چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟

چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟

زمانیکه فطعی برق رخ می دهد تمام تجهیزات برقی از کار می افتند و این مسئله می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. بنابراین باید به دنبال راه حل هایی بود که بتوان از این خسارت های احتمالی پیشگیری کرد. به نظر شما چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟ تا شاهد آسیب دیدن تجهیزات برقی خود نباشیم؟! انتخاب یو پی اس بهترین گزینه است.

فرض کنید که شما در یخچال منزل خود کلی مواد خوراکی دارید که با قطع شدن برق شهری امکان فاسد شدن آن ها بسیار زیاد است. یا بیمارستان ها که از تجهیزات بسیار مهمی برای نجات جان بیماران استفاده می کنند.

با توجه به تمام موارد عنوان شده استفاده از یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق برای چنین شرایطی لازم و ضروری می باشد.

مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم

موثرترین و کارآمدترین کاری که می توان برای کم کردن مشکلات برقی انجام داد مجهز کردن آن ها به سیستم یو پی اس می باشد.

یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه است که می تواند در زمان قطعی برق میزان برق مورد نیاز تجهیزات برقی شما را بلافاصله تامین نماید.

انواع یو پی اس
انتخاب یو پی اس

اساس انتخاب یو پی اس مناسب

یکی از سیستم ها و دستگاه هایی که می تواند مشکل شما را در زمان قطعی برق شهری برطرف کند و مانع از آسیب دیدن سیستم ها و تجهیزات برقی شما می شود یو پی اس است.

اما مسئله مهم برای رسیدن به پاسخ این سوال که چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟ انتخاب درست این دستگاه می باشد.

همانطور که می دانید یو پی اس های زیادی در بازار موجود می باشند که عملکرد خاصی دارند. بنابراین برای انتخاب یو پی اس مناسب باید میزان خسارت های ناشی از قطعی برق که برای سیستم های شما به وجود می آید را در نظر داشته باشید.

یکی از پرکاربردترین ups های موجود در بازار که برای محافظت از تجهیزات حساس مانند: تجهیزات سیستم های مخابرات، بیمارستان ها و برنامه های بحرانی مانند: سرور تلفن بسیار گزینه مناسبی است یو پی اس آنلاین می باشد.

این نوع از ups به دلیل اینکه همیشه در حال کار می باشد هیچگونه تاخیر زمانی ندارد و برای تجهیزاتی که نیاز به توان های بالا دارند بیشتر استفاده میشود.

نوع دیگر از ups های موجود در بازار آنلاین و لاین اینتراکتیو می باشند که برای آن دسته از سیستم هایی که با فطعی جریان برق زیاد دچار مشکل نمی شوند استفاده می شوند.

در حقیقت باید گفت: برای مواقعی که جریان برق به طور مدوام دچار قطعی و یا نوسانات می شوند یو پی اس لاین اینتر اکتیو بهترین گزینه می باشد.

توان یو پی اس انتخابی چقدر باشد

حال که متوجه شدید چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم و همچنین دریافتید که باید یو پی اس مناسب با سیستم هایی که از آن ها استفاده می کنید را تهیه و حریداری کنید لازم است درباره توان آن هم اطلاعات داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید برای مجهز کردن سیستم ها و تجهیزات برقی که از آن ها در منزل و محل کارتان استفاده می کنید یو پی اس خریداری کنید باید درباره توان مصرفی تجهیزات خود نیز اطلاعات داشته باشید.

آگاهی از توان مصرفی تجهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنید به این خاطر است که بتوانید بهترین و مناسب ترین یو پی اس را برای ایمن کردن آن ها خریداری کنید.

پی بردن به توان مصرفی تجهیزات برقی کار چندان سخت و دشواری نیست زیرا در پشت تمام تجهیزات الکتریکی میزان توان مصرفی آنها نوشته شده است.

بعد از آنکه به توان مصرفی تجهیزات برقی خود پی بردید باید یو پی اسی را برای آن ها خریداری کنید که توان مصرفی آن 25 درصد از دستگاه های شما بیشتر باشد.

چطور توان ups را محاسبه کنیم
محاسبه توان یو پی اس

مزایای یو پی اس

  • محافطت از سیستم های برقی در برابر افزایش و اقت ناگهانی برق و نوسانات برقی
  • امکان اتصال ups به ژنراتور
  • برق رسانی آنلاین و بدون وقفه برای سیستم هایی همچون کامپیوتر
  • کاهش دادن احتمال خرابی و آسیب دیدن دستگاه های برقی
  • فعال بودن سیستم های حفاظتی و امنیتی
  • عاری از آلودگی صوتی و آلودگی هوا

استفاده از یک یو پی اس بزرگ به جای چند یو پی اس کوچک

متاسفانه با شرایط اقتصادی این روزها همه اقشار جامعه توانایی مالی خرید برای دستگاه یو پی اس مورد نیاز خود را ندارند.

اما اصلا جای هیچگونه نگرانی و ناراحتی وجود ندارد. پیشنهاد مشاوران و کارشناسان فروش ما، در سایت هژیر صنعت به شما دوستان عزیز این است که به جای خرید چندین یو پی اس کوچگ از یک ups بزرگ استفاده کنید.

بسیاری از دوستان هستند که برای هر یک از سیستم ها و تجهیزات برقی که دارند مثلا برای چند کامپیوتر که در محل کار خود دارند از چندین ups استفاده می کنند.

خب، طبیعی است که خرید چند یو پی اس می تواند هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد و ممکن است که شما از پس خرج این چنین برنیاید.

پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید این است که به جای خرید و مجهز کردن هر یک از سیستم های برفی که از آن ها استفاده می کنید به چندین ups کوچک و مجزا تمامی تجهیزات خود را به یک یو پی اس بزرگ مجهز کنید.

توان یو پی اس انتخابی چقدر باشد
مزایای یو پی اس
در نهایت اینکه

امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم شما دوستان عزیز را در رسیدن به پاسخ این سوال که چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟ راهنمایی کرده باشیم.

انتخاب یو پی اس و استابلایزر از جمله دستگاه هایی هستند که به نوعی می توانند شما را در این امر بسیار مهم و برای ایمن نگهداشتن تجهیزات برقی در برابر خسارات و نوسانات احتمالی فطعی برق یاری کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با hajirsanat.com  و مشاوارن و کارشناسان فروش ما، در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟

[accordion title=””][accordion-item title=”سروصدایی که از لامپ‌های مهتابی شنیده می‌شود به خاطر چیست؟”]ممکن است اتصالات شل باشد وسپس از ترانس مهتابی باشد که باید آن را تعویض کرد.
[/accordion-item][accordion-item title=”دلیل روشن نشدن و خروجی نداشتن یو پی اس چیست؟”]دستگاه به خوبی روشن نشده است، یو پی اس به برق و منبع متصل نیست، جریان برق متوقف شده است، ولتاژ خیلی پایین یا کاملا قطع شده است، دو شاخه اتصال باتری به درستی وصل نشده است و یک خطای داخلی UPS وجود دارد.

[/accordion-item][accordion-item title=”در منازل مسکونی علت قطع و و صل شدن ناگهانی برق چیست؟”]علت می‌تواند وارد شدن یک بار قوی در شبکه باشد.[/accordion-item][/accordion]

 

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...