LED یو پی اس به شما چه می گوید؟

LED یو پی اس به شما چه می گوید؟

خیلی از شما دوستان عزیزی که  تجهیزات برقی خود را به دستگاه یو پی اس مجهز کرده اید برایتان جای سوال است که صدای آلارم دستگاه یو پی اس و led آن نشان از چه خبرهایی می باشند؟! امروز تیم هژیر صنعت تصمیم گرفته است تا در این مقاله برای شما عزیزان شرح دهد که LED یو پی اس به شما چه می گوید؟ و هر یک از علائم و نشانه های آلارم این دستگاه برای چه منظوری می باشند.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با ما همراه باشید.

معنای آلارم هایLED یو پی اس

همه ما این موضوع را بخوبی می دانیم که یو پی اس از جمله دستگاه هایی الکترونیکی می باشد که وظیفه آن تامین برق مورد نیاز تجهیزات برقی در زمان قطعی برق شهری است.

این دستگاه از طریق آلارم های دیداری و شنیداری پیغام هایی برای ما دارند که برخی از آن ها نشان از خطا و ارور دستگاه است و باید در کوتاهترین زمان ممکن برطرف شوند.

همانطور که می دانید ups های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که هریک از آن ها برای تجهیزات و موقیعت های مشخص طراحی شده اند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند.

در ادامه می خواهیم بیشتر با شما عزیزان درباره اینکه LED یو پی اس به شما چه می گوید؟ صحبت کنیم.

لازم است بدانید که آلارم های موجود در یو پی اس های مختلف در برخی از برندها مشترک می باشند.

خرابی LED یو پی اس
LED یو پی اس

جزئیات نشانگر شنیداری یو پی اس

در متن بالا به این مسئله اشاره کردیم که آلارم ال ای دی در یو پی اس ها متفاوت می باشد و تنها در برخی از آن ها این نشانه ها مشترک هستند.

در ادامه می خواهیم به برخی از این نشانه ها و آلارم ها اشاره کرده و برایتان بگوییم که هر یک از آن ها چه معنا و مفهومی دارند و گویای چه پیغام هایی برای شما می باشند.

از مهم ترین آلارم های ال ای دی یو پی اس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • On-Line
  • AVR Trim
  • AVR Boost
  • ON BATTRY
  • OVERLOAD
  • REPLACE BATTRY
  • LOAD
  • Battery Charge

On-Line

اولین نشانه از آلارم های دستگاه یو پی اس یعنی On-Line زمانی روشن می شود که برق مورد نیاز برای دستگاه شما تامین نشده باشد.

اگر این نشانه از LED یو پی اس خاموش بود به این معنی است که دستگاه روشن نمی باشد و یا اینکه در حال ذخیره کردن نیرو باتری می باشد.

AVR Trim

در ادامه مقاله مربوط به LED یو پی اس به شما چه می گوید؟می خواهیم برایتان بگوییم از نشانگر AVR Trim، زمانیکه ولتاژ ورودی دستگاه یو پی اس بالا باشد این نشانگر روشن می شود.

یو پی اس در این حالت می تواند به طور نامحدود و بدون تاثیر گذاری منفی به کار خود ادامه دهد.

اما این نکته را به خاطر داشته باشید که مدار باید توسط یک برقکار ماهر و واجد شرایط  به درستی مورد بررسی قرار گیرد. البته این بررسی تنها زمانی است که ولتاژ یو پی اس همواره بالا باشد.

آلارم هایLED یو پی اس نشانه چیست؟
معنای آلارم هایLED یو پی اس

AVR Boost

در متن بالا برایتان شرح دادیم که با بالا بودن ولتاژ یو پی اس نشانگر AVR Trim روشن می شود.

اما اگر ولتاژ دستگاه پایین باشد چطور باید متوجه شویم؟ خب، باید بگوییم که با روشن بودن نشانگر AVR Boost به راحتی متوجه پایین بودن ولتاژ خواهید شد.

در این حالت هم یو پی اس بدون اینکه تاثیر منفی روی دستگاه بگذارد به کار خود ادامه می دهد و همچون نشانگر قلبی نیاز به یک برقکار ماهر برای بررسی دستگاه می باشد.

ON BATTRY

در راستای پاسخ این سوال که LED یو پی اس به شما چه می گوید؟ باید بگوییم که، این چراغ نشانگر نشان می دهد که یو پی اس تامین برق باتری را به تجهیزات متصل می کند.

OVERLOAD

نشانگر قبلی یعنی  ON BATTRY نشان دهنده این مسئله بود که یو پی اس برق باتری را به تجهیزات تامین کرده و به آن ها متصل کرده است.

اما این نشانگر بیان کننده این مسئله می باشد که تجهیزات متصل به UPS بیش از ظرفیت کل یو پی اس است. برخی از تجهیزات (بار) در UPS باید برداشته یا خاموش شوند.

REPLACE BATTRY

چراغ این آلارم و نشانگر زمانی روشن می شود که باتری دستگاه یو پی اس شما فرسوده شده باشد و نیاز باشد که آن را تعویض کرده  یک باتری نو جایگزین آن کنید.

LOAD

از دیگر آلارم ها و نشانه های ال ای دی یو پی اس که در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که برایتان گویای چه پیغامی می باشد نشانگر LOAD  است.

این نشانگر برایتان درصد ظرفیت یو پی اس را که به چندین دستگاه متصل هستند نشان می دهد.

بد نیست بدانید که هرLED نشان دهنده حدود 16-17٪ ظرفیت است.

Battery Charge

اما برایتان بگوییم از آخرین  پیغامی که LED یو پی اس به شما چه می گوید. این آلارم در واقع ننشان دهنده میزان تقریبی شارژ باتری یو پی اس می باشد.

هر LED در حقیقت نشان دهنده حدود 20% شارژ باتری می باشد.

نشانگر شنیداری یو پی اس
جزئیات نشانگر شنیداری یو پی اس
در نهایت اینکه

تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا در این مقاله آنچه که باید درباره اینکهLED یو پی اس به شما چه می گوید؟ و صدای آلارم دستگاه یو پی اس بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

شما عزیزان می توانید هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهادی که در این مورد دارید را با کارشناسان و مشاوران فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در میان بگذارید.

سوالات مربوط به LED یو پی اس به شما چه می گوید؟

[accordion title=””][accordion-item title=”وقتی یو پی اس چشمک می زند به چه معناست؟”]این نشان می دهد که UPS شما با باتری کار می کند. UPS فقط می تواند برای مدت محدودی قبل از نیاز به شارژ مجدد، انرژی را از باتری تامین کند.
[/accordion-item][accordion-item title=”چشمک زدن چراغ سبز در یو پی اس به چه معناست؟”]زمانیکه رنگ سبز در دستگاه یو پی اس به سرعت چشمک می زندنشان می دهد وقتی Back-UPS روی باتری است، باتری کاملاً خالی شده است، UPS خاموش می شود. برق متناوب بازیابی می شود و جریان متناوب در عرض 32 ثانیه بازیابی نمی شود در نتیجه Back-UPS خاموش است.

[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه بفهمم که یو پی اس در حال شارژ شدن است؟”]فقط آن را به منبع برق وصل کنید و میزان خواندن را بررسی کنید هنگامی که برای اولین بار آن را وصل می کنید، باتری کاملاً شارژ شده است، نشانگر باتری روی صدای خوانده شده وجود دارد.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...