استابلایزر سه فاز

سوالات متداول مربوط به استابلایزر سه فاز

هدف از استابلایزر محافظت از دستگاه های الکترونیکی در برابر آسیب احتمالی ناشی از نوسان ولتاژ است. درصورتی که نمی خواهید تلویزیون LED شما با یک افزایش ولتاژ از بین برود بنابراین آن را به یک استابلایزر مناسب مجهز کنید.

اگر جریان برق شما دارای نوسان است، برای اطمینان از ماندگاری محصول به یک تثبیت کننده خارجی نیاز دارید.

اگر ظرفیت دیزل ژنراتور بدرستی انتخاب شود، استفاده از دستگاه استابلایزر در شرایط خاص ضروری است.

بکارگیری از تکنولوژی خاص در این نوع خاص از استابلایزر باعث شده تا جریان و ولتاژ خروجی پیوستگی کامل داشته و بار بدون وجود شوک های لحظه‌ای و چشمک‌های کوتاه به صورت پیوسته و کاملا مطلوب تغذیه می گردد.

استابلایزر سه فاز

استابلایزر سه فاز

برای آشنایی با استابلایزر صنعتی سه فاز و کاربرد استابلایزر صنعتی سه فاز با hajirsanat.com همراه باشید.

استابلایزر صنعتی چیست؟

با گذشت زمان و پیچیده شدن سیستم‌های الکترونیکی، بتدریج بهای آنها نیز افزایش یافته است. کارفرمایان برای توسعه کارخانه و یا شرکت ها ناچارند بهای بسیار سنگینی را برای خرید دستگا های الکترونیکی هزینه کنند.

از طرف دیگر سیستم‌های الکترونیکی نیاز به مراقبت و پشتیبانی دقیق و حساسی دارند. به عنوان مثال نوسان ولتاژ برق شهری می تواند اثرات مخربی  روی دستگاه های الکترونیکی و باعث بروزمشکل درعملکرد دستگاه و ازکارافتادن تجهیزات برقی شود.

یکی از راه حل هایی که شرکت هزیر صنعت به مشتریان پیشنهاد می کند خرید استابلایزر  می باشد. خصوصا برای صنایع شرکت هژیر صنعت خرید  استابلایزر 3 فاز برند همین شرکت را به شما توصیه گردد.

ترانس برق 3 فاز یا استابلایزر سه فاز و کاربرد آن.

دستگاه استابلایزر مانند دستگاه های تامین کننده برق بدون وقفه  UPS( یو پی اس)  کاربردهای محتلفی در بخش های مختلف دارد.

بنا به نیاز هر بخشی، استابلایزر های مخصوص در شرکت هژیر صنعت تولید می گردد.

کارخانه شرکت هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد در حال حاضر انواع استابلایزر های یک فاز و سه فاز را تولید می کند.

براساس نوع آن ها دارند و شما باید با توجه به نوع تجهیزات خود و کسب و کارتان که دنبال مناسب ترین نوع این دستگاه باشید.

شاخصه  همه  دستگاه های خانواده استابلایز دارا می باشند در این است که ولتاژ  برق ورودی و ولتاژ برق خروجی یکسانی را به تجهیزات الکترونیکی می رسانند.

انواع استابلایزرهای صنعتی

 • استابلایزر تک فاز
 • استابلایزر سه فاز
 • استابلایزر توان بالا
 • استابلایزر ستونی سه فاز
 • استابلایزر سروو موتوری
 • استابلایزر استوانه ای

معرفی استابلایزر صنعتی سه فاز

از پرکاربردترین دستگاههای استابلایزر که در بازار ایران کاربرد زیادی دارد استابلایزر صنعتی سه فاز می باشد.

که استابلایزرهای سه فاز طراحی شده برای تجهیزات صنعتی دارای ترانسفورماتورهای اتومات می باشند که این ویژگی کمک می کند تا تجهیزات الکترونیکی در برابر آسیب‌های ناشی از نوسان ولتاژ در بخش صنعت در امان باشند.

مزیت استابلایزر سه فاز صنعتی

 • دارای دامنه اصلاح ولتاژ بالایی می باشد.
 • ولتاژ خروجی این مدل از استابلایزرهای خطی و پیوسته است.
 • دارای صفحه نمایش دیجیتال است.
 • به کمک فیلتری که دارند در جهت جلوگیری از نویزهای لحظه‌ای مورد استفاده می باشند.
 • دارای سیستم هشدار به صورت آلارم در اثر اضافه بار مصرفی می باشند.
 • استابلایزرهای سه فاز صنعتی از سیستم قطع جریان دستگاه در صورت مصرف بیش از  توان نامی برخوردار هستند.
 • این دستگاه‌ها از سیستم تاخیر وصل برق به صورت کوتاه مدت برخوردار هستند. حفاظت از دستگاه به هنگام قطع ووصل شدن پی در پی برق.
 • استابلایزرهای صنعتی سه فاز مجهز به سیستم خنک کننده اتوماتیک می باشند.
 • فاقد آلودگی صوتی می باشند.
 • از سیستم مدار الکتریکی و مدار کنترل فیدبک برخوردار است.

چرا باید از استابلایزرهای صنعتی سه فاز استفاده کنیم؟

استفاده از استابلایزر سه فاز مناسب که تجهیزات  الکترونیکی را از تاثیرات مخرب نوسانات ولتاژ در امان نگه دارد امری لازم و ضروری می باشد. در ضمن باید دقت کرد که تجهیزات الکترونیکی به چه نوع استابلایزر نیاز دارند. توصیه می‌گردد  اگر قصد خرید استابلایزر با هر نوع تکنولوژی را دارید ابتدا با شرکت هژیر صنعت بگیرید.  شما همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فنی شرکت در خصوص مشخصات فنی استابلایزر مورد نظرتان پرسش فرمایید.

قطعا هیچ یک از صاحبان کسب و کار تمایلی ندارند که دستگاه های الکترونیکی حساس و گران قیمتی که در اختیار دارند، بخاطر نوسان روزانه ولتاژ برق سر از تعمیرگاه‌ها در بیاورند.

بنابراین با توجه به تجربه و آمارهای در دسترس در خصوص مشکلاتی که در سیستم‌های الکترونیکی بخاطر نوسان ولتاژ برق بدست آمده‌اند حتما در اسرع وقت نسبت به خرید یک سیستم پشتیبانی اقدام کنید.

همانطور که دستگاه یو پی اس (UPS) قادر است میزان برق مورد نیاز تجهیزات شما را در زمان قطعی برق شهری تامین کند، استابلایزر سه فاز نیز می تواند ولتاژ مناسبی را برای تجهیزات شما فراهم کند و از ورود نوسانات ولتاژ به تجهیزات شما جلوگیری کند.

استابلایزر STB-Servo

کاربرد تثبیت کننده ولتاژ صنعتی سه فاز

تثبیت کننده ولتاژ سه فاز در حقیقت از شش ترانس تشکیل شده است(هر فاز دارای دو عدد ترانس) که به دو دسته ترانس‌های اولیه و ترانس‌های ثانویه دسته‌بندی شده‌اند و هر یک کاربرد و ویژگی منحصر به فردی دارند.

ترانس‌های اولیه و ثانویه در واقع به‌کمک موتور سروو استابلایزر و کمک ذغال کار می‌کنند و کار آن ها ارائه دادن خروجی ثابت می‌باشد.

یکی از محصولات شرکت هژیر صنعت که ابتدا در بخش R&D طراحی و سپس در کارخانه شرکت هژیر صنعت به تولید انبوه رسیده است استابلایزر بدون چشمک می باشد.

چرا استابلایزر بدون چشمک برند هژیر صنعت در ایران منحصر به فرد می باشد؟ 

 1. قبول ولتاژ ورودی از برق شهری در محدوده وسیع از 170VAC الی 260VAC و تثبیت نوسانات در خروجی در محدوده 220VAC ±7% است و قطع ولتاژ خروجی در خارج از محدوده 235VAC و 200VAC انجام می گردد.
 2. استفاده از تکنولوژی خاص به طوری که جریان و ولتاژ خروجی پیوستگی کامل داشته و بار بدون وجود شوک های لحظه ای و چشمک های کوتاه به صورت پیوسته و کاملا مطلوب تغذیه می گردد.
 3. با استفاده از تکنولوژی خاص به کار رفته، راندمان دستگاه بسیار بالا بوده (بیش از 98%) و تلفات حرارتی ناچیز است که موجب افزایش طول عمر قطعات و چند برابر شدن MTBF دستگاه می گردد.
 4. استابلایزر بدون چشمک برند هژیر صنعت در تکنولوژی یک فاز و سه فاز ارایه می گردد.

نکات مهم برای خرید تثبیت کننده ولتاژ صنعتی سه فاز

 1. هنگام انتخاب استابلایزر صنعتی سه فاز از گارانتی و خدمات پس از فروش  آن مطمئن شوید.
 2. توان دستگاه مصرفی را چک و بررسی کنید و توجه کنید که توان دستگاه باید با ظرفیت استابلایزر همخوانی داشته باشد.

در نهایت اینکه

برای انتخاب و خرید بهترین و مناسب‌ترین استابلایزر صنعتی سه فاز از سایت هژیر صنعت به آدرس www.hajirsanat.com بازدید به عمل آورید.

همچنین می توانید نظرات، انتقادات و سوالات خود را در سایت مطرح کرده و پاسخ خود را از مشاوران و کارشناسان فروش ما دریافت کنید.

بیشتر بخوانید