سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟

سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟

حتما برای خیلی از شما دوستان عزیزی که برای محافظت از سیسیتم ها و تجهیزات برقی خود در برابر نوسانات ولتاژ آن ها را به تثبیت کننده ولتاژ مجهز کرده اید این سوال پیش آمده است که سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟ و چطور در صورت داغ شدن استابلایزر می توان آن راخنک کرد؟

هژیر صنعت امروز می خواهد با شما درباره انواع استابلایزر ولتاژ سروو و نحوه عملکرد آن صحبت کرده و اطلاعاتی هم درباره سیستم خنک کننده این دستگاه در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

استابلایزر سروو چیست؟

تثبیت کننده ولتاژ یک دستگاه الکتریکی است که از آن برای تثبیت ولتاژ خروجی به منظور جلوگیری از آسیب دیدن لوازم مختلف الکترونیکی استفاده می شود.

این دستگاه دارای انواع مختلف با ویژگی های منحصر به فرد می باشد که شما می توانید براساس نیاز تجهیزات و لوازم خانگی و تجاری خود مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید.

اما زمانیکه صحبت از این دستگاه می شود بدون شک به این مسئله فکر خواهید کرد که سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟ و بهتر است که کدام نوع آن را خریداری کنیم؟!

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.

چگونه یک سیستم خنک کننده مناسب انتخاب کنیم؟
انتخاب سیستم خنک کننده استابلایزر

سیستم خنک کننده استابلایزر مناسب انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک سیستم خنک کننده مناسب انتخاب کنید باید یک سری پارامترها را در نظر داشته باشید تا باتوجه به آن ها بتوانید یک انتخاب مناسب و درست داشته باشید.

پارامترهایی که باید در زمان انتخاب خنک کننده استابلایزر به آن ها توجه کنید به شرح زیر می باشند.

 • دمایی که در موتور حاصل می شود.
 • موتور تحت تأثیر محیط یا جو قرار بگیرد.
 • محدودیت های فضایی که وجود دارند.
 • مقدار گرمای اتلاف شده را در نظر بگیرید.
 • موتور متحرک است یا ثابت.
 • از هزینه غافل نشوید، زیرا نقش بسیار مهمی در انتخاب های شما ایفا می کند.

کاربرد استابلایزر خنک کننده روغن

یکی از گزینه هایی که شما دوستان عزیز پیش رو دارید استابلایزر خنک کننده روغن می باشد که به شما بسیار کمک خواهد کرد تا از آسیب دیدن لوازم الکتریکی مختلف جلوگیری کنید.

روعنی که برای خنک کردن استابلایزر سروو استفاده می شود شامل طیف گسترده ای از محصولات زیر می باشد

 1.  KVA 40
 2. KVA 60
 3. KVA 250
 4. 500 KVA
 5. 750 KVA

اجزاء مختلف تثبیت کننده سروو

علاوه بر محصولات و مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم استابلایزر سروو دارای یک سری اجزای می باشد که عبارتند از:

 • MCB
 • MCCB
 • برس کربنی
 • کم نور
 • ترانسفورماتور
 • رله یا پیمانکار
 • یک مدار الکترونیکی
 • موتور سروو
 • تقویت فشار
خنک کننده استابلایزر روغن
کاربرد خنک کننده استابلایزر روغن

وظیفه روغن در استابلایزر

استفاده اصلی از روغن در دستگاه استابلایزر صرفا جهت خنک کردن دستگاه می باشد.

علاوه بر این زمانیکه تثبیت کننده ولتاژ دچار میزان ولتاژ بالا یا پایین می شود ترانسفورماتور کار خود را آغاز خواهد کرد و گرما تولید می کند.

گرما تولید کردن ترانسفورماتور باعث داغ شدن ترانسفورماتور می شود.

تفاوت استابلایزر سروو خنک کننده هوا و روغن خنک

تا به اینجای مقاله مربوط به سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟ برایتان شرح دادیم که استابلایزر سروو چیست؟ و برای انتخاب یک خنک کننده استابلایزر باید به چه نکات و موارد مهمی توجه داشته باشید.

در این بخش می خواهیم اشاره ای به تفاوت استابلایزر سروو خنک کننده هوا و روغن خنک داشته باشیم و در این مورد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

اصلی ترین تفاوت میان این دو ظرفیت آن ها می باشد.

تثبیت کننده های خنک کننده روغن دارای ظرفیت بالاتر از 20KVA هستند و زمانیکه نوسانات در انتهای ورودی مشکل به وجود می آورند می توانند از آسیب رساندن به لوازم جلوگیری کنند.

اهمیت استفاده از استابلایزر خنک کننده روغن

لازم است بدانید که در برخی از صنایع دستگاه هایی وجود دارند که قیمت آن ها بسیار گران می باشد و باید در نگهداری از آن ها دقت زیادی داشته باشید.

بنابراین بهترین کار برای اینکه این قبیل تجهیزات الکتریکی همچون تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و… دچار آسیب نشوند می توان آن را به استابلایزر سروو مجهز کرد.

علاوه بر این، استابلایزر سروو خنک کننده روغن از اضافه بار در انتهای ورودی جلوگیری می کند و می توانید ایمنی تجهیزات الکترونیکی را تضمین کند.

استابلایزر سرو خنک کننده هوا
تفاوت استابلایزر سرو خنک کننده هوا و استابلایزر روغن
در نهایت اینکه

گفتیم که برای انتخاب سیستم خنک کننده استابلایزر مناسب باید یک سری نکات و موارد را مد نظر داشته باشید.

همچنین به این مسئله نیز اشاره کردیم که برای ایمن نگه داشتن تجهیزاتی که بیشتر صنایع از آن ها استفاده می شود و قیمت بسیار گرانی دارند همچون تجهزیات آزمایشگاهی انتخاب استابلایزر سروو بهترین گزینه می باشد.

امیدواریم که باارائه این مقاله توانسته باشیم به شما دوستان عزیز کمک کرده باشیم تا متوجه شوید سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟ و چه کاربردی دارد.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به سیستم خنک کننده استابلایزر چیست؟

[accordion title=””][accordion-item title=”کار استابلایزر چیست؟”]

نوسانات ولتاژ در برق را تشخیص می دهد و آن را به صورت داخلی تنظیم می کند تا محدوده ثابتی از ولتاژ خروجی را ارائه دهد، اگر ولتاژ برق پایین باشد، تثبیت کننده آن را حس می کند و تا سطح مورد نیاز ولتاژ افزایش می دهد. سپس به تجهیزات متصل تغذیه می کند تا بدون مشکل کار کنند.[/accordion-item]
[accordion-item title=”عملکرد تثبیت کننده چیست؟”]

عملکرد اصلی یک تثبیت کننده این است که ولتاژ خروجی را که تجهیزات متصل به آن را تغذیه می کند تا حد امکان معادل منبع تغذیه ایده آل باشد و اطمینان حاصل شود که نوسانات در توان الکتریکی جبران شده و خروجی آن مقدار ثابتی را حفظ می کند.[/accordion-item]

[accordion-item title=”استابلایزر با روغن خنک یا هوا خنک کدام بهتر است؟”]

روغن خنک کننده ذاتا ظرفیت اضافه بار کوتاه یا پایدار بالاتری نسبت به انواع هوا خنک دارد. تفاوت اصلی بین استابلایزرهای روغن خنک و هوا خنک در ظرفیت استابلایزرهای روغن خنک برای ظرفیت بالاتر است.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.