استابلایزر دستگاه لیزر

از آنجا که دستگاه های لیزر انواع مختلفی  و تثبیت برخی پارامترهای و ولتاژ برای لیزر وصحت عملکرد  لیزر  ضروری است از تثبیت کننده ولتاژ  باید استفاده شود. استفاده از استابلایزر  برای دستگاه لیزر یک گزینه بسیار مناسب  می باشد.

استابلایزر چیست؟

به منظور آگاهی بیشتر خوانندگان ما در تلاشیم تا در یادداشت هایمان از جنبه های مختلف دستگاه استابلایزر را مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم.

اصولا سیستم استابلایزر چیست  و چه مصارفی دارد. و در چه بخش ها و تجهیزاتی از آن استفاده می شود.

استابلایزر که نام دیگر آن تثبیت کننده ولتاژ می باشد در حقیقت دستگاهی است که قادر است فارغ از اینکه چه  تغییراتی در ورودی و خروجی تجهیزات شما بوجود می آید ولتاژ مورد نیاز آن ها را به صورت ثابت در دسترس آنها قرار دهد.

در واقع می توان گفت: که استابلایزر یک سیستم و دستگاه الکترونیکی می باشد که ولتاژ خروجی رابصورت ثابت نگه می دارد. امروزه

انواع مختلفی از استابلایزر وجود دارد که هریک ویژگی ها و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارا می باشند و اما با وجود تنوع این دستگاه در بازار شما در زمان خرید استابلایزر باید نکات مهمی را در نظر گرفته و با توجه به نیاز سیستم های خود اقدام به خرید و انتخاب استابلایزر مناسب کنید.

در اغلب موارد معمولا برای سیستم ها و تجهیزاتی که گران قیمت تر هستند از استابلایزر استفاده می شود اما این بدان معنا نمی باشد که سایر تجهیزات و سیستم های الکترونیکی نیازی به استابلایزر ندارند. مجهز کردن تمامی سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی به استابلایزر برای این است که از آن ها در برابر نوسانات ولتاژ  بالا و یا

پایین محافظت شود.

انتخاب بهترین استابلایزر دستگاه لیزر
انواع استابلایزر دستگاه لیزر

برخی تجهیزات و سیستم های نیازمند به استابلایزر

  • تجهیزات تهویه مطبوع
  • دستگاه چاپ افست
  • تجهیزات آزمایشگاهی
  • ماشین آلات صنعتی
  • تجهیزات پزشکی
  • دستگاه های لیزر
  • سیستم های فروشگاهی

استابلایزر لیزر چیست؟

در بخش اول این یادداشت، درباره استابلایزر  نوشتیم و توضیحات اولیه در خصوص کاربرد استابلایزر برای خوانندگان ارایه دادیم.

و همچنین نوشتیم که چه تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی نیاز دارند که آن ها را به سیستم استابلایزر مجهز کنیم. یکی از تجهیزاتی که نیاز به استابلایزر دارد دستگاه لیزر می باشد که دارای انواع مختلفی می باشند بنابراین برای خرید استابلایزر دستگاه لیزر باید به مدل آن و نکات مهم دیگر توجه داشت.

در تعریف ساده از اینکه استابلایزر دستگاه لیزر چیست؟ می توان گفت:سیستم مستقل برای نصب آسان در مسیر برق ورودی  لیزر است. استابلایزر لیزر به دو صورت فعال و منفعل می باشد که در ادامه درباره آن ها  توضیح بیشتری می دهیم.

استابلایزر دستگاه لیزر
بهترین استابلایزر دستگاه لیزر

استابلایزر لیزر فعال

طرح های تثبیت کننده فعال معمولاً شامل نوعی سیستم بازخورد الکترونیکی هستند که در آن نوسانات برخی از پارامترها به یک سیگنال الکترونیکی تبدیل و سپس برای کار کردن به روش لیزر استفاده می شود.

به عنوان مثال: توان خروجی لیزر ممکن است با طرحی تثبیت شود توان دستگاه لیزر با یک فوتو دیود کنترل و  اصلاح می شود. از طریق کنترل قدرت پمپ یا تلفات داخل یا خارج از رزوناتور لیزر. به این ترتیب می توان هم پیک پس از روشن شدن و هم شدت صدا را در شرایط پایدار کاهش داد. توجه داشته باشید كه كاهش نویز  نیز می تواند به جای خود لیزر بر روی پرتو خروجی اعمال شود.

فرکانس نوری لیزر تک فرکانس یا فرکانس یک خط شانه فرکانس از لیزر قفل شده از طریق کنترل طول رزوناتور تثبیت می شود. تثبیت فاز یا فرکانس جبران کننده حامل  توسط استابلایزر لیزر باعث می شود  یک لیزر قفل شده در حالت (تثبیت ) می تواند بر اساس یک اندازه گیری فاز با تداخل سنج و بازخورد از طریق مقداری آینه کج در تشدید کننده لیزر باشد.  بنابراین می توان اینگونه عنوان کرد که انتخاب استابلایزر مناسب برای دستگاه لیزر می تواند در اندازه گیری فرکانس لیزر نقش مهمی را ایفا کند

 

 

.ثباتی که با تکنولوژی سیستم های فعال بدست می آید توسط عواملی مانند نویز ردیابی نوری، پهنای باند عناصر کنترل، طراحی الکترونیک بازخورد و پایداری استانداردهای مرجع تعیین می شود. این استابلایزر داخلی دستگاه لیزر می باشد

استابلایزر دستگاه لیزر منفعل

طرح های غیرفعال شامل الکترونیک نیستند و براساس اثرات صرفاً نوری کار می کنند. به عنوان مثال: فرکانس لیزر را می توان از طریق بازخورد نوری از یک حفره مرجع پایدار تثبیت کرد.

همگام سازی دو لیزر حالت قفل شده از طریق مدولاسیون فاز متقابل در یک محیط کار امکان پذیر است، که در آن پالس های داخل حفره هر دو لیزر به هم می رسند. فرکانس نوری لیزر همچنین ممکن است با قفل تزریق تثبیت شود، یعنی تزریق پرتو با فرکانس نوری بسیار پایدار از لیزر دیگر.

استابلایزر دستگاه لیزر منفعل
کاربرد استابلایزر دستگاه لیزر

جمع بندی

امیدواریم آنچه که در این مقاله درباره استابلایزر دستگاه لیزر برایتان عنوان کرده ایم مفید واقع شده و شما توانسته باشید با توجه به مطالب و موارد عنوان شده مناسب ترین استابلایزر را برای دستگاه لیزر خود یا سایر تجهیزاتتان که نیاز به استابلایزر دارند تهیه کنید.

همکاران و مشاوران ما، در hajirsanat.com شبانه روز پاسخ گوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستند و شما را در جهت خرید استابلایزر مناسب راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به استابلایزر دستگاه لیزر

[accordion title=””][accordion-item title=”کار استابلایزر دستگاه لیزر چیست؟”]کار این مدل استابلایزرها این است که به طور مستقل برای نصب آسان در مسیر پرتوی لیزر مورد استفاده قرار میگرند.[/accordion-item][accordion-item title=”استابلایزر منفعل برای لیزر بهتر است یا استابلایزر فعال؟”]خب با توجه به نوع دستگاه لیزری که از آن استفاده می کنید  مشخص می شود که کدام یک از استابلایزرهای منفعل و فعال برای دستگاه لیزر شما مناسب می باشند. در حقیقت هر دو مدل این استابلایزرها کاربردی می باشند.[/accordion-item][accordion-item title=”برای خرید استابلایزر لیزر چگونه می توان سفارش ثبت کرد؟”]برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت خرید استابلایزر دستگاه لیزر با کارشناسان و مشاوران فروش hajirsanat.com تماس بگیرید.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.