عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف


برای دانستن عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف قبل از هر چیزی نیاز است که درباره خود یو پی اس اطلاعاتی داشته باشید.

یو پی اس چیست؟

یو پی اس که به آن منبع ذخیره برق بدون وقفه نیز گفته می شود در حقیقت یک دستگاه الکتریکی است که با ذخیره برق می تواند در شرایط اضطراری و قطعی برق میزان برق مورد نیاز تجهیزات برقی شما را تامین کرده و از نوسانت ناگهانی ولتاژ جلوگیری کند.

از سیستم و دستگاه بو پی اس این روزها در صنایع مختلف بسیاری همچون صنایع داروسازی، صنایع مواد غذایی، لوازم خانگی و… استفاده می شود و توانسته  نیازهای روزمره مردم را در بیشتر موارد تامین نماید.

یو پی اس های موجود در بازار دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک با توجه به کاربردی که دارند ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند.

انواع یو پی اس
کاربرد یو پی اس

انواع یو پی اس

  1. یو پی اس آفلاین(Offline)
  2. یو پی اس لاین اینتراکتیو(Line interactive)
  3. یو پی اس آنلاین(Online)

از آنجایی که این روزها اکثریت شرکت ها، سازمان ها و حتی لوازمی که ما، در خانه های خود از آن ها استفاده می کنیم با برق کار می کنند بنابراین نیاز است که برای زمان هایی که با قطعی برق ناگهانی مواجه می شویم فکری بکنیم و تجهیزات برقی خود را به سیستم هایی مجهز کنیم که بتوانند میزان برق مورد نیاز آن ها را در زمان قطعی برق تامین نمایند.

بنابراین چه سیستم و دستگاهی می تواند همچون یو پی اس گزینه مناسبی باشد؟ همانطور که قبل تر هم اشاره کرده بودیم عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و تا به امروز توانسته است شایستگی خود را به ثبات برساند.

بخش های تشکیل دهنده یو پی اس

همه یو پی اس های موجود در بازار داری بخش های زیر می باشند.

  • یکسو کننده
  •  باتری
  • مدار یا برد کنترلی
  • اینورتر و کلیدهای
  • کلیدهای ایمنی فیوز و پورت های خروجی
  •  فن خنک کننده
  • نمایشگر وضعیت برق باتری

ویدئو عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف

در فیلم زیر برای شما این موضوع نمایش داده شده است که چطور با مجهز کردن تجهیزات برقی خود به سیستم یو پی اس می توانید در زمان قطعی برق، میزان برق مورد نیاز آن ها را تامین کرده و از مشکلاتی که نوسانات ولتاژ می توانند برای تجهیزات شما به وجود آورند پیشگیری کنید.

 

کار با یو پی اس

بدون شک زمانیکه شما قصد خرید یو پی اس را دارید برایتان این سوال مطرح خواهد شد که این سیستم چگونه کار می کند؟

باید بگوییم از آنجایی که عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف صورت می گیرید و شما در هر حرفه ای که مشغول باشید می توانید از این سیستم استفاده کنید لازم است بدانید که upsبه عنوان یک پشتیبان باتری برای تجهیزات برقی شناخته شده است که در صورت خرابی یا افت ولتاژ تجهیزات شما می تواند برق مورد نیاز آن ها را تامین و پشتیبانی کند.

نحوه کار و استفاده از یو پی اس اینگونه است که به کمک باتری و شارژی که دارد میزان برق مورد نیاز را در خود ذخیره می کند و در زمان قطعی برق بلافاصله شروع به کار کرده و مانع از خاموش شدن کامپیوترهای شما می شوند. یا مثلا اگر شما در بیمارستان فعالیت داشته باشید نیاز است که تجهیزات بیمارستانی را به این سیستم مجهز کنید. از آنجایی که تجهیزات بیمارستانی به نوعی نجات دهنده جان بیماران می باشند اگر در زمان استفاده با قطعی برق مواجه شوند امکان مرگ بیمار زیاد خواهد بود. اما در صورتیکه تجهیزات بیمارستانی را به یو پی اس مجهز کرده باشید دیگر نگران قطعی ناگهانی برق نخواهید بود.

عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف

آنچه که برای خرید و تهیه یو پی اس برای مصارف مختلف دارای اهمیت می باشد قیمت آن است. همانطور که مطالب بالا هم اشاره کرده ایم عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چرا که در هر صنعت و جایگاهی که از تجهیزات برقی استفاده می شود وجود یک پشتیبان و تامین کننده برق در مواقع اضطراری امری مهم و لازم می باشد.

عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف
سیستم شماتیک ups

قیمت یو پی اس برای مصارف مختلف

خب درباره قیمت یو پی اس برای مصارف مختلف باید بگوییم که آمار و تحقیقات نشان داده اند که استفاده از یو پی اس برای مصارف عادی تقریبا بیشتر از سایر مصارف می باشد و به همین منظور از یو پی اس هایی با ولت آمپر 700 تا 3000 ولت آمپر استفاده می شود که قیمت تقریبی آن ها از ؟ تومان می باشد تا ؟ تومان که با توجه به شرایط ارزر و بازار اقتصادی این قیمت ها متغییر می باشند.

خرید یو پی اس برای مصارف مختلف
قیمت یو پی اس برای مصارف مختلف

جمع بندی

تا حدودی با این موضوع آشنا شدید که عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف چقدر اهمیت دارد و اینکه از یو پی اس برای چه مصارفی استفاده می شود. همچنین اشاره کوچکی هم به قیمت یو پی اس برای مصارف مختلف کردیم و اشاره کردیم که این قیمت ها با توجه به شرایط اقتصادی و قیمت ارزر متغییر می باشند.

بنابراین شما می توانید برای انتخاب و خرید یو پی اس مورد نیاز خود با کارشناسان ما در  شرکت و سایت hajirsanat.com تماس گرفته و از قیمت روز یو پی اس مورد نظر خود مطلع شوید. همچنین شما می توانید برای اینکه با خیال آسوده تری خرید خود را انجام دهید از کارشناسان راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات مربوط به عرضه یو پی اس برای مصارف مختلف

[accordion title=””][accordion-item title=” عملکرد اصلی یو پی اس چیست؟”]یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه دستگاهی الکتریکی است که در صورت خرابی منبع تغذیه ورودی یا برق، این قابلیت را دارد تا برق اضطراری را برای تجهیزت شما فراهم کند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توانیم از اینورتر به عنوان UPS استفاده کنیم؟”]اگرچه اینورتر می تواند به عنوان منبع تغذیه پشتیبان در صورت ترکیب با سیستم ذخیره انرژی نیز مورد استفاده قرار گیرد ، اما نمی تواند انتقال یکپارچه را مانند یک UPS درک کند. در حالی که به دلیل پیچیده بودن مدار و در نظر گرفتن اجزای اضافی و توابع ، یو پی اس به طور کلی گرانتر از اینورتر است.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا UPS می تواند بدون باتری کار کند؟”]بدون اتصال باتری و ورودی، UPS همچنان به خروجی ادامه می دهد.اما دارای محدودیت هایی می باشد، تا زمانی که ولتاژ ورودی موجود باشد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.