یو پی اس برای سکوی نفتی

همانطور که در مقاله های مختلف مطالعه کرده اید می دانید که استفاده از دستگاه یو پی اس برای اکثریت صنعت ها و شغل ها لازم و ضروری می باشد. یکی از مشاغلی که  استفاده از این دستگاه برای تجهیزات آن ضروری می باشد، پالاشگاه های نفت و گاز می باشند که ما، در این مقاله می خواهیم درباره یو پی اس برای سکوی نفتی، پالاشگاه ها بیشتر با شما صحبت کنیم و به این مسئله که ضرورت استفاده یو پی اس برای سکوی نفتی در چیست اشاره ای داشته باشیم.

یو پی اس سکوی نفتی

اهمیت و استفاده از دستگاه یو پی اس در برخی از مشاغل و صنعت ها به اندازه ای زیاد می باشد که هر چقدر هم درباره این موضوع صحبت شود کم است.

برای مثال تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی که جان بیماران زیادی به نحوه کار کردن آن ها بستگی دارد اگر مجهز به دستگاه یو پی اس نباشند ممکن است آمار مرگ و میر را افزایش دهد.

درباره یو پی اس هایی که در سکوهای نفتی از آن ها استفاده می شود نیز باید بگوییم که این نوع یو پی اس ها در مجاورت بقیه یو پی اس ها در پالاشگاه های نقتی مورد استفاده قرار می گیرند.

بدون شک سیستم های برقی که در چنین صنعت هایی مورد استفاده قرار میگیرند به سیستم های برق اضطراری نیاز شدید دارند به همین خاطر استفاده و مجهز کردن این دستگاه ها و تجهیزات به یک انرژی الکتریکی بدون وقفه یعنی همان دستگاه یو پی اس بسیار لازم و ضروری می باشد.

خرید یو پی اس برای سکوی نفتی
کاربرد یو پی اس در سکوی نفتی

کاربرد یو پی اس در سکوی نفتی و پتروشیمی

در حقیقت باید بگوییم که منظور از یو پی اس برای سکوی نفتی همان یو پی اس هایی هستند که در صنعت پالایشگاه نفت و گاز وظایف بنیادی و کاربردی دارند.

با توجه به این مسئله که امنیت و ایمنی در پالایشگاه های نفت و گاز از جمله مسائل پر خطر می باشند. بنابراین باید تمام حوانب احتیاط را در نظر داشت.

پس مجهز کردن تجهیزاتی که در این صنعت ها از آن ها استفاده می شود به دستگاه یو پی اس از مواردی است که باعث ایجاد امنیت کاری بیشتر می شود.

به خاطر داشته باشید پالایشگاه های نفت و گاز در حالت های زیادی مورد تهدید و توطئه های دشمن قرار می گیرند، بنابراین مجهز بودن تجهیزات این صنعت ها می تواند تهدیدات احتمالی را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

برق بدون وقفه یو پی اس

این مسئله کاملا مشخص است که سیستم ها و تجهیزاتی برقی که در صنعت ها و مشاغل مختلف همچون پالایشگاه نفت و گاز مورد استفاده قرار میگیرند چانچه با گسستگی لحظه ای جریبان برق مواجه شوند می توانند خسارت ها و ضررهای جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشند.

از کار افتادن تجهیزات مربوط به پالاشگاه نفت و گاز هزینه زیادی برای تعمییرات و تعویض نیاز دارند از این جهت، این دستگاه یو پی اس است که می تواند میزان برق مورد نیاز را بدون وقفه برای تجهیزات تولید کرده و از نوسانات و آسیب های احتمالی پیشگیری کند.

برق بدون وقفه یو پی اس
یو پی اس مناسب برای سکوی نفتی

نوع یو پی اس مورد استفاده در پتروشیمی و پالایشگاه

پالایشگاه ها و سکوهای نفتی هم مانند سایر صنعت ها نیاز دارند که برای مجهز شدن تجهیزاتشان از مناسب ترین نوع یو پی اس استفاده شود.

به نظر شما برای مجهز کردن دستگاه هایی که در صنعت پالایشگاهی نفت و گاز از آن ها استفاده می شود بهتر است که از کدام نوع دستگاه یو پی اس استفاده شود؟!

خب، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین گزینه از میان سه نوع یو پی اس موجود در بازار برای تجهیزات پالایشگاه نفت و گاز، انتخاب  یو پی اس نوع آنلاین است.

به خاطر داشته باشید که خروجی یو پی اس های آنلاین عاری از هرگونه نویز، نوسانات و وقفه می باشند.

موارد استفاده یو پی اس در پالایشگاه نفت و گاز

تجهیزات و مواردی که در صنعت پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز نیاز دارند که به دستگاه یو پی اس مجهز شوند عبارتند از:

  • سیستم اطفا حریق
  • دوربین های مدار بسته
  • سیستم های کامپیوتری
  • درب های اتوماتیک

برای اطمینان از عملکرد روشنایی سیگنال در هر زمان، به دلایل ایمنی منبع تغذیه بدون وقفه در سکوهای نفتی اجباری است.  یو پی اس باید بتواند در یک محیط دشوار و خطرناک به درستی کار کند.
خاموشی یا سوء عملکرد کامل در منبع تغذیه، از جمله نوسانات فرکانس یا ولتاژهای اضافی ناشی از برخورد صاعقه است که باید با خیال راحت روی سکوهای نفتی پل شود. نکته بسیار مهمتر این است که چراغ های سیگنال عملکردی نه تنها برای عملکرد روان دکل، بلکه برای ایمنی همه کشتی ها و هواپیماهای اطراف نیز ضروری هستند. بنابراین چراغ های موقعیت تحت هیچ شرایطی نباید خراب شوند. پس مجهز کردن این تجهیزات به دستگاه یو پی اس بسیار ضروی می باشد.

کدام تجهیزات سکوی نفتی به یو پی اس نیاز دارند؟
موارد استفاده یو پی اس در سکوی نفتی
در نهایت اینکه

پالایشگاه ها و سکوهای نفتی از مهم ترین صنعت هایی هستند که نیاز دارند برای عملکرد و کارایی درست تجهیزات آن ها مدام به برق مورد نیاز خود مجهز باشند.

قطعی و نوسانات برقی که به صورت ناگهانی رخ می دهند می دهند خسارات و ضررهای جبران ناپذیر زیادی را برای این صنعت به وجود آورند.

بنابراین مجهز کردن دستگاه ها و تجهیزاتی که در پالایشگاه و پتروشیمی های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند به سیستم یا دستگاه یو پی اس از مهم ترین کارهایی است که باید انجام شود.

مشاوران و کارشناسان فروش ما، از طریق سایت hajirsanat.com به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین و مناسب ترین یو پی اس برای سکوی نفتی را انتخاب و خریداری کنید.

همچنین شما می توانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق همین سایت در میان بگذارید.

سوالات مربوط به یو پی اس برای سکوی نفتی

[accordion title=””][accordion-item title=”ضرورت استفاده یو پی اس برای سکوهای نفتی در چیست؟”]یو پی اس های علت استفاده و مجهز کردن یو پی اس به تجهیزات پالایشگاه هایی و سکوهای نفتی این است که این سطوح باید در طول 24 ساعت فعالیت داشته باشند و با توجه به ناپایدار بودن برق شهری و حوادث ناگهانی همچون: انفجار، آتش سوزی و… وجود یک منبع برق اظطراری مورد نیاز می باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”چه نوع یو پی اسی برای سکوهای نفتی مناسب تر است؟”]با توجه به این مسئله که صنعت نفت و گاز از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و نیاز به میزان برق با کیفیت و بدون نوسان دارند یو پی اس آنلاین گزینه بسیار مناسبی برای سکوهای نفتی می باشد.

چرا که میزان برق مورد نیاز تجهیزات را می تواند در زمان‌های قطعی برق بدون تأخیر، در زمان‌های عادی نیز برق ورودی که ناپایداری دارد را نیز به یک برق بدون نوسان و تمیز تبدیل کرده و تحویل دستگاه‌ها ‌دهد.
[/accordion-item][accordion-item title=”چطور براساس توان مورد نیاز یو پی اس انتخاب کنیم؟”]برای اینکه بتوانید راحتر یو پی اس مورد نیاز خود را تامین نمایید باید جنبه های مختلفی را در نظر داشته باشید.

مثلا بیشترین باری که قرار است دستگاه یو پی اس آن را پشتیبانی کند یا عملکردهایی که یو پی اس در آن ها استفاده می شود.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.