یو پی اس صنعتی

سوالات متداول یو پی اس صنعتی

ups صنعتی نسبت به سایر یو پی اس ها دارای حجم و سایز بزرگتری می‌باشد. ظرفیت این دستگاه معمولا از KVA10 تا KVA 800 و در برخی مواقع بیشتر از kva 800 نیز می‌باشد.

برای خرید یو پی اس صنعتی سه فاز،  باید توان مصرفی تجهیزاتی که به یو پی اس نیاز داشته دارند محاسبه و مشخص گردد، تا یو پی اس مناسب برای استفاه در نظر گرفته شود.

از یو پی اس صنعتی در کارخانه‌ها برای خط تولید و ربات و دستگاه های لیزری و …. استفاده می‌شود.

یو پی اس صنعتی ( Industrial UPS )

این مطلب در این خصوص است که چگونه سیستم‌ها و تجهیزات صنعتی مورد نظرمان را به UPS صنعتی مجهز کنیم و توضیح این مطلب که یو پی اس صنعتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شرکت ها و سازمان هایی که فعالیت تولیدی دارند، دارای ساختاری وسیعتر از شرکت های تولیدی می باشند.

بخش هایی همچون بخش دفتر مرکزی و مدیریت، کارخانه و سالن تولید، انبار و پشتیبانی و…

تمام بخش‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، معمولا از طریق سیستم‌های مختلف الکترونیکی در ارتباط با یکدیگر می‌باشند و این درهم تنیده شدن ارتباطی سازمانی می‌تواند در برخی مواقع شرکت تولید کننده را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کند. از جمله مشکلاتی که می تواند در صورت وقوع تمامی شرکت را درگیر کند، قطعی برق است . برای پرهیز از بروز این مشکلات واحدهای تولید کننده اقدام به نصب یو پی اس می کنند.

ظرفیت یو پی اس هایی که نصب می‌شوند بر اساس میزان مصرف برق و توان دستگاه‌های موجود در کارخانه و دفتر مرکزی و … محاسبه می‌شوند. در صورتی که فضای تولید و اداری و … از یکدیگر دور باشند، برای هر یک باید از آنها باید یو پی اس مرتبط با آن نصب گردند.

ضمنا در صورتیکه یک واحد تولیدی مجهز به دیزل ژنراتور برای تولید برق باشد، معمولا یک یو پی اس میان دیزل ژنراتور و مصرف کننده نصب می‌شود تا فاصله زمانی قطع برق را تا رسیدنبرق دیزل ژنراتور برطرف کند.

نصب یو پی اس در واحدهای تولیدی فوق العاده مهم است زیرا تداوم قطع برق می‌تواند خسارت‌های هگفتی را به هر واحد تولیدی وارد کند.

یو پی اس صنعتی چیست؟

دستگاه یو پی اس صنعتی این اطمینان را به‌وجود می‌آورد که برق بدون وقفه تمامی تجهیزات الکترونیکی واحد‌های تولیدی را پشتیبانی کند.

همچنین باعث می‌شود که چرخه تولید که یک بخش بسیار مهم و حساس صنعتی می‌باشد بدون هیچ مشکل و وقفه‌ای به کار خود ادامه دهد.

نتیجه‌ای که از یادداشت فوق حاصل می‌شود شامل این نکات کلیدی است:

۱ – واحد‌های تولیدی باید حتماً به یو پی اس مجهز شوند.

۲ – در صورتیکه فضا‌های تولیدی و دفتر مرکزی و سایر فضا‌ها از یکدیگر باشند، برای هریک باید یو پی اس جداگانه‌ای نصب شود.

دستگاه UPS صنعتی مانند یو پی اس‌های اداری و مخابراتی و… در ظرفیت‌های متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند.

۳ – تمامی سیستم‌های که قرار است مجهز به یو پی اس شوند، حتماً توان‌های آن‌ها باید دقیقاً سنجیده و محاسبه شوند تا بر اساس آن بتوان یو پی اس با ظرفیت مناسب نصب کرد.

۴ – از همه مهمتر پشتیبانی خدمات پس از فروش مطمئن می‌باشد که سلامت یو پس اس‌ها را بطور منظم زیر نظر داشته و پشتیبان دائمی خواهد بود.

یو پی اس صنعتی معمولاً از دسته یو پی اس‌ های سه فاز می‌باشد که علاوه بر واحد‌های تولیدی و کارخانجات و مراکز صنعتی در بیمارستان‌ها و… نیز کاربرد فراوانی دارد. قطعاتی که در این نوع یو پی اس به کار گرفته شده‌اند دارای آمپر بالایی می‌باشند.

 

خرید بهترین یو پی اس صنعتی

 

کاربرد یو پی اس صنعتی

برای آشنایی بیشتر با کاربرد یو پی اس صنعتی مثال کوتاهی را ذکر می‌کنیم:

یک کارخانه تولید مواد غذایی را در نظر گرفته شود که در حال تولید محصولات غذایی خود می‌باشد که ناگهان برق شهری قطع می‌گردد.

در چنین حالتی تمام دستگاه‌ها متوقف می‌شوند و مواد غذایی داخل دستگاه نیز احتمال فاسد شدنشان وجود دارد.

در این حالت مدیریت این واحد تولیدی چه اقدامی می‌تواند انجام دهد؟

در حالت اول، باید منتظرشود تا برق شهری مجدداً به سیستم‌ها وصل شود که در این صورت خسارت هنگفتی به شرکت تحمیل می‌گردد و در حالت دوم دستگاه‌ها و تجهیزات سالن تولید و شرکت را به دستگاه یو پی اس مجهز کند تا بتواند برق مورد نیاز واحد صنعتی را تا برقراری مجدد جریان برق شهری تأمین کند و نهایتاً روند کار و تولید مواد غذایی دچار وقفه نگردد.

دستگاهی که می‌تواند مشکل شما را در این شرایط برطرف کند ups صنعتی می‌باشد.

نگهداری دستگاه یو پی اس صنعتی

یکی از مهم‌ترین مواردی که لازم است درباره تمام مدل‌های یو پی اس به آن دقت زیادی داشته باشید نحوه نگهداری از آن‌ها می‌باشد.
مهمترین عاملی که باعث کاهش عمر یو پی اس از جمله یو پی اس صنعتی می‌گردد، مقدارحرارتی است که در دستگاه تولید می‌شود یا در محیط پیرامون دستگاه وجود دارد.
به همین خاطر برای نگهداری از UPS صنعتی باید یک اتاق با هوای خشک و خنک را در نظر بگیرید.
دستگاه UPS صنعتی حتماً باید دارای خنک‌کننده باشد ولی در مورد باتری یو پی اس و شرایط نگهداری آن نیز حتماً باید دستورالعمل شرکت سازنده رعایت شود.
سرویس‌های دوره‌ای پشتیبانی UPS صنعتی همانطور که در ابتدای یادداشت ذکر گردید از اهمیت بسیاری برخوردار است.
زیرا دستگاه یو پی اس نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی ممکن است در بخش‌های سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری خود دچار مشکل شوند و لازم است با عقد قرارداد با شرکت‌های معتبر کارایی یو پی اس برای مدت مدید تضمین شود.
شرکت هژیر صنعت علاوه بر سابقه طولانی در ارایه انواع UPS صنعتی با تکنولوژی‌های متفاوت و در ظرفیت‌های مختلف، دارای یک سازمان خدمات پس از فروش کارآمد می‌باشد که با ارایه انواع قرارداد‌های خدمات پس از فروش رضایتمندی مشتریان و کاربران برآورده می‌کند.

 

نحوه کار کردن با یو پی اس صنعتی

 

ویژگی دستگاه یو پی اس صنعتی

تمام دستگاه‌های UPS صنعتی که از آن ها در مکان های مختلف و برای دستگاه های مختلف استفاده می شود ویژگی های منحصر به فردی دارند و طبیعتا سیستم دستگاه UPS صنعتی هم از این موضوع مستثنا نمی‌باشد.

بازدهی که UPS صنعتی دارد 98% سایر یو پی اس ها می باشد. ویژگی های سیستم باید متفاوت‌تر و پیچیده‌تر از سایر سیستم‌های یو پی اس باشد. از ویژگی‌هایی که سیستم ups صنعتی دارا می‌باشد می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  • ضریب توان ورودی اصلاح شده
  • ضریب تون خروجی 9/0
  • ورودی دوتایی برای اطمینان بیشتر سیستم
  • طراحی دستگاه به شکل ماژولار
  • موج خروجی به صورت سینوسی کامل
  • درجه حفاظت بالا در برابر گرد و غبار و آب

تعمیر دستگاه یو پی اس صنعتی

درباره نحوه نگهداری و کاربردی سیستم ups صنعتی و ویژگی‌هایی آن توضیح داده شد.
از آنجایی که دستگاه‌های یو پی اس صنعتی نسبت به سایر یو پی اس‌ها حجیم‌تر و پیچیده‌تر می‌باشند، در بسیاری از موارد تلاش می‌گردد تا تعمیر دستگاه در محل مشتری انجام شود.
سرویس و تعمیری که روی این دستگاه انجام می‌شود به ضرورت نرم‌افزاری می‌باشد و با نصب لپ تاپ توسط کانکشن‌های مخصوصی صورت می‌گیرد.مهم ترین ویژگی UPS صنعتیویژگی UPS صنعتی

در نهایت اینکه

همانگونه که در این یادداشت ملاحظه شد کلیات دستگاه UPS صنعتی مورد بررسی قرار گرفت.

مشاوران و کارشناشان فروش هژیر صنعت با شما در ارتباط هستند تا شما را از اطلاعات روز بهترین و با کیفیت‌ترین یو پی اس‌های صنعتی مطلع سازند.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و راهنمایی‌های مؤثر در خرید با ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به یو پی اس صنعتی

ظرفیت دستگاه یو پی اس صنعتی چقدر است؟

ups صنعتی نسبت به سایر یو پی اس ها دارای حجم و سایز بزرگتری می‌باشد. ظرفیت این دستگاه معمولا از KVA10 تا KVA 800 و در برخی مواقع بیشتر از kva 800 نیز می‌باشد.

برای خرید ups صنعتی سه فاز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید یو پی اس صنعتی سه فاز،  باید توان مصرفی تجهیزاتی که به یو پی اس نیاز داشته دارند محاسبه و مشخص گردد، تا یو پی اس مناسب برای استفاه در نظر گرفته شود.

از  UPS صنعتی بیشتر در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

از یو پی اس صنعتی در کارخانه ها برای خط تولید و ربات و دستگاه های لیزری و …. استفاده می شود.

 
 
 
بیشتر بخوانید