باتری یو پی اس سیلد اسید

نوع دیگر از باتری های یو پی اس، باتری یو پی اس سیلد اسید می باشد که ساختار مهندسی آن امکان استفاده از آن را در کاربردهای گوناگون در اختیار شما قرار می دهد. مسئله مهم درباره این باتری ها این است که تنها رسیدگی مورد نیاز آن ها تمیز کردن آن می باشد زیرا گه این باتری ها به گردو غبار و دمای بالای محیط بسیار حساس می باشند. در مقاله امروز از سری مقالات هژیر صنعت می خواهیم درباره این نوع از باتری ها بیشتر با شما صحبت کنیم.

باتری یو پی اس سیلد اسید
ساختار باتری یو پی اس

باتری یو پی اس سیلد اسید

همانطور که می دانید یو پی اس سیستم و منبع تغذیه بی وقفه برق می باشد که می توان از این منبع برای ذخیره سازی میزان نیروی برق لازم در مکان های مختلف استفاده کرد. این سیستم دارای باطری های مختلف بسیاری می باشد که هر یک در جایگاه خود دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی می باشند. یکی از انواع این باتری ها، باتری یو پی اس سیلد اسید می باشد.

این باتری بدون اینکه نیاز به نعمیر و نگهداری بوده و در مدل های با کیفیتی طراحی شده اند که در حالت های عادی، بعد از 4 الی 5 سال نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد. دستگاه های یو پی اس باطری داخلی بطور اتوماتیک باطری های خود را با استفاده از دستگاه تست باطری خود چک می کنند اما برای سیستم های بزرگتر مثل دیتا سنترها نیازمند سطح بالاتری از مراقبت هستند. که از برندهای ایرانی این باتری می توان به صبا باتری اشاره کرد.

عملکرد باتری یو پی اس سیلد اسید

کارکرد و عملکرد باتری های سیلد اسید اینگونه است که با قرار دادن دو فلز غیر هم نام در مایع اسید می توانند جریان الکتریکی را برقرار نمایند و به بیان دیگر اینکه الکترود مثبت، یون های منفی را به خود جذب کرده و با الکترون های مثبت ارتباط می گیرند و نتیجه آن ایجاد پتانسیل الکتریکی در دو قطب مثبت و منفی باتری می باشد.

در طراحی باتری یو پی اس سیلد اسید باید به این موضوع توجه داشته باشید که شارژ این باتری باید به گونه ای تنظیم شود که باتری این امکان را در اختیار داشته باشد که بتواند انرژی را به بهترین شکل ممکن جذب نماید.

انواع برندهای خارجی باتری یو پی اس سیلد اسید

 • تلکوپاور
 • ریتار
 • سی جی بن
 • لانگ
 • ماتریکس
 • نیومکس
 • هیتاکو
 • ولتامکس
 • یورونت

البته نبایداین موضوع را فراموش کنید که خرید یو پی اس داری اهمیت بسیاری می باشد و بدون شک باتری هایی که در یو پی اس ها به کار برده شده اند هم به همان میزان دارای اهمیت می باشند.

بنابراین تهیه از باتری یو پی اس سیلد اسید ساخت هر کشور خیلی بهتر و راحت تر می تواند در زمان ایراد پیدا کردن تعمیر شده و در اختیار شما قرار گیرند. قصد ما از معرفی برندهای خارجی باتری سیلد اسید این است که شما را بیشتر با این سبک از باتری های یو پی اس آشنا کنیم.  در مقاله های بعدی می خواهیم درباره باتری First power که یکی دیگر از انواع باتری یو پی اس می باشد و توسط شرکت هزیر صنعت می توانید آن را تهیه نمایید بیشتر با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را درباره این نوع از باتری های یو پی اس در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

خرید یو پی اس
ظرفیت باتری یو پی اس سیلد اسید

ساختار باتری یو پی اس سیلد اسید

در ساختار باتری های سیلد اسید مجموعه الکترودهای مثبت و منفی به همراه مایع اسید با یکدیگر یک سلول را تشکیل می دهند که هر کدام از این سلول ها می توانند چیزی نزدیک به 2 ولت برق را تامین نمانید. برای تولید ولتاژ بالاتر شما می توانید تعدادی از این سلول ها را به طور سری به هم متصل کنید.

اجازه دهید در این زمینه یک مثال شاف بیاوریم. فرض کنیدکه شما می خواهید تعداد 6 عدد از این سلول ها که در بالا به آن ها اشاره کردیم را به یکدیگر اتصال دهید که نتیجه آن می شود یک باتری با تولید 12 ولت. شما برای سری کردن این سلول ها نیاز دارید الکترون های منفی یک سلول را به الکترون های مثبت سلول بعدی اتصال دهید و در نهایت یک باتری با قطب مثبت و منفی را برای خود ایجاد کنید.

افزایش طول عمر باتری سیلد اسید

باتری های یو پی اس سیلد اسید به دلیل ساختار و مواد شیمیایی که در آن ها به کار برده شده است مشکلی برای خروج گاز و نشت اسید داخل باتری در آن ها وجود ندارد. به همین خاطر است که این باتری ها نیاز به نگهداری و بازدید جهت سرویس ندارند و این مسئله از مزیت های این باتری به حساب می آید.

اما مواردی که می توانند به افزتیش طول عمر این باتری ها به شما کمک بسیاری کنند عبارتند از:

 • نمودار طول عمر باتری با توجه به دمای محیطی که باتری در آن نگهداری می شود
 • عمق دشارژ و تعداد دفعاتی که که باتری یو پی اس شارژ می شود
 • شرایط نگهداری و انبارداری باتری

نمودار عمر باتری نشان می دهد که اگر باتری شما در دمای مناسب و مطلوب که همان دمای 20 درجه سانتیگراد می باشد نگهداری شود بدون شک طول عمر بیشتری خواهد داشت و به شما نشان خواهد داد که هر چه دمای محیط نگهداری باتری از درجه مشخص شده بالاتر رود باعث می شود که عمر مفید باتری شما کاهش پیدا کند. به خاطر داشته باشید اگر دمای محیط باتری به 40 درجه سانتیگراد برسد عمر مفید باتری شما تقریبا نصف خواهد شد.

از دیگر مواردی که به عمر باتری شما کمک بسیاری می کند و بر روی این موضوع تاثیر بسیاری داردپارامتر عمق د شارژ باتری می باشد که نشان دهنده همان تعداد دفعاتی است که باتری را شارژ کرده اید. هرچه  عمق دشارژ باتری بیشتر باشد تعداد دفعات شارژ و عمر باتری کاهش پیدا خواهد کرد.

باتری یو پی اس سیلد اسید خاصیت خود دشارژی دارند به گونه ای که اگر آن ها در مدار هم قرار نداشته باشند بعد از گذشت زمان تمام انرژی را که در خود ذخیره کرده اند از دست می دهند که این موضوع باعث می شود باتری در شرایط انبار داری برای مدت زمان زیادی در حالت دشارژ باقی مانده و موجب کاهش عمر باتری شود.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...