواهند کرد تا در مصرف برق خود به بهترین شکل ممکن صرفه جویی کنید و همیشه تجهیزات سالمی داشته باشید استابلایزرها می باشند.
  5. از دیگر مزیت های خرید این دستگاه و شاید از مهم ترین مزیت هایی که سیستم های stabilizer دارا می باشند این است که در برابر رعد و برق و حتی ولتاژ های زیاد و نوسانات لحظه ای می توانند از دستگاه های برقی شما محافظت کنند.

چرا استابلایزر مورد نیاز می باشد؟

لیست قیمت استابلایزر

لیست قیمت انواع یو پی اس ذخیره برق

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله لیستی را در اختیار شما قرار دهیم تا از حدود قیمت دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه یا همان یو پی اس آگاه شوید.

درنظر داشته باشید که قیمت های ارائه داده شده با توجه به قیمت ارز و دلار امروز می باشند و شما زمانیکه قصد تهیه و خرید هر یک از آن ها را داشته باشید باید از قیمت روز آن ها مطلع شوید.

نام محصولقیمت
خرید استابلایزر مدل Servo Fتماس بگیرید
خرید استابلایزر مدل STB-3Pتماس بگیرید
خرید استابلایزر مدل Servoتماس بگیرید
خرید استابلایزر مدل STBتماس بگیرید
خرید استابلایزر مدل AVRتماس بگیرید

شرایط نگهداری استابلایزر

برای افزایش طول عمر دستگاه استابلایزر لازم است نکات مهمی را را رعایت کنیم :

 1. مکانی که استابلایزر در آن نصب می شود، دارای تهویه مناسب باشد.
 2. حتما سعی گردد که مکان مورد نظر فاقد رطوبت و گرد وخاک باشد. زیرا نفوذ آب یا رطوبت امکان کاهش عمر استابلیزر را به همراه دارد.
 3. اضافه بار جدا و سریعا باعث از کار افتادن سریع دستگاه استابلا یزرمی شود.

در نهایت اینکه

پایداری و دقت ولتاژ در مورد عملکرد صحیح تجهیزات کاری است که stabilizer ها برای آنها تصمیم می گیرند. بنابراین خرید استابلایزر برای شما این  اطمینان را حاصل می کند که نوسانات ولتاژ در منبع تغذیه ورودی بر بار یا دستگاه الکتریکی تأثیری نخواهد گذاشت.

افزایش یا افت ولتاژ در بسیاری از مناطق مخصوصا در منطقه هایی که به نام خطوط پایان یافته شناخته شده اند کاملا رایج می باشد. علت و دلیل اصلی این نوسانات شامل: ولتاژ روشنایی، خرابی های برق، سیم کشی معیوب و خاموش شدن دوره ای دستگاه می باشد. که می توانند موجب به وجود آمدن مشکلاتی در تجهیزات الکتریکی که شما از آن ها استفاده می کنید شوند.

بیشتر بخوانید