نشست هژیر صنعت با وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان

نشست ویژه هژیر صنعت و بیش از ۱۱۰ نماینده از شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای با وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان شهزاد آریوبی برگزار شد.

در این نشست شهزادگل آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان با اشاره به اهدافی چون توسعه بخش زیربنایی، تقویت ارتباطات منطقه‌ای، توسعه سیستم‌های ERP و امنیت سایبری گفت:« ما از همکاری با ایران خوشحال هستیم. در افغانستان فرصت‌های زیادی برای همکاری وجود دارد. هدف مان از سفر به ایران و برگزاری این نشست‌ها این است که بتوانیم باب همکاری بیشتر را باز کنیم. ما در کشورمان نیاز داریم قبل از رسیدن به تکنولوژی در خصوص ایجاد زیرساخت‌ها و تامین آنها مطالعه کنیم.»

آریوبی ضمن استقبال از برگزاری نمایشگاه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  بیان کرد که دولت افغانستان در حال راه‌اندازی طرح حکومتداری الکترونیکی است که یک استراتژی ۳۰ ساله برای  آن ‌در نظر دارد.

آریوبی می‌گوید:« قوانین حکومتداری الکترونیک در حال تنظیم نهایی ‌است و قصد داریم از تجربیات ایران در این زمینه بهره‌ببریم. موضوع دیگر موضوع امضای الکترونیکی است که در مرحله رونمایی قرار دارد. همچنین  نخستین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کابل-افغانستان در ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۸ که با مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در شهر کابل برگزار خواهد شد و من از برگزاری نمایشگاه بسیار خوشحال هستم و تیم مخصوصی را به عنوان نقطه تماس و پل ارتباطی نمایندگی از دولت افغانستان به شما معرفی و تمامی فعالان را برای حضور در این نمایشگاه تشویق خواهیم کرد. افغانستان سال‌های طولانی را در جنگ سپری کرده‌است و تنها با همکاری و بهبود روابط بین دو کشور می‌توان منطقه را به آرامش رساند. منطقه ما به دست خودمان آباد می شود نه به دست بیگانگان. ما از همکاری با ایران خوشحال هستیم. در افغانستان فرصت های زیادی برای همکاری وجود دارد. هدف مان از سفر به ایران و برگزاری این نشست ها این است که بتوانیم باب همکاری بیشتر را باز کنیم»


هژیر صنعت در خدمت شماست
با ما باشید

کانال تلگرامی ما: hajirsanatcompany@
اینستاگرام ما: instagram:@hajirsanat

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.