چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

این سوال که چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟ از متداول ترین پرسش هایی است که بسیاری از شما کاربران عزیز از مشاوران ما پرسیده اید. به همین منظور امروز و در این مقاله از سری مقالات سایت هژیر صنعت می خواهیم به طور کلی به دلایل استفاده از استابلایزر بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.
همانطور که بخوبی مطلع می باشید نوسانات جریان برق AC می‌تواند برای بسیاری از تجهیزات و وسایل برق شما مشکل ایجاد کنند و دلیل آن هم این است که اکثریت تجهیزات برقی از حساسیت بسیاز زیادی برخوردار می باشند.

ساده ترین نوساناتی که منجر به ایجاد مشکل برای تجهیزات برقی می شود کم نور شدن لامپ اتاق پذیرایی یا آشپزخانه می باشد که به راحتی قابل مشاهده هستند.

پس با تمام این تفاصیل باید بگوییم که هر وسیلهٔ الکترونیکی دارای اجزای مختلفی است که نیاز به یک ولتاژ مشخص دارند. در صورت کم یا زیاد شدن مقدار ولتاژ مشخص در روند فعالیت دستگاه تأثیر می‌گذارد تاحدی‌که امکان خراب شدن آن نیز وجود دارد.

استابلایزر چیست؟

در یک تعری کلی اما ساده باید بار دیگر بگوییم که stabilizer یک وسیله الکترونیکی است که در مسیر جریان برق و لوازم برقی که ما، در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم قرار میگیرد.

این دستگاه می تواند هر گونه افزایش و یا کاهش برق شهری را شناسایی کرده و از بروز نوسانات برقی پیشگیری نماید.

در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد که چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

انواع دستگاه stabilizer

با توجه به مطالب عنوان شده در پاراگراف های قبلی باید بگوییم که دستگاه استابلایزر دارای انواع مختلف با کاربردها و ویزگی های خاص و منحصر به فرد خود می باشد.

که ما، در این بخش به سه نمونه از این دستگاه که تولید عمده ای هم دارند اشاره کرده ایم.

 • استابلایزررله‌ای: این مدل به دلیل قیمت پایین و عمر مناسب بیشترین طرف‌دار را دارد.
 • سروو موتوری: این مدل از دقت تشخیص بالایی برخوردار است.
 • سوئیچینگ: در میان ترانس‌ها این مدل بالاترین دقت را دارد.
خرید استابلایزر
استابلایزر چیست؟

چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

تا به اینجای کار متوجه شدیم که استابلایزر چیست؟ و دارای چه مدل هایی می باشد.

حال می خواهیم به سراغ بحث اصلی مقاله امروز یعنی چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟ رفته و در این مورد با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

در واقع باید بگوییم که، وسایل ها و تجهیزات برقی که در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم متناسب با دریافت یک طیف مخصوص از برق یا الکتریسیته طراحی و تولید شده اند.

این تجهیزات برقی بسته به حساسیت مکانی که دارند و مورد استفاده می باشند دارای یک تلرانس مشخص برای عملکرد رفع مشکل وسایل مختلف در نظر میگیرند.

بعضی تا 10 و بعضی دیگر تا 5 درصد تلورانس نسبت به دریافتی کل را تحمل می کنند.

در حقیقت مشکل اصلی اینجاست که تکرار شدن نوسانات برقی حتی در مقیاس های مجاز علاوه بر اینکه می توانند باعث کاهش عمر دستگاه شوند می توانند عملکرد لحظه ای تجهیزات برقی را نیز با چالش مواجه کنند.

در این شرایط است که نیاز به دستگاهی همچون استابلایزر به وضوح احساس می شود.

ورود بیش از حد ولتاژ به وسیله ی برقی در طولانی مدت منجر به چه اتفاقی می شود؟

لازم است بدانید که با ورود بیش از اندازه ولتاژ به یک وسیله برقی برای مدت طمان طولانی مشکلاتی همچون موارد زیر را در بر دارد که همین موارد به روشنی پاسخگوی این پرسش می باشند که چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

 1. آسیب های جدی و دائمی به عملکرد وسایل برقی
 2. قطع کردن عملکرد پیوسته ی وسیله ی برقی 
 3. کاهش جدی عمر وسیله ی برقی 

لازم به ذکر است که ورود ولتاز های کمتر از حد هم می تواند چالش ها و مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد که به شرح زیر می باشند.

 • توان و ظرفیت کاربردی وسیله ی برقی را کاهش دهد.
 • به خصوص در وسایل برقی گراماساز فشار بیشتری به آن ها آورد.
 • در وسایلی که بخش دیجیتال دارند سبب به مشکل خوردن محاسبات شود.
 • سرعت موتورهای محرکه را کاهش دهد.
بهترین استابلایزر
انواع استابلایزر

مزایای استفاده از استابلایزر

در تکمیل مطالب قبلی می خواهیم اشاره ای به مزایای دستگاه استابلایزر داشته باشیم و کمی درباره مزیت های این دستگاه به اختصار مطالبی را ارائه دهیم.

از مهمترین و اصلی ترین مزایای دستگاه stabilizer می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 1. محافظت در مقابل رعد و برق و نوسانات کوتاه مدت
 2. کاهش هزینه برق مصرفی
 3. محافظ در مقابل نوسانات
 4. ثابت نگه داشتن برق شهری

محافظت در مقابل رعد و برق و نوسانات کوتاه مدت

اولین مزیت از سری مزایای دستگاه استابلایزر، محافظت کردن در برابر رعد و برق و نوسانات کوتاه مدت می باشد.

یعنی اینکه، رعد و برق یکی از مواردی است که موجب اختلالات کوتاه و گاها بلند مدت برای تجهیزات برقی می شود که مجهز بودن تجهیزات برقی به دستگاه استابلایزر کمک زیادی به پیشگیری از این مسئله و آسیب دیدن تجهیزات برقی می کند.

کاهش هزینه برق مصرفی

مسئله و مزیت مهم بعدی که می خواهیم در مقاله چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟ اشاره ای به آن داشته باشیم کاهش هزینه برق مصرفی است.

با پایین آمدن در موتور و گرم شدن وسایل برقی که از آن ها استفاده می کنیم شاهد کاهش و تلفات برقی خواهیم بود و نتیجه آن کاهش پیدا کردن برق مصرفی می باشد.

در این شرایط نیاز به دستگاهی مانند stabilizer به ضوح قابل مشاهده و درک می باشد.

محافظ در مقابل نوسانات

مزیت سوم، محافظت کردن استابلایزر از وسایل برقی در مقابل نوسانات می باشد.

یعنی زمانیکه برق دچار نوسان می شود و جریان برق کاهش یا افزایش پیدا می کند استابلایزر به طور اتوماتیک روشن  شده و کار خود را آغاز می کند.

ثابت نگه داشتن برق شهری

این روزها به دلیل زیاد شدن میزان مصرف کننده شاهد مشکلات برقی زیادی هستیم. وجود دستگاه استابلایزر این امکان را فراهم می‌آورد که جریان برق ثابت شود و وسیله‌های برقی در برابر نوسان در امان باشند.

استفاده از استابلایزر
مزایای استفاده از استابلایزر
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله برایتان توضیح دهیم که چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟ و اصلا دلیل استفاده از استابلایزر چه می باشد.

این سوالی است که برای خیلی از شما دوستان عزیز پیش آمده بود و خواهان این بودید که بدانید چرا استفاده از این دشتگاه انقدر دارای اهمیت و ضروت می باشد.

برای اینکه از این چالش و دغدغه ذهنی خلاص شوید ما سعی کردیم تا هر آنچه که می تواند برای رسیدن شما به پاسخ مورد نظرتان کمک کننده باشد را در قالب این مقاله در اختیارتان قرار دهیم.

در صورتیکه باز هم برایتان جای سوال است که دلیل و اهمیت استفاده از استابلایزر چه می باشد می توانید از طریق سایت hajirsanat.com با مشاوران و کارشناسان فروش ما، در ارتباط بوده و راهنمایی و مشورت های لازمه را از آن ها دریافت کنید.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.