نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز

نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز

همانطور که در مقالات قبلی هژیر صنعت عنوان کرده ایم یو پی اس های موجود در بازار در دو نوع تک فاز و سه فاز عملکردها و کارایی های مختلفی را ارائه می دهند. برای خرید و انتخاب هر یک از این سیستم ها باید موارد زیادی را در نظر داشت. ما امروز در این مقاله می خواهیم بیشتر با شما عزیزان درباره نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز صحبت کنیم.

انتخاب ups تک فاز

شما عزیزانی که قصد خرید یو پی اس را برای ایمن نگه داشتن سیستم های برقی خود دارید باید بدانید که باید برای سیستم های شما ups تک فاز مناسب است یا سه فاز؟!

خب، باید بگوییم که در یک اتاق سرور یا محیط مرکز داده، سیستم‌های UPS تک فاز می‌توانند نقش مهمی در کارکرد سرورهای فایل و شبکه‌های IT در هنگام قطع برق ایفا کنند.

حتی زمانی که منبع تغذیه اصلی وجود دارد، یک ups تک فاز می تواند از مشکلات برق شبکه محافظت کند.

خرید یو پی اس تک فاز
یو پی اس تک فاز

موارد مهم در انتخاب یو پی اس تک فاز

همانطور که ابتدای مطلب امروز هم اشاره کرده ایم برای اینکه بدانید یو پی اس مورد نظر خود را درست انتخاب کرده اید یا خیر باید موارد زیادی را مد نظر داشته باشید.

اگر تصمیم گرفته اید که برای سیستم های خود از ups تک فاز استفاده کنید چک لیست زیر را در نظر داشته باشید.

استفاده از این چک لیست به شما در نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز کمک زیادی خواهد تا بتوانید یک سیستم مناسب برای تجهیزات برقی خود تهیه کنید.

  • توپولوژی یو پی اس
  • ضریب فرم یو پی اس
  • فناوری باتری یو پی اس

توپولوژی یو پی اس

همه شما عزیزان این موضوع را بخوبی می دانید که یو پی اس دارای سه نوع مشخص زیر می باشد.

  1. یو پی اس آنلاین
  2. یو پی اس آفلاین
  3. یو پی اس تعاملی خطی(لاین اینتراکتیو)

برای کاربردهای تک فاز مناسب ترین گزینه یو پی اس های آنلاین و لاین اینتراکتیو می باشند. در ادامه بیشتر درباره هر یک از این دو ups صحبت شده است.

 یو پی اس تک فاز
موارد مهم در انتخاب یو پی اس تک فاز

یو پی اس تعاملی خطی

این نوع از upsبه عنوان یک سیستم مستقل از ولتاژ طبقه بندی شده است.

زمانیکه برق شهری که همان برق اصلی می باشد وصل است این یو پی اس تا حدودی از مشکلات برق اصلی محافظت می کند.

کار او به این صورت است که با استفاده از تثبیت کننده ولتاژ خودکار داخلی از خاموشی، افتادگی، نویز الکتریکی جلوگیری می کند تااینورتر روشن شود.

اما تا زمانی که منبع تغذیه برق ورودی به شدت نوسان نداشته باشد یا برق کامل قطع نشود. سپس اینورتر به خط سوئیچ می‌شود و با استفاده از مجموعه باتری، بارهای سرور را تامین می‌کند.

یو پی اس آنلاین

درباره یو پی اس نوع دوم یعنی ups آنلاین باید بگوییم که به عنوان یک سیستم مستقل از ولتاژ طبقه بندی شده است.

دلیل این طبقه بندی هم این است که اینورتر در طول کار معمولی همیشه به بار متصل است و یک خروجی موج سینوسی تولید شده دیجیتالی را ارائه می دهد.

بنابراین زمانیکه منبع تغذیه از کار می افتد اینورتر به سادگی می تواند از dc باتری تغذیه لازم را دریافت نماید.

ضریب فرم یو پی اس

یکی دیگر از مواردی که باید در نحوه انتخاب ups تک فاز به آن توجه زیادی داشته باشید ضریب فرم یو پی اس می باشد.

اگر از قفسه های سرور 19 اینچی برای قرار دادن سرورهای خود استفاده می کنید، ممکن است بخواهید از یک سیستم UPS با فرمت مشابه استفاده کنید.

فناوری باتری یو پی اس

یو پی اس های آنلاین با باتری اسید سرب تنظیم شده اند.

در واقع باتری های اسید سرب از جمله باتری هایی هستند که نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند.

اسید سرب مناسب‌ترین فناوری باتری برای سیستم‌های UPS می باشد، زیرا این نوع باتری برای برق آماده به کار و چرخه‌های شارژ و دشارژ نادر است.

از آنجایی که باتری های اسید سرب بر دنیای انرژی آماده به کار تسلط دارند، حجم تولید باعث صرفه جویی در مقیاس می شود و باتری ها به طور گسترده در دسترس هستند.

نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز
قیمت یو پی اس تک فاز
در نهایت اینکه

امید است که با ارائه این مقاله توانسته باشیم شما دوستان عزیز را متوجه این مسئله کرده باشیم که برای نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز باید به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب یو پی اس تک فاز میتوانید با hajirsanat.com  و مشاوارن و کارشناسان فروش ما، در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به نحوه انتخاب یو پی اس تک فاز

[accordion title=””][accordion-item title=”یو پی اس که برای تجهیزات خود انتخاب می کنیم باید چه میزان وات داشته باشد؟”]هنگامی که یک یو پی اس را برای نیازهای خاص خود اندازه می گیرید، ضریب قدرت بیشترین اهمیت را دارد. به طور کلی، UPS شما باید ظرفیت وات خروجی 20 تا 25 درصد بیشتر از کل توان مصرفی هر تجهیزات متصل را داشته باشد.
[/accordion-item][accordion-item title=”ups تک فاز را می توان روی یو پی اس سه فاز اجرا کرد؟”]راه اندازی یک موتور سه فاز با برق تک فاز ساده است. اساساً تنها کاری که باید انجام دهید این است که برق تک فاز را به سمت ورودی درایو فرکانس متغیر خود وصل کنید و سپس برق سه فاز موتور خود را به قسمت خروجی درایو متصل کنید.

[/accordion-item][accordion-item title=”اگر میزان وات در نظر گرفته شده برای یو پی اس بیشتر از وات آن باشد چه اتفاقی می افتد؟”]اگر مجموع مصرف برق سیستم شما بیش از 500 وات باشد، به احتمال زیاد UPS خاموش می شود.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...