یو پی اس بدون ترانس

در مقاله هایی که در سایت هژیر صنعت منتشر شده است درباه بو پی اس، کاربرد و انواع موجود آن در بازار صحبت کرده ایم امروز قصد داریم درباره یو پی اس بدون ترانس با شما صحبت  کنیم.

منبع تغذیه بدون وقفه

یو پی اس یا همان منبع تغذیه بدون وقفه یک ژنراتور است که برق تمیز و بدون امواج تولید می کند. این دستگاه ابتدا برق شهری را توسط رکتیفایر یکسو می کند و بعد از آن خروجی را از رکتیفایر که باعث شارژ و تغذیه اینورتر می شود تولید می کند.

اینتور که بدون امواج یا اعوجاج تولید شده است در اختیار بار دستگاه قرار میگیرد و زمانیکه برق قطع می شود انرژی مورد نیاز اینورتر به کمک باتری تامین شده و بار متصل به یو پی اس می شود.

UPS مبتنی بر ترانسفورماتور

در یو پی اس سنتی مبتنی بر ترانسفورماتور جریان برق از طریق یکسوساز، ترانسفورماتور، یک اینورتر به خروجی می رسد تا بار بحرانی را تحویل دهد.

در حالت تبدیل دوگانه، باتری به طور مداوم کاملاً شارژ نگه داشته می شود تا زمانی که قطعی برق ایجاد شود و در این زمان باتری اینورتر را تغذیه می کند و سپس جریان مداوم را از طریق ترانسفورماتور به بار بحرانی می رساند.

مزایای یو پی اس بدون ترانس
خرید یو پی اس بدون ترانس

نقش بای پس استاتیک

درباره نقش بایس استاتیک باید بگوییم که خدمت به عنوان یک مسیر اضطراری است که وقتی مسیر تبدیل دو برابر مسائلی از قبیل درجه حرارت بیش از حد، اضافه بار یا اتصال کوتاه خروجی را تجربه می کند روشن می شود. سوئیچ بای پس نگهداری (MBPS) ورودی را به خروجی متصل می کند و اجازه می دهد تا یو پی اس بای پس شود تا واحد بتواند سرویس شود.

سیستم های UPS مبتنی بر ترانسفورماتور بسیار قدرتمند هستند و ضمن ساده سازی مدیریت ولتاژ خارجی و داخلی و کنترل جریان خطا در ارائه بالاترین ظرفیت و در دسترس بودن بسیار عالی هستند.
برای مراکز داده شرکتی با قدرت بالا و سایر برنامه های مهم، یک یو پی اس مبتنی بر ترانسفورماتور هنوز هم می تواند یک لبه نسبت به یو پی اس بدون ترانس ارائه دهد زیرا آنها مدیریت عیب یکپارچه و جداسازی گالوانیک و همچنین سازگاری بیشتر با قدرت حیاتی را فراهم می کنند الزامات سیستم توزیع حتی مهمتر این که پیشرفتهای فنآوری و گزینه های پیکربندی به جدیدترین طرحهای مبتنی بر ترانسفورماتور اجازه می دهد تا در مقایسه با طرحهای قبلی با بازده بالاتر کار کنند و از نظر کارایی آنها را با مدلهای بدون ترانس مقایسه کند.

یو پی اس بدون ترانس چیست؟

اصل عملیاتی UPS without transformer همان یو پی اس مستقر در ترانسفورماتور است با این تفاوت که یو پی اس بدون ترانسفورماتور از ترانزیستور دو قطبی دروازه عایق بندی شده استفاده می کند که با ولتاژهای بالا کار می کند.

بنابراین نیاز به ترانسفورماتور مرحله ای بعد از اینورتر. این استاندارد صنعت افزایش بهره وری انرژی را به عنوان یک افزایش اندازه گیری شده از 90 به 96 درصد مشاهده می کند.
یو پی اس های بدون ترانسفورماتور رد پای کمتری دارند و سبک ترند، بنابراین باعث کاهش هزینه های سرمایه گذاری و کارکرد می شوند.

بنابراین در یک تعریف کلی از یو پی اس بدون ترانس می توان گفت: دستگاهی است که به جای استفاده از ترانس بزرگ از مدارهای الکترونیکی استفاده می کند.
این دستگاه  با در نظر گرفتن اینکه از مدارهای الکتریکی استفاده میکننداز درجه پایداری کمتری برخوردار می باشند.


 

یو پی اس بدون ترانس
مزایا و معایب یو پی اس بدون ترانس

مزایای یو پی اس بدون ترانس

این مدل یو پی اس ها نیز همچون سایر دستگاههای یو پی اس موجود در بازار دارای مزایا و معایبی نیز می باشند که در ادامه ابتدا به دو نمونه از مزایای این یو پی اس و بعد از آن به معایب آن اشاره کرده ایم.

  • بهره وری انرژی
  • اندازه و وزن کم

اندازه و وزن کم

UPS بدون ترانس در مقایسه با UPS ترانس دار می تواند اندازه کوچکتری داشته باشد. از این نوع یو پی اس برای مراکز داده کوچک استفاده می شود و به نوعی انتخاب مناسبی می باشد که می تواند از فضای آزاد شده توسط یو پی اس مبتنی بر ترانسفورماتور برای افزودن ماژول دیگری برای قرار دادن بار ICT بیشتر استفاده کند.

نکته منفی UPS بدون ترانسفورماتور

  1.  سرویس و نگهداری
  2. محدودیت های قدرت
سرویس و نگهداری

یو پی اس بدون ترانسفورماتور جریان خطای بیشتری را به بار بحرانی منتقل می کند و نمی تواند گسل های داخلی بیشتری را در مقابل یو پی اس مبتنی بر ترانسفورماتور پاک و ایزوله کند.

محدودیت های قدرت

طراحی رایگان ترانسفورماتور نیز به ماژول های UPS زیر 300 کیلو ولت آمپر محدود می شود و برای دستیابی به افزونگی در اندازه KW بیشتر نیاز به چندین واحد با هم موازی است.

خرید UPS مبتنی بر ترانسفورماتور
UPS مبتنی بر ترانسفورماتور

در نهایت اینکه

سیستم های UPS بدون ترانسفورماتور برای اولین بار در دهه 1990 توسعه یافتند و از نظر کارایی بالاتر ، کاهش اندازه و وزن و صرفه جویی در هزینه ، مزایای زیادی نسبت به سیستم های مبتنی بر ترانسفورماتور سنتی دارند.این دستگاه ها در حال حاضر در محیط های مرکز داده مورد استفاده قرار می گیرند. یو پی اس بدون ترانس از فناوری معمولی برای کوچکترین میزان قدرت تا حدود 300 کیلو وت آمپردر انتهای بالاتر طیف در دسترس هستند.

برای  کسب اطلاعات بیشتر درباره UPS without transformer و خرید آن می توانید با ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان ما اطلاعات و راهنمایی های لازم را رد این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

سوالات مربوط به یو پی اس بدون ترانس

[accordion title=””][accordion-item title=”قیمت یو پی اس بدون ترانس چند است؟”]برای کسب اطلاع درباره قیمت یو پی اس بدون ترانس از طریق سایت هژیر صنعت با کارشناسان فروش ارتباط بگیرید. زیرا با توجه به نوسانات قیمت ارز قیمت این مدل یو پی اس ها نیز متغییر می باشند.[/accordion-item][accordion-item title=”از UPS without transformer بیشتر در چه مراکزی استفاده می شود؟”]از آنجایی که اندازه این یو پی اس ها کوچک می باشد بیشتر برای مراکز داده و مکان هایی که فضای کمتری دارند مورد استفاده قرار میگیرند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا با انتخاب و خرید یو پی اس بدون ترانس می توان در هزینه صرفه جویی کرد؟”]یو پی اس های بدون ترانسفورماتور رد پای کمتری دارند و سبک ترند، بنابراین باعث کاهش هزینه های سرمایه گذاری و کارکرد می شوند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.