محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که برای خرید یو پی اس مناسب باید به آن توجه داشته باشید محاسبه توان دستگاه یو پی اس می باشد که نیاز دارد به صورت فنی مورد محاسبه قرار گیرد.

در ادامه به شما خواهیم گفت که برای محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب چطور باید عمل کنید.

خرید یو پی اس
انتخاب یو پی اس

محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب

برای اینکه بدانید محاسبات فنی را چطور و از کجا باید آغاز کنید ما به شما کمک خواهیم کرد و سه محاسبه اصلی را برای انتخاب یو پی اس مناسب برای شما شرح داده ایم.

محاسبه آمپر ساعت باتری  پشتیبان

اولین مرحله که باید برای محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب  انجام دهید و نیاز به دقت بسیار بالایی دارد  محاسبه کردن آمپر ساعت باتری پشتیبان می باشد.

دستگاههای یو پی اس دارای ولتاژ ورودی می باشند که به اصطلاح به آن ولتاژ باتری دستگاه گفته می شود. با مشخص شدن ولتاژ مناسب ورودی دستگاه و توان مصرفی تجهیزاتی که قرار است به کمک یو پی اس مورد پشتیبانی قرار بگیرد و مدت زمانی که قرار است در زمان قطعی برق میزان برق مورد نیاز دستگاه توسط یو پی اس تامین شود باید به کمک فرمول زیر آمپر ساعت باتری را بدست آورید.

فرمول  محاسبه آمپر ساعت باتری عبارت است از:  آمپر ساعت باتری برابر است با میزان بک آپ یا ساعت ضربدر میزان توان مصرفی تقسیم بر ولتاژ باتری دستگاه

آمپر ساعت باتری یو پی اس
محاسبه آمپر ساعت باتری

محاسبه تعداد باتری مورد نیاز یو پی اس

بعد از اینکه محاسبه آمپر ساعت پشتیبان را برای دستگاه یو پی اس انجام دادید نوبت به مرحله بعدی محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب می باشد. یعنی محاسبه کردن تعداد باتری که دستگاه یو پی اس نیاز دارد می رسد.

شاید خیلی از افرادی که برای سیستم ها و دستگاه های خود از یو پی اس استفاده می کنند تا برق مورد نیاز آن ها را در زمان قطعی برق تامین نمایند این موضوع را ندانند که باتری های یو پی اس به صورت سری قرار میگیرند.

باتری های سری قوانین مربوط به خود را دارند و شما میتوانید با استفاده از فرمول زیر مشخص کنید که یو پی اس مورد نظر شما باید دارای چند باتری باشد.

نکته مهمی که در این بخش باید حتما به خاطر داشته باشید این است که عدد خروجی که در این فرمول از آن استفاده می کنید توسط کارخانه های سازنده محدود و مشخص می شود که آن را در برگه اطلاعات فنی یو پی اس انتخاب شده ثبت کرده اند. همچنین ولتاژ باتری دستگاه همیشه ضریب 12 دارد و در برخی مواقع به خاطر شرایط خاص این ضریب به عدد 6 تغیییر خواهد کرد.

فرمول محاسبه تعداد باتری مورد نیاز یو پی اس:  تعداد باتری مورد نیاز دستگاه برابر است با ولتاژ باتری دستگاه تقسیم بر عدد 12

باتری یو پی اس
محاسبه تعداد باتری یو پی اس

محاسبه توان مناسب دستگاه یو پی اس

بعد از مشخص شدن توان حقیقی تجهیزاتی که قرار است توسط دستگاه یو پی اس پشتیبانی شود برای اینکه توان ظاهری را بدست آورید معمولا باید عدد بدست آمده را در بر 0.8 تقسیم کنید تا جواب بدست آمده به شما توان ظاهری تجهیزات را نشان دهد.

در نظر گرفتن این مسئله برای انتخاب یو پی اس مناسب یک امر ضروری است زیرا که شما باید یو پی اسی را برای دستگاه خود انتخاب کنید که دارای توان مناسبی باشد. زماینکه شما یو پی اس با توان نا مناسب را انتخاب کنید در حقیقت کاری کرده اید که باعث می شود طول عمر قطعات و دستگاه یو پی اس کاهش پیدا کند.

به همین خاطر عدد بدست آمده برای توان ظاهری تجهیزات مورد پشتیبانی را باید در عدد 0.7 تقسیم کنید که عدد بدست آمده توان ظاهری مناسب دستگاه یو پی اس را به شما نشان می دهد که شما باید نزدیک ترین رنج عدد به جواب بدست آمده را برای توان دستگاه یو پی اس خود انتخاب کنید.

توان دستگاه یو پی اس
محاسبه توان دستگاه یو پی اس

حرف آخر

امیدواریم که با محاسبات فنی انتخاب یو پی اس مناسب که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم بتوانید برای دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز خود یو پی اس مناسبی را انتخاب کنید که قادر باشد در زمان قطعی برق میزان برق مورد نیاز دستگاه های شما را بدون هیچ مشکلی تامین نماید.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

نصب یو پی اس

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "نحوه کار یو پی اس چگونه است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "یک UPS در حالت آماده به ...
ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...