مزایا و معایب خرید دستگاه یو پی اس

این روزها قطعی برق مخصوصا در گشورهای جهان سوم همچون پاکستان به یک مشکل بزرگ و دردسر ساز تبدیل شده است. مردم این کشورها به طور مساوی تحت تاثیر قطعی برق مکرر قرار دارند و به دنبال راه حل هایی می باشند که بتواند برای کاهش این مسئله از ژنراتور یا دستگاه یو پی اس استفاده کنند. خوب این دو گزینه در جایگاه خود مزایا و معایبی را به همراه دارند که ما بیشتر می خواهیم در این مقاله به مزایا و معایب خرید دستگاه یو پی اس اشاره داشته باشیم.

مزایای انتخاب ژنراتور

ابتدا اشاره کردیم، قطعی برق در کشورهای جهان سوم  رایج تر از سایر نقاط می باشد و مردم این کشورها همواره به دنبال راه هایی برای رفع این معضل بزرگ هستند.

انتخاب ژنراتور و مجهز کردن تجهیزات الکتریکی به این دستگاه می تواند به رفع مشکل قطعی برق کمک شایانی کند.

ژنراتورها معمولا قابل حمل می باشند و شما می توانید در هر مکان و موقعیتی که هستید آن را با خود به همراه داشته باشید تا در شرایط اضطراری از آن ها استفاده کنید.

شاید با خودتان بگویید که حمل آن ها سنگین و سخت است. خب، حق با شما است اما هستند نمونه های از ژنراتورها که چرخ دارند و حمل را برای شما آسان کرده اند.

ژنراتورها بدون سیم کشی یا نصب خاصی کار خواهند کرد. شما فقط باید برق را خاموش کنید ، ژنراتور را روشن کنید و آن را به هر سوکت وصل کنید.

علت استفاده از ژنراتور به جای یو پی اس
استفاده از ژنراتور به جای یو پی اس

معایب ژنراتور

حال که با مزیت های انتخاب ژنراتور برای رفع مشکل قطعی برق آشنا شدید می خواهیم اشاره مختصری هم به معایب آن داشته باشیم.

 • ژنراتورها بسیار پر سر و صدا می باشند و به جریان دایم سوخت مایع و یا گاز نیازمندند.
 • ژنراتورها لوازم مکانیکی هستند که ازاجزای مکانیکی کوچکتر  ساخته شده و هنگام راه اندازی آن چند دقیقه ای قطعی برق همچنان ادامه خواهد داشت تا جریان برق تولیدی از ژنراتور به مدار وارد شود. .
 • هزینه و تعمیر و نگهداری  ژنراتور با افزایش اصطهلاک آن بیشتر می شود.
 • ژنراتورها آلوده کننده محیط زیست و خصوصا هوا می باشند.

یو پی اس

خب در ابتدای مقاله امروز به این موضوع اشاره کردیم که کشورهای جهان سوم برای رفع مشکل قطعی برق که مدام با آن روبرو هستند از دوگزینه برای رفع مشکل خود استفاده می کنند.

گزینه اول استفاده از ژنراتور یا تولید کننده برق می باشد که در بخش ابتدایی این مقاله به مزیت ها و معایب این گزینه اشاره کردیم. گزینه دوم انتخاب و خرید دستگاه یو پی اس  است که در ادامه به  مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

یو پی اس همانطور که می دانید یک دستگاه تامین کننده برق بدون وقفه برای تجهیزات الکتریکی می باشد که دارای انواع مختلفی است که بسته به نوع فعالیت و نیاز تجهیزات خود می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید.

انواع یو پی اس
مزیت خرید یو پی اس

مزایا و معایب خرید دستگاه یو پی اس

دستگاه یو پی اس هم مانند دستگاه ژنراتور دارای مزیت ها و معایب مختلفی می باشد که باید هنگام خرید آن و تجهیز وسایل  الکتریکی که از آن ها در منزل و محل کار  استفاده میکنید، توجه داشته باشید.

از مزیت ها این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. منبع تغذیه بدون وقفه است و باتری آن در حالت عادی از طریق برق شهری شارژ می گردد و هنگام قطعی برق تخلیه می گردد و نیاز به خرید مجدد نیست
 2. هیچ صدایی ندارد و امکان نصب در هر مکانی را داراست
 3. با قطع شدن برق بلافاصله پشتیبان گیری خودکار برق را ایجاد می کنند.
 4. مهمترین قسمت یو پی اس باتری آن است که طول عمر طولانی دارد

نکات منفی و معایب یو پی اس

 • هدف آنها کارکردن بصورت دائم با باتری نیست
 • UPS برای مناطقی که قطعی برق آنجا حداکثر یک تا دو ساعت طول می کشد، مناسب است.
 • در تهیه باتری یو پی اس باید دقت زیادی داشت.
 • باتری گرانترین قسمت یو پی اس است.
 • UPS خصوصا توان بالای آن، عموما نیاز به نصب توسط  کارشناس الکترونیک دارد  تا بار بیش از اندازه به یو پی اس وارد نشود .

با توجه به تمام مواردی که در زمینه مزایا و معایب یو پی اس در متن های بالا اشاره شده است باید به این مسئله توجه داشته باشید که برای نصب با شرکت تولید کننده و یک برقکار تماس بگیرید تا فقط بار محدود قابل قبول دستگاه وصل گردد.

مناسب ترین دستگاه یو پی اس
در نهایت اینکه

تیم هژیر صنعت تلاش می کند تا با ارائه این مقاله اشاره ای هر چند مختصر به مزایا و معایب خرید دستگاه یو پی اس داشته باشد و شما را در امر خرید این دستگاه راهنمایی کند.

چنانچه درباره مزیت و معایب دستگاه یو پی اس اطلاعاتی  لازم  است بدانید می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در میان بگذارید.

در نهایت امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این مقاله آنچه که نیاز بوده است درباره دستگاه یو پی اس و مزیت خرید این دستگاه بدانید را در اختیارتان قرار داده باشیم.

سوالات مربوط به مزایا و معایب خرید دستگاه یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”ژنراتور بهتر است یا یو پی اس؟”]طبیعتا یو پی اس گزینه بهتر و مناسب تری می باشد. زیرا که یک پشتیبان بدون وقفه است که صدا هم ندارد و با قطع برق شهری بلافاصله پشتیبان گیری خودکارخود را انجام می دهد.
[/accordion-item][accordion-item title=”کاربرد اساسی یو پی اس چیست؟”]یو پی اس به طور معمول برای محافظت از سخت افزاری مانند رایانه ها ، مراکز داده ، تجهیزات مخابراتی یا سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شود که در صورت قطع برق غیرمنتظره باعث صدمات ، تلفات جانی ، اختلال جدی در تجارت یا از بین رفتن داده ها شود.
[/accordion-item][accordion-item title=”مزایای Mini UPS چیست؟”]مینی یو پی اس معمولی می تواند منبع تغذیه بدون وقفه برای دستگاه های دارای ولتاژ خروجی در محدوده هر ولت تا 12 ولت را تأمین کند. به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارد.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...