بوق UPS نشانگر چیست؟

با توجه به این موضوع که یو پی اس ها در مکان هایی قرار میگیرند که مکان دیده شدن آن ها به راحتی برای هر شخصی وجود ندارد بنابراین نیاز به یک هشدارهایی دارد که در صورت نیاز بتواند از خود علائم و نشانه هایی را خارج کند.

این هشدارها و تغییرات در شرایط مختلف به شکل ایجاد صداهای مختلفی از یو پی اس پخش میشود. حال می خواهیم بدانیم که بوق ups نشانگر چیست؟ و چرا اصلا از دستگاه یو پی اس صدایی همچون بوق شنیده می شود؟

خرید سیستم یو پی اس
سیستم یو پی اس

سوالات مربوط به اجزای یو پی اس و کاربرد آن

[accordion title=””]

[accordion-item title=”دستگاه یو پی اس با باتری کار می کند؟”]

بله، از آنجایی که دستگاه یو پی اس با، باتری کار می کند صدایی بوقی که از آن شنیده می شود به معنی این است که دستگاه یو پی اس از عملیات On Line به عملیات On Battery انتقال میابد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”بعد از شنیدن صدای بوق از دستگاه یو پی اس چه کار باید کرد؟”]

کاری که باید در این شرایط انجام دهید این است که: یو پی اس را خاموش کرده، تجهیزات را از یو پی اس جدا کنید، یو پی اس را از برق جدا کرده  و دکمه روشن/ خاموش آن را فشار دهید و  دکمه را قبل از پایان بوق دوم آزاد کنید.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”برای انتخاب یو پی اس خوب به چه نکاتی باید توجه کرد؟”]

کنترل عملکرد، اتصالات موجود، عامل ظاهری، باتری یو پی اس، سایت حفاظت از تجهیزات و… از موارد و نکاتی هستند که در زمان خرید یو پی اس باید به آن توجه داشته باشید.

[/accordion-item]

[/accordion]

بوق یو پی اس

صدایی که تحت عنوان بوق از دستگاه یو پی اس شنیده می شود معمولا به صورت نرمال می باشد و این مفهوم را انتقال می دهد که دستگاه یو پی اس از انرژی و تجهیزات اتصال شده به آن نگهداری می کند.

ما همیشه هم صدای بوق یو پی اس به شکل نرمال نمی باشد و گاهی این صدا می تواند هشدارهای جدی تری را به همراه داشته باشد که در ادامه بیشتر درباره اینکه بوق UPS نشانگر چیست؟ صحبت خواهیم کرد.

چرا دستگاه یو پی اس بوق ممتد می خورد
نشانه اخطار دشتگاه یو پی اس

انواع صداهای هشدار یو پی اس

خب در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که صدای بوقی که از دستگاه یو پی اس شنیده می شود همیشه هم نرمال و به یک شکل نمی باشد.

صداها و هشدارهایی که شما در برخی مواقع از دستگاه یو پی اس سازمان و شرکت خود می شنوید می تواند مدل ها و سبک های مختلفی داشته باشد که ما در زیر به چند نمونه از انواع صداهای هشداری یو پی اس اشاره کرده ایم.

  • محصول Back-UPS با قدرت باتری کار می کند
  • 4 بوق هر ۳۰ ثانیه
  • ۱ بوق هر ۵ ثانیه

علت اصلی بوق ups

زمانیکه میزان ولتاژ مورد نیاز برای تجهیزات و سیستم های سازمان و شرکت شما نا امن باشند یو پی اس به  On Battery  انتقال داده خواهد شد.

در این شرایط شما نیز دارید که با مراجعه به کتابچه یو پی اس خریداری شده بخش ولتاژ آن را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا بتوانید علت را پیدا کنید. در غیر اینصورت نیاز است که با شرکتی که از آن ها یو پی اس خریداری کرده اید تماس گرفته و از راهنمایی آن ها در این زمینه بهره مند شوید.

لازم است که این نکته را به خوبی درباره خرید یو پی اس بدانید. اکثریت افرادی که اقدام به خرید یو پی اس می کنند نگران این مسئله هستند که انتقال گاه به گاه یو پی اس برای باتری مشکلاتی را به وجود آورد.

خب باید بگوییم که انتقال گاه به گاه باتری برای یو پی اس نگرانی را به همراه ندارد و در حقیقت یک عملیات کاملا عادی می باشد. چرا که یو پی اس در تلاش است تا آنچه که برای تجهیزات و سیستم های شما نیاز است را تامین نماید.

به خاطر داشته باشید که اگر فرکانس انخرافی که در سیستم یو پی اس به وجود می آید 50%  باشد باعث خواهد شد تا یو پی اس قدرت مورد نیاز را به باتری منتقل کند و در مقابل اگر شکل ورودی  سیستم برقی سازمان یا شرکت شما بیشتر از حد مجاز باشد این انتقال قدرت نیز به سمت باتری انجام خواهد شد.

مواردی که به آن ها اشاره کردیم همگی از دلایل ایجاد بوق در دستگاه بو پی اس می باشند که اگر اختلال در برق مختصر باشد این صدا می تواند تنها یک تا دوبار از دستگاه یو پی اس شما شنیده شود.

انواع صداهای هشدار یو پی اس
چراغ اخطار و بوق ممتد

بوق ممتد در یو پی اس نشانه چیست؟

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که صداهایی که تحت عنوان بوق از دستگاه یو پی اس شنیده می شود انواع مختلفی دارند و همیشه هم این صداها نرمال نمی باشند.

شنیدن صدای بوق ممتد یو پی اس این اخطار را می دهد یو پی اس در حالت Overload قرار دارد و زمانیکه شما این صدا را شنیدید باید سعی کنید تمام تجهیزات غیر اضطراری که به دستگاه یو پی اس متصل می باشند را از آن جدا کنید چرا که ادامه داشتن ممتد و پیوسته این بوق باعث کاهش انرژی دستگاه شما می شود.

جمع بندی

از آنجایی که سیستم یو پی اس تامین کننده برق مورد نیاز سیستم های شما در زمان قطعی برق می باشد بنابراین نگهداری و نحوه استفاده صحیح از آن به نفع خودتان می باشد.

چرا که در صورت خرابی ممکن است نیاز باشد که سیستم را به طور کامل تعویض نمایید که طبیعتا برایتان هزینه بیشتری را در برخواهد داشت.

بنابراین باید به صداها و بوق های هشدار دهنده سیستم یو پی اس توجه داشته باشید و با شنیدن آن بلافاصله به یو پی اس تجهیزات خود سر زده و مشکل را برطرف نمایید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

 

روش تست باتری یو پی اس

 

انواع باتری یو پی اس

 

نقش حفاظتی یو پی اس

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...