چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب

چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب

انتخاب یو پی اس مناسب برای شما از نکات مهم در خرید یو پی اس است. با چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب می توانید هم در هزینه صرفه جویی کرده و هم دستگاه پربازده تری را تهیه کنید.

انتخاب نکات مربوط به فن آوری در انتخاب یو پی اس مناسب

  • انتخاب بین آنلاین لاینتراکتیو و یا آفلاین
  • تک فاز بودن ، سه فاز بودن و یا سه به تک بودن
  • انتخاب ترانس بیس و یا ترانس لس
  • دقت به گسترش آتی و پیش بینی زمینه فنی مورد نیاز

انتخاب نوع پو پی اس آنلاین، لاین تراکتیو و آفلاین

برای توان های کم تر و پایین از یو پی اس آفلاین و لاین تراکتیو انتخاب بهتری است که ارزان قیمت تر هم هستند. اما در توان هایی بالاتر از 10KVA  بهتر است از یو پی اس آنلاین خریداری کرد. هنگامی که به بالا و پایین شدن ولتاژ و فرکانس در جریان برق حساسیت وجود دارد، خرید یو پی اس های Double Conversion انتخاب بسیار مناسب تری است.

  1. دقت و توجه به مقدار و تنوع مصرف کننده های خروجی از UPS
  2. بررسی دقیق توان مصرف، ضریب همزمانی و توجه  در مصارف بسیار زیاد لحظه ای
  3. جدا کردن و تفیک مصرف کننده های حساس و غیر حساس از نظرمنبع تامین کننده و راه تغذیه
قیمت یو پی اس مناسب
انتخاب یو پی اس مناسب

در نظر گرفتن میزان زمان پشتیبانی و یا بک آپ در خرید UPS

یو پی اس ها در زمان قطع برق برای راه اندازی و کار کردن نیاز به باتری دارند. پس مهم است که انتظار شما از UPS در زمان قطع برق مشخص باشد. با مشخص نمودن توان دستگاه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب و خریداری کرد. پس از نکات مهم در چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب این است که آمپر باتری محاسبه شود.

در نظر گرفتن توان مورد نیاز و توان مصرفی یو پی اس

از موارد مهم دیگر در چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب در نظر گرفتن توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به یو پی اس وصل شود. پس باید توان هر یک از دستگاه ها را محاسبه کرده و در آخر با هم جمع کنید تا توان مصرفی دستگاه مشخص شود.

توان صرفی هر دستگاه با وات مشخص می شود که بر روی هر وسیله نوشته شده است. دقت کنید که در خرید یو پی اس باید توان دستگاه یو پی اس از مجموع توان هایی که محاسبه شده است، بیشتر باشد. این انتخاب چند مزیت دارد.

  • اول اینکه یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکرده و در نتیجه عمر دستگاه بیشتر می شود.
  • وقتی تمامی دستگاه ها در حال کردن باشند، یو پی اس می تواند بدون هیچ مشکلی توان را تامین کند و در سخت ترین شرایط هم کار کند.
  • در صورت اضافه بار جزئی مثل یک دستگاه کامپیوتر، نیازی به تغییر توان UPS نیست.

اهمیت به قابلیت باتری داخلی و یا خارجی در خرید یو پی اس

برای توان هاب بالا باید از باتری های خارجی استفاده و نصب شود. در توان های پایین هم بهتر است برای کاهش فضای اشغالی و زیباتر شدن محوطه دستگاه از باتری های داخلی استفاده گردد.

اهمیت به وسایل مصرفی در خرید یو پی اس

اگر برای دستگاه های تکثیر خرید یو پی اس انجام میدهید باید به این موضوع دقت کنید که توان اولیه ای که برای این سیکل مورد نیاز است، بیشتر از توان مصرفی است که بر روی لیبل دستگاه قرار دارد.

این نکته را در چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب برای تغذیه موتورها هم در نظر داشته باشید. اگر یو پی اس نتواند جریان لحظه ای در استارت را تامین کند، کلا نمی تواند باعث روشن شدن و راه اندازی موتور شود.

خرید انواع یو پی اس
انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

یو پی اس ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این تقسیم بندی بر اساس تکنولوژی ساخت، شکل موج خروجی، تک و سه فاز بودن صورت گرفته است.

اگر بخواهیم یو پی اس ها را بر اساس تکنولوژی ساخت مورد بررسی قرار دهیم، به دو دسته یو پی اس آفلاین و یو پی اس آنلاین تقسیم بندی می شوند.

یو پی اس های آفلاین

یو پی اس آفلاین در شرایط نرمال، برق شهری را به خروجی هدایت می کند. باتری را شارژ می کند و در هر زمان اگر برای برق شهری مشکلی پیش آید، برق متناوب به برق مستقیم تبدیل می شود.

در نتیجه مصرف کننده ها هم تغذیه می شوند. یو پی اس آنلاین هم خودش به دو دسته لاین اینتراکتیو و Ferro standby تقسیم می شود.

یو پی اس آنلاین

درخرید و انتخاب یو پی اس مناسب این نکته را دقت کنید که یو پی اس های آنلاین، در تمام مراحل کار شارژ و دشارژ باتری را بر عهده دارند.

به این صورت که برق شهر را یکسو کرده و باعث سارز شدن باتری می شود. یو پی اس های آنلاین قابلیت اطمینان بیشتری را دارند. همیشه در حال کار کردن هستند و خرابی و فرسودگی قطعات در آن بیشتر است.

قیمت یو پی اس
در نهایت اینکه

در چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب و خرید استابلایزر مناسب باید مقدار جریان مصرفی و توان دستگاه ها بررسی شود. البته به نوع لوازم برقی هم حتما توجه شود.

درک برق مصرفی از لوازم خانگی خود را هم داشته باشید، زیرا دستگاه های برقی در هنگام استارت برق بیشتری را مصرف می کنند. این میزان می تواند تا دو برابر برق مصرفی دستگاه باشد.

سوالات مربوط به چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب

[accordion title=””][accordion-item title=”چرا یو پی اس بخرم؟”]دلایل بسیاری برای خرید یو پی اس وجود دارد که از آن ها می توان به تثبیت برق شهری، محافظت در برابر اتصالات کوتاه، کاهش هزینه در مصرف برق و جلوگیری از خرابی دستگاه های برقی اشاره کرد.[/accordion-item][accordion-item title=”یو پی اس ایرانی بخرم یا خارجی؟”]در بازار ایو پی اس های بسیار اعم از ایرانی و خارجی کره ای وجود دارد. هر کدام دارای محاسن و معایبی هستند. باید با توجه به چک لیست انتخاب یو پی اس مناسب خود را انتخاب نمایید و یا از کارشناسان ما در این امر کمک بگیرید.[/accordion-item][accordion-item title=”یو پی اس آنلاین بخرم یا آفلاین؟”]باید خرید نوع یو پی اس را بر اساس حساسیت دستگاه ها انتخاب کرد. یو پی اس هاس آنلاین دارای حساسیت بالایی هستند. یو پی اس های آفلاین هم برای تجهیزات با حساسیت کمتر مورد استفاده قرار می گیرند[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.