دیزل ژنراتور

ساختار دستگاه دیزل ژنراتور عبارت است از :

 یک موتور دیزل و در کنار آن یک دستگاه ژنراتور.

موتور دیزل با به حرکت در آوردن ژنراتور باعث تولید برق می شود که این انرژی الکتریکی به مصرف کنندگان و سیستم های  الکترونیکی می رسد.

از دیزل ژنراتوردوگونه استفاده می شود :

الف – در صورت قطع برق شبکه شهری و بصورت موقت، برای تامین مصرف برق ساختمان های مسکونی بزرگ، صنایع و کارخانه ها و مراکز تجاری.

ب – بصورت پیوسته در مناطقی که منبع برق اصلی وجود ندارد و دیزل ژنراتور نقش منبع اصلی برق را ایفا می کند

مانند خطوط انتقال گاز، صنایع کشتیرانی، پروژه های عمرانی، صنایع نفت و گاز، استخراج معادن .

کاربرد دیزل ژنراتور امروزه بسیار وسیع و نامحدود می باشد. در بسیاری از مواقع دستگاه یوپی اس و دیزل ژنراتور نقش تکمیلی را برای یکدیگر بازی می کنند.

همانگونه که مستحضرید در صورت قطعی برق شبکه شهری تا زمان شروع به کار دستگاه دیزل ژنراتور زمان کوتاهی زمان تلف می شود که برای دستگاه های حساس مخرب بوده و می تواند خسارت های بزرگی را به سیستم های الکترونیکی وارد کند.

در اینجا نقش دستگاه یو پی اس به عنوان بخش تکمیل کننده که در فاصله دستگاه دیزل ژنراتور و سیستم های الکترونیکی قرار دارد  بسیار مهم می باشد زیرا از لحاظ تکنیکی قادر است زمان تلف شده که هنوز دیزل ژنراتور به حرکت در نیامده، را برطرف کرده و برای همان زمان کوتاه ولی مهم برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی حساس و گرانبها را تامین کند تا برق دیزل ژنراتور به سیستم ها برسد.

مزایای مهم دیزل ژنراتور بصورت یک جمع بندی به شرح ذیل است:

1 – قابلیت استفاده در مواقع اضطراری:

دیزل ژنراتورها به عنوان منابع تولید برق اضطراری بسیار موثر هستند. آنها می‌توانند به صورت سریع و بدون نیاز به شبکه برق عمومی راه‌اندازی شوند و تامین برق در صورت قطعی شبکه را به مدت طولانی تضمین کنند.

۲ – کارآیی و عملکرد بالا:

 دیزل ژنراتورها به علت موتورهای دیزلی که از جنس قدرتمند و با کارایی بالا هستند، قدرت تولید برق بالا را دارا می‌باشند. آنها به طور مداوم و پایدار کار می‌کنند و قادر به تامین برق برای بارهای سنگین و مصرف بالا می‌باشند.

3 –  سوخت با قیمت مناسب:

دیزل ژنراتورها از سوخت دیزل استفاده می‌کنند که به طور معمول قیمت مناسب‌تری نسبت به سوخت‌های دیگر دارد. این موضوع باعث کاهش هزینه‌های بهره‌برداری می‌شود.

۴- عمر مفید طولانی:

دیزل ژنراتورها معمولاً ساختار ساده‌ای دارند و اجزای کمتری نسبت به سایر نوع ژنراتورها دارند. این موضوع منجر به افزایش عمر مفید آنها می‌شود و نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتری دارند.

۵-  کاربرد گسترده:

دیزل ژنراتورها در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شوند، از جمله برای تامین برق در ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها و بخش صنعتی.

شرکت هژیر صنعت یکی از قدیمیترین شرکت های تولید کننده یو پی اس در ایران می باشد. کارخانه شرکت هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران قرار دارد و به قطب تولید یو پی اس در آن منطقه تبدیل شده است.

شرکت هژیر صنعت بصورت مستمر در تلاش است تا جدیدترین محصولات را در زمینه تولید برق اضطراری و با تکنولوژی روز در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

از طرف دیگر شرکت هژیر صنعت بیش از ده سال است که نماینده انحصاری شرکت اسپانیایی – اروپایی GENESAL ENERGY  در ایران است.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید دیزل ژنراتور لطفا از طریق تماس تلفنی با شرکت هژیر صنعت و بهره مندی از مشاوره رایگان  کارشناسان فنی اقدام فرمایید.

شرکت هژیر صنعت آماده است مشاوره رایگان را به همه مشتریان خود در خصوص سیستم های مختلف یو پی اس و دیزل ژنراتور ارایه دهد.

شماره تماس