یو پی اس ماژولار (UPS modular)

یو پی اس ماژولار (منبع تغذیه اضطراری) نوعی یو پی اس است که دارای رک بوده که در ان چندین ماژول یو پی اس با توان مشخص جا گذاری می شود که با هم کار می کنند.

در حقیقت یو پی اس ماژولار دارای تکنولوژی مدرنی می باشد  که در سیستم‌های تولید برق اضطراری استفاده می‌شود.

دستگاه یو پی اس ماژولار هم بصورت تکفاز و هم بصورت سه فاز ساخته می شود ولی در بازار ایران بیشتر تکنولوژی سه فاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یو پی اس ماژولار همانگونه که در این یادداشت توضیح خواهیم داد دارای انعطاف پذیری فراوانی می‌باشد.

چند مورد مهم در خصوص یو پی اس ماژولار:

دستگاه یو پی اس ماژولار از اجزای مختلفی تشکیل شده اند و بصورت مستقل عمل می‌کنند و در ضمن در تعامل  با هم می باشند. این اجزا عبارتند از:

الف – ماژول‌های ورودی (Input Modules)

این ماژول‌ها سیگنال ورودی را از منابع برق مختلف دریافت کرده و برای پردازش بیشتر به سایر اجزا ارسال می‌کنند.

ب – ماژول‌های خروجی (Output Modules)   

این ماژول‌ها سیگنال خروجی را به دستگاه‌های مصرف کننده برق، مانند دستگاه‌های الکترونیکی حساس و گرانبها، ارسال می‌کنند.

پ – ماژول‌های باتری (Battery Modules)  ماژول‌ها برای تأمین برق در مواقع قطعی و اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند.

هر ماژول دارای اینورتر، باتری و سیستم کنترل مخصوص به خود است و در صورت نیاز به طور خودکار وارد عمل می شود تا خرابی ماژول دیگر را جبران کند.

یو پی اس ماژولار دارای این توانایی است که بار بحرانی را در یک سری ماژول ها به اشتراک بگذارد زیرا پیکره یو پی اس ماژولار برای اطمینان از در دسترس بودن مداوم به هیچ یک از ماژول ها وابسته نیست.

به عبارت دیگر هنگام افزایش بار، کارشناسان فنی می توانند، ماژول های اضافی را ظرف چند دقیقه نصب کنند و ضمن رفع احتمال بروز مشکلات، هزینه های مهندسی و زمان اجرا را به شدت کاهش دهند.

یو پی اس ماژولار مزایای زیادی مانند نگهداری آسان و کاهش زمان خرابی را برای خریداران به ارمغان می اورد. تولیدکنندگان یو پی اس ماژولار می‌توانند ماژول‌هایی را اضافه یا حذف کنند تا عملکرد UPS با نیازهای خاصی که سفارش داده شده، انطباق یابند. بنابراین یو پی اس های مدولار یک انتخاب محبوب برای مشاغلی هستند که به یک راه حل برق قابل اعتماد و انعطاف پذیر نیاز دارند.

همانگونه که ذکر شد، یکی از مزایای اصلی استفاده از یوپی‌اس ماژولار، افزایش قابلیت اطمینان شبکه است. در صورت خرابی یکی از ماژول‌ها، می‌توان آن را با یک ماژول سالم جایگزین کرد، به جای اینکه کل سیستم عمل نکند. این مزیت باعث می‌شود تا شبکه‌ها پایدارتر و بدون وقفه عمل کنند.

در مجموع، دستگاه یوپی‌اس ماژولار یک تکنولوژی نوآورانه است که به کارفرمایان و مهندسانIT  امکان ارتقا و تنظیم بهینه را می‌دهد. این تکنولوژی باعث بهبود عملکرد و اطمینان شبکه‌ها می‌شود و در دنیای امروز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

شرکت هژیر صنعت با 27 سال سابقه فعالیت، آماده عرضه محصولات یو پی اس خود به مشتریان محترم می باشد. کارخانه شرکت هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران قرار دارد و طی سال های متمادی به قطب تولید یو پی اس در آن منطقه تبدیل شده است.

شرکت هژیر صنعت پیشرو استفاده از تکنولوژی های روز دنیا می باشد و در صورتی که مایل به استفاده از یو پی اس ماژولار می باشید، توصیه می گردد ابتدا از طریق تماس با کارشناسان فنی این شرکت از مشاوره فنی و رایگان آنان بهرمند شوید.

شماره تماس