استابلایزر صنعتی

در مقاله های قبلی سایت هژیر صنعت درباره اینکه استابلایزر چیست؟ چه کاربردی دارد و درباره خرید استابلایزر برایتان صحبت کرده ایم و تا حدودی شما را با سیستم کاری stabilizer آشنا کرده ایم. همچنین عنوان کرده ایم که سیستم های تثبیت کننده ولتاز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به کسب و کاری که دارید که می توانید مناسب ترین نوع stabilizer را خریداری کنید. امروز قصد داریم به سراغ کسب و کارهای صنعتی رفته و درباره استابلایزر صنعتی با شما همراهان هژیر صنعت صحبتی داشته باشیم.

معرفی استابلایزر صنعتی

تثبیت کننده ولتاژ صنعتی دستگاهی است که از نوسانات ولتاژ در تجهیزات و دستگاه های شما جلوگیری مینماید.

stabilizer صنعتی با تثبیت ولتاژ ac ولتاژهای ورودی و خروجی یکسانی  را برای تجهیزات و دستگاه های شما فراهم می آورد.

در حقیقت استابلایز صنعتی به طور خودکار در زمان نوسان ولتاژ یا جریانات متغییر، ولتاژ خروجی را ثابت نگه می دارد.

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم این دستگاه هم مانند یو پی اس های موجود در بازار دارای انواع مختلفی می باشند. یکی از انواع پرکاربرد stabilizer که در ادامه درباره آن توضیح بیشتری خواهیم داد استابلایزر صنعتی سه فاز می باشد.

قیمت استابلایزر صنعتی
خرید استابلایزر صنعتی

استابلایزر صنعتی سه فاز

تثبیت کننده ولتاژ صنعتی سه فاز با قدرت بالا 80KVA با توان 80000 VA ، دستگاهی است که برای کاهش تغییرات ولتاژ منبع تغذیه در برخی دستگاه های دیگر طراحی شده است.

در این نوع stabilizer ها از ترانسفورماتور خودکار، زغال سنگ و تخته های SMD استفاده شده است.

استابلایزر سه فاز برای جلوگیری از آسیب ناشی از نوسانات ولتاژ در کارخانه ها، ماشین آلات CNC ، دیزل ژنراتور، نفت و گاز و صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی و غیره استفاده  می شود.

انواع استابلایزر صنعتی

 1. استابلایزر صنعتی توان بالا
 2. استابلایزر سه فاز ستونی
 3. استابلایزر سرووموتوری صنعتی
 4. استابلایزر سه فاز استوانه ای

کاربرد استابلایزر صنعتی

بخوبی این مسئله را می دانیم که وسایل و دستگاه های برقی که در منزل و محل کار خود از آنها استفاده می کنیم به دلیل ارتباط با نوسانات برقی ممکن است دچار خرابی و آسیب هایی شوند که نیاز است از آن ها در برابر این مشکلات محافظت شود.

در صنعت های مختلف که از تجهیزات زیادی استفاده می کنند و خراب شدن آن ها بزرگترین مشکل می باشد نیاز به دستگاهی همچون استابلایزر است که بتواند در برابر نوسانات و مشکلات برقی از تجهیزات محافظت کند.

دستگاه های صنعت های مختلف به صورت خودکار در زمان وقوع نوسانات ولتاژ همیشه ولتاژ خروجی را ثابت نگه می دارند و به همین خاطر است که از آسیب دیدن دستگاه های برقی جلوگیری می شود.

در کارخانه هایی که تجهیزات سنگین و گران قیمت بسیاری دارند استفاده از این دستگاه بسیار ضروری می باشد زیرا آسیب دیدن هر یک از قطعات می تواند هزینه زیادی به همراه داشته باشد.

عمده ترین کاربرد استابلایزر صنعتی در کارخانجات، کارگاه های کوچک و بزرگ، بیمارستان ها، ادارات و… می باشد که نیاز به انرژی برقی زیاد دارند.

انواع استابلایزر صنعتی
از استابلایزر صنعتی برای چه وسایلی استفاده می شود؟

stabilizer صنعتی در انواع تجهیزات الکترو مکانیکی مانند موارد زیر استفاده می شود.

 • خطوط تولید صنعتی
 • آسانسور
 • تجهیزات پزشکی
 • تجهیزات نور
 • صنعت نساجی
 • لوازم خانگی
 • راه آهن

دلایل استفاده از استابلایزر صنعتی

خب این یک امر کاملا طبیعی می باشد که بدانید اصلا دلیل استفاده از Industrial stabilizer چه چیز می تواند باشد و اصلا می توان به جای استفاده از این نوع stabilizer از وسیله جایگزین دیگری استفاده کرد؟

باید بگوییم که تحقیقات و آمارهایی که در این زمینه صورت گرفته است نشان داده اند که علت اصلی خرابی بیشتر تجهیزات و دستگاهی که ما از آن ها استفاده می کنیم همچون، لوازم برقی به خاطر نویزها، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی برق، کم و زیاد شدن ولتاژ و از همه مهمتر مشکلات برق شهری می باشد که موجب آسیب رساندن به تجهیزات در دسترس ما خواهند شد.

به همین خاطر است که برای حفاظت از لوازم و تجهیزاتی که در اختیار داریم و از آن ها استفاده می کنیم نیاز است که آن ها را به یک سیستم پشتیبان همچون یو پی اس مجهز کنیم.

اما در برخی از موارد سیستم های یو پی اس هم نمی توانند کمک کننده مناسبی باشند و ما نیاز به یک جایگزین بهتر داریم.

بنابراین خرید تثبیت کننده ولتاژ و مجهز کردن تجهیزات خود به این سیستم کاری است که می توانیم برای حفاظت از عمر تحهیزات و دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنیم انجام دهیم.

در چه صنعت هایی نیاز به استابلایزر صنعتی است؟
کاربرد استابلایزر صنعتی

ویژگی Industrial stabilizer

قطعا بدون داشتن اطلاعت اولیه درباره سیستم هایی مانند stabilizer نمی توانید به راحتی و بدون هیچگونه استرسی اقدام به خرید استابلایزر کنید.

بنابراین نیاز است که قبل از خرید کمی درباره ویژگی هایی که این سیستم ها دارند اطلاعات داشته باشید.

مهم ترین ویژگی های تثبیت کننده ولتاژ به شرح زیر می باشد.

 • دامنه اصلاح ولتاژ این دستگاه بسیار بالا می باشد( حداقل 140 و حداکثر 250 ولت)
 • ولتاژ خروجی Industrial stabilizer کاملا خطی و پیوسته می باشد
 • تثبیت کننده ولتاژ صنعتی دارای صفحه نمایش دیجیتال می باشد که از آن جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی و جریان مصرفی استفاده می شود
 • stabilizer صنعتی با استفاده از فیلتر جهت جلوگیری از نویز یا پارازیت های لحظه ای در ولتاژ خروجی کمک می کنند.
 • استابلایزرهای صنعتی دارای سیستم هشدار به صورت آلارم در اثر اضافه بار مصرفی می باشند و در صورت نیاز هشدار لازم را به اطلاع کاربر خواهند رساند
 • از دیگر ویژگی های استابلایزر صنعتی این است که دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت مصرف بیش از 8.2 توان نامی می باشد
 • دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت اتصال کوتاه هستند
 • سیستم قطع جریان دستگاه در صورت under و over ولتاژ بیش از حد یکی دیگر از ویژگی های Industrial stabilizer است
 • قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی به صورت دلخواه بین 210 الی 230 ولت انجام میدهند
 • سیستم خنک کننده اتوماتیک دارند
 • سر و صدایی از خود ایجاد نمی کنند.
 • زمان اصلاح ولتاژ خروجی کمتر از 1 ثانیه به ازای 20± ولت می باشد.
 • میزان رطوبت مناسب دستگاه استابلایزر صنعتی  بین 40 الی 90 درصد می باشد
 • دارای سیستم مدار الکتریکی با مدار کنترل فیدبک  است.
استابلایزر صنعتی
دلایل استفاده از استابلایزر صنعتی
در نهایت اینکه

با استابلایزر صنعتی و ویژگی های آن آشنا شدید.

دانستید که Industrial stabilizer از نوع سه فاز دارای ظرفیت بسیار بالایی می باشند و دارای کارایی بسیار مناسبی هستند.

از استابلایزرهای صنعتی برای محافظت از تجهیزات بسیاری همچون خطوط تولید صنعتی،آسانسور،تجهیزات پزشکی،تجهیزات نور،صنعت نساجی،لوازم خانگی و تمام صنایعی که در آنها به تثبیت ولتاژ نیاز است استفاده می شود.

مشاوران و همکاران ما در سایت hajirsanat.com به شما در زمان خرید استابلایزر کمک خواهند کرد تا بتوانید مناسب ترین نوع آن را که کاربرد بهتر و بیشتری در کسب و کار شما دارد تهیه کرده و در این زمنیه به شما مشورت و راهنمایی های لازم را به خوبی ارائه خواهند داد.

سوالات مربوط به استابلایزر صنعتی

[accordion title=””][accordion-item title=”عملکرد اصلی استابلایزر چیست؟”]استابلایزر وسیله الکتریکی است که برای رساندن ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی خود بدون در نظر گرفتن تغییر در ورودی یا ولتاژ ورودی طراحی شده است و از تجهیزات و دستگاه های شما در برابر ولتاژ های نامناسب محافظت می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه استابلایزر صنعتی مناسب انتخاب کنیم؟”]استابلایزر صنعتی مناسب باید حداکثر توان آن “230 x باشد که بتواند تمام تجهیزاتی که به آن متصل می شوند را مورد محافظت قرار دهد.برای رسیدن به درجه تثبیت کننده 20-25٪ حاشیه ایمنی اضافه کنید. اگر قصد دارید بعداً دستگاه های بیشتری اضافه کنید می توانید بافر را برای آنها نگه دارید.[/accordion-item][accordion-item title=”استابلایزر صنعتی برای چه مواردی استفاده می شود؟”]خطوط تولید صنعتی،آسانسور،تجهیزات پزشکی،تجهیزات نور،صنعت نساجی،لوازم خانگی از مواردی هستند که برای محافظت از آن ها استابلایزر استفاده می شود[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.