تعمیر استابلایزر

با ما، در hajirsanat.com همراه باشید تا درباره تعمیر استابلایزر بیشتر بدانید.

استابلایزر چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با نحوه تعمیر دستگاه استابلایزر آشنا کنیم می خواهیم اشاره کوچکی داشته باشیم به اینکه به چه سیستم ها و دستگاههایی استابلایزر گفته می شود.

بدون شک برای شما پیش آمده است که بارها دچار نوسانات برق شده باشید و به خاطر این مسئله تجهیزات برقی که از آنها در منزل و محل کارتان استفاده می کنید دچار آسیب شده باشند و تعمیر مجدد آن ها یا برایتان هزینه بسیار زیادی در برداشته است و یا اینکه مجبور شده اید به طور کل آن وسیله خود را عوض کنید.

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن برایتان شرح دهیم که استابلایزر چیست؟ می توانیم بگوییم که، دستگاهی است که از تجهیزات برقی شما در برابر نوسانات و خسارت های ناشی از نوسانات برق محافظت می کند.

دلیل استفاده از استابلایزر

تجربه نشان داده است که بیشترین عامل خرابی تجیهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنیم نوسانات، قطع و وصل شدن ناگهانی برق می باشد. این مسئله باعث می شود که ولتاژ دچار مشکلات برقی شده و نتیجه آن آسیب دیدن تجهیزات برقی می باشد که ما، در طول شبانه روز با آن ها سر و کار داریم.

بنابراین برای اینکه بتوانیم از هزینه های جانبی خود کم کرده و مانع از آسیب دیدن تجهیزات برقی در برابر نوسانات شویم نیاز است که آن ها را به یک سیستم پشتیبان همچون دستگاه تثبیت کننده ولتاژ مجهز کنیم.

خرید استابلایزر
خدمات تعمیر استابلایزر

مزایای استفاده از تثبیت کننده ولتاژ

 1. استابلایزرها در برابر هرگونه ولتاژ بالا از تجهیزات شما محافظت می کنند
 2. دستگاه تثبیت کننده ولتاژ به کاهش هزینه برق مصرفی شما کمک می کند
 3. این امکان را دارد که جریان برق شهری را تثبیت کند
 4. حفاظت در برابر اتصالهای کوتاه

کاهش ولتاژ برق شهری باعث ایجاد اختلال و نارسایی در روند کار دستگاه ها و تجهیزاتی می شود که شما از آن ها استفاده می کنید و این مسئله بسیار چشمگیر می باشد.

از آنجایی که برق شهری با تغییرات ولتاژ همراه می باشد استفاده از سیستمی همچون استابلایزر می تواند به ثابت ماندن ولتاژ کمک کرده و باعث طول عمر دستگاه و تجهیزات شما شود.

نحوه تعمیر دستگاه استابلایزر

خب تا به اینجا متوجه شدیم که استابلایزر چیست؟ و دارای چه ویژگی هایی می باشد. حال می خواهیم به سراغ بحث اصلی یعنی تعمیر استابلایزر برویم و بگوییم زمانیکه دستگاه تثبیت کننده ولتاژ شما دچار مشکل شد چگونه می توانید برای تعمیر آن اقدام کنید.

سیستم تثبیت کننده ولتاژ با دارا بودن سیستم میکروپروسسوری این قابلیت را دارد تا ولتاژ ورودی را اندازه گیری کند و با توجه به کاهش و افزایش ولتاژ میزان ورودی را تشخیص داده و خروجی مورد نیاز را ارائه دهد.

به علاوه تمام مواردی که به آنها اشاره کرده ایم تعمیر استابلایزر یک امر مهم و ضروری می باشد چرا که به مصرف کننده کمک بسیار زیادی می کند. بنابراین بهترین کار این است که اگر استابلایزر شما  دچار خرابی شد با  شرکت سازنده آن تماس گرفته و بخواهید فرد متخصص در این زمینه را به شما معرفی کند.

در تعمیر استابلایزر چه مواردی را باید در نظر داشت؟

 • تعمیر مدار کنترل فاز
 • تعمیر مشکل Over load
 • تعمیر مشکل Over voltage
 • تعمیر مشکل Under current
 • تعمیر مشکل عدم تثبیت ولتاژ
 • رفع مشکل روشن نشدن استابلایزر
 • تعمیر مدار هماهنگی فاز (Phases balance)
 استابلایزر هوشمند چیست؟
تعمیر استابلایزر هوشمند

از آنجایی که دستگاه های استابلایزر دارای ماهیت الکترونیکی می باشند و به علت استفاده ناصحیح ممکن است بعد از مدت ها دچار مشکل و خرابی شوند که نادیده گرفتن آن ها می تواند با گذر زمان نگران کننده باشد. جای نگرانی وجود ندارد متخصصان هژیر صنعت در بخش تعمیر استابلایزر به بهترین شکل ممکن با استفاده از دستگاه ها و تجهیزاتی که در اختیار دارند و در کوتاهترین زمان ممکن استابلایزرهای شما را با کیفیت بسیار بالایی تعمیر کرده و مجدد به شما تحویل می دهند.

تعمیر کردن قطعات داخلی استابلایزر

علاوه بر مواردی که در مطالب بالا به آن ها در زمینه تعمیر استابلایزر اشاره کرده ایم لازم دانسته ایم که کمی هم به تعمیرات قطعات داخلی استابلایزر بپردازیم.
تمام دستگاههای استابلایزر دارای بخش داخلی و خارجی می باشند که جهت تعمیر باید هر دو این بخش ها به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند تا تعمیر کردن آن ها با دقت بیشتری انجام شود.

 • تعمیر و نعویض ترانزیسترهای انواع استابلایزر
 • تعمیر و تعویض ماسفت های استابلایزر
 • تعمیر و تعویض سیم پیچ ها
 •  تعمیر و تعویض آی سی ها
 • تعمیر و تعویض انواع خازن ها
 • تعمیر و تعویض میکروسوئیچ
 • تعمیر و تعویض فیوز
 • تعمیر و تعویض ترانسفورماتورها
تعمیر قطعات استابلایزر
تعمیر کردن قطعات داخلی استابلایزر

جمع بندی

با در نظر گرفتن این مسئله که استابلایزرهای موجود در بازار دارای تنوع و مدل های مختلفی همچون رله ای، سرور موتور،تک فاز و سه فاز می باشند و همچنین دارای برندهای مختلفی هستند بنابراین به این نتیجه می رسیم که استابلایزرهای موجود دارای ساختار و تکنولوژی های متفاوت می باشند به همبن منظور تعمیر استابلایزرها نیز تفاوت هایی را دارا می باشد.

به همین خاطر است که شرکت هژیر صنعت توانسته است با کادر فنی مجرب و با سابقه ای که در اختیار دارد در زمینه تعمیر استابلایزر بخشی را راه اندازی کند و به شما این اطمینان را بدهد که در صورت خراب شدن دستگاه تثبیت کننده ولتاژی که در اختیار دارید سرویس، بازبینی، تست و تعمیرات و نصب و راه اندازی آن را مجدد برای شما انجام می دهد.

کارشناسان و مشاوران ما پاسخگوی نظرات، انتقادات، پیشنهادات و سوالات مطرح شده از جانب شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به تعمیر استابلایزر

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا می توان استابلایزر را ترمیم کرد؟”]برای اطمینان از اینکه نوسانات ولتاژ به لوازم خانگی شما آسیب نمی رساند، تثبیت کننده ولتاژ خود را توسط یک متخصص حرفه ای بررسی و تعمیر کنید. حتی ممکن است نیاز به خرید و نصب یک تثبیت کننده جدید داشته باشید.[/accordion-item][accordion-item title=”علت کار نکردن خروجی تثبیت کننده چیست؟”]ممکن است منبع تغذیه ولت متر از سوکت خروجی مسدود شود زیرا اتصال دهنده سوزانده است یا ولت متر کار نمی کند. یا منبع ورودی ولتاژ بسیار بالایی است که باعث قطع خروجی می شود. درصورتی که فرایند اتصال متصل باشد. ممکن است تثبیت کننده فیوز چک را خراب کرده باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”علت صدا دادن تثبیت کننده ولتاژ چیست؟ “]هنگامی که قسمتهای داخلی تجهیزات تثبیت کننده ولتاژ شل است، مانند شل شدن پیچها و مهره های هسته آهن باعث می شود چیزی از هسته آهن بیفتد، تثبیت کننده ولتاژ در هنگام کار صدا و ناهمواری قوی ایجاد می کند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

6 نظر

  • در پاسخ به معین صبوری
   با نمونه برداری از برق ورودی شهر برق خروجی را کاهش یا افزایش داده وتصحیح می نماید و برق مورد قبول را ارایه می دهد در مقالات داخل سایت توضیح کامل کارکرد استبلایزر موجود می باشد

 • سلام
  دستگاه استابلایزر بعضی اوقات هر نیم ساعت یک بار خروجی را قطع میکند و پس از مدتی وصل میکند
  مشکل از کجا میتواند باشد؟

 • سلام دستگاه استابلایزر ما صداهای ناهنجار میده به طوری که بعد از خاموش کردن دکمه پشتش هم صدا میده و حتما باید فیوز و قطع کنیم میخواستم دلیلشو بپرسم
  با تشکر

  • در پاسخ به دانیال
   صدا استبلایزر برای حرکت موتور یا تحریک رله ها می باشد که در صورت غیر متعارف بودن صدا به واحد خدمات پس از فروش سازنده دستگاه تماس بگیرید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.