هنگام خرید استابلایزر به چه نکاتی باید توجه شود؟

خب باید بگوییم که برای این کار نیاز دارید تا با افراد متخصص در این زمینه مشورت و راهنمایی کنید. از آنجایی که شما برای حفظ و ثابت نگه داشتن ولتاژ تجهیزات برقی خود از این دستگاه استفاده می کنید اینکه بدانید کدام نوع از انواع stabilizer های موجود در بازار برای شما مناسب می باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

برخی از تجهیزات هستند که مناسب ترین تثبیت کننده ولتاژ برای آن ها سه فاز می باشد و برخی با stabilizer های تک فاز بهتر کار می کنند. بنابراین شما باید مشخص کنید که برای چه نوع تجهیزاتی نیاز به استابلایزر دارید. برای مثال: اغلب تجهیزات صنعتی و پزشکی برای ایمن شدن در برابر نوسان ولتاژ برق نیاز به تثبیت کننده ولتاژ سه فاز دارند.

تیم هژیر صنعت با کادر حرفه، کارشناسان با تجربه به شما کمک خواهند کرد تا با کسب اطلاعات کاملتر و جامع تر بتوانید انتخاب بهتر و مناسب تری را انجام دهید. در ضمن شما می توانید اگر هیچگونه اطلاعاتی درباره سیستم و دستگاه استابلایزر ندارید برای کارشناسان و مشاوران ما شرح دهید که نوع تجهیزاتی را می خواهید به این سیستم مجهز کنید، آن ها به شما گزینه مناسبی را پیشنهاد خواهند داد.

فرم مشاوره خرید استابلایزر

انواع محصولات هژیرصنعت

استابلایزر مدل Servo F

استابلایزر سرو موتوری سه فاز مدل: Servo F قدرت خروجی: 50KVA – 3000KVA استابلایزر در مدل های ایستاده دارای MTBF بالا کیفیت و قابلیت اعتماد

استابلایزر مدل STB-3P

استابلایزر بدون چشمک سه فاز مدل: STB-3P قدرت خروجی: 16.5KVA, 22.5KVA, 30KVA, 45KVA استابلایزر در مدل های ایستاده دقت خروجی 7% دارای MTBF بالا کیفیت

استابلایزر مدل Servo

استابلایزر سرو موتوری سه فاز مدل: Servo قدرت خروجی: 4.5KVA – 90KVA استابلایزر در مدل های ایستاده دارای MTBF بالا کیفیت و قابلیت اعتماد بالا

استابلایزر مدل STB

استابلایزر بدون چشمک تکفاز مدل: STB قدرت خروجی: 5.5KVA, 7.5KVA, 10KVA, 15KVA استابلایزر در مدل های ایستاده دقت خروجی 7% دارای MTBF بالا کیفیت و

استابلایزر مدل AVR

استابلایزر تکفاز مدل: AVR قدرت خروجی: 2KVA, 3KVA, 5KVA, 8KVA, 10KVA استابلایزر در مدل های ایستاده دقت خروجی 8% دارای MTBF بالا کیفیت و قابلیت

استابلایزر یک وسیله الکتریکی است که برای تغذیه جریان ولتاژ ثابت به وسایل الکتریکی همچون رایانه مورد استفاده قرار میگیرد و علت استفاده آن محافظت در برابر آسیب ه او نوسانات ولتاژی می باشد.
 
استابلایزرها دارای انواع مختلفی می باشند همچون: تثبیت کننده ولتاژ رله، تثبیت کننده ولتاژ ثابت، تثبیت کننده ولتاژ استاتیک و تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده.
 
از این سیستم بیشتر برای کنترل دامنه ولتاژ وسایلی همچون یخچال های مدرن استفاده می شود. در نظر داشته باشید که اگر دامنه ولتاژ عملیاتی سیستمی زیاد باشد دیگر نیازی نیست که از stabilizer ستفاده کنید ما در شرایط برعکس استفاده از استابلایزر ضروری می باشد.
 
برای انتخاب یک تثبیت کننده ولتاژ خوب موارد مهمی ر بید در نظر داشته باشید اولین مورد این است که stabilizer را انتخاب کنید که حداکثر توان آن 230 باشد.
 
استابلایزر وسیله الکتریکی است که ولتاژ ثابت بار را در طول ولتاژ و تحت شرایط ولتاژ تغذیه می کند. این دستگاه این شرایط ولتاژ را تشخیص داده و به همین ترتیب ولتاژ را به محدوده مورد نظر می رساند. در حقیقت تثبیت کننده ولتاژ ابزاری را برای تنظیم ولتاژ تغذیه بار فراهم می کنند.
 

استابلایزر

این یک وسیله الکتریکی است که بدون در نظر گرفتن تغییرات در ولتاژ ورودی یا ورودی ورودی ، برای انتقال ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی آن طراحی شده است. از تجهیزات یا دستگاه در برابر ولتاژ و ولتاژهای دیگر محافظت می کند. همچنین به عنوان تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) نامیده می شود.

 

 استابلایزر برای تجهیزات الکتریکی پرهزینه و گرانبها ترجیح داده می شوند تا از آنها در برابر نوسانات ولتاژ پایین یا ولتاژ مضر محافظت کنند. برخی از این تجهیزات تهویه مطبوع، دستگاه چاپ افست، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و تجهیزات پزشکی هستند.

stabilizer، ولتاژ ورودی نوسان را قبل از اینکه به بار تغذیه شود تنظیم می کنند. ولتاژ خروجی از تثبیت کننده در صورت تأمین تک فاز و در صورت تأمین سه فاز 380 ولت یا 400 ولت در محدوده 220 ولت یا 230 ولت در دامنه نوسان ولتاژ ورودی باقی خواهد ماند. این تنظیم توسط عملیات باک و بوست انجام می شود که توسط مدارهای داخلی انجام می شود.

خرید استابلایزر

نوسانات ولتاژ در خطوط برق شهری، معمول و ساکت است. آنها به وسایل برقی مانند تلویزیون، یخچال، تهویه هوا و غیره آسیب می رسانند و تجهیزات ارزشمند شما را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. حتی آنها را در شرایط آسیب دیده دائمی رها می کنند. یک نوع تثبیت کننده با دقت و انتخاب دقیق می تواند شما را از این مشکل دور کند. با خرید استابلایزر می توانید از ورود نوسانات ولتاژ نامطلوب به وسایل برقی خود جلوگیری می کند

تثبیت کننده های ولتاژ موجود در بازار برای محافظت از انواع لوازم الکتریکی شما در برابر نوسانات اساسی ولتاژ، با آخرین فناوری و اقدامات دقیق طراحی و ساخته شده اند.

استابلایزر ارزش خرید دارد؟

حتما برای شما این سوال پیش خواهد آمد که اصلا خرید سیستم و دستگاه تثبیت کننده ولتاژ ارزش دارد؟ از آنجایی که لوازم و تجهیزات برقی که ما، در خانه یا محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم قیمت بسیار بالایی دارند خراب شدن هر یک از قطعات آن ها می تواند هزینه بیشتری را متحمل شود که شما مجدد آن را تعمیر یا تعویض کنید. بنابراین با توجه به آنچه که عنوان شده است  داشتن یک سیستم استابلایزر می تواند به شما کمک کند تا هزینه های اضافی خود را کاهش دهید.

انواع استابلایزر

انواع زیادی از تنظیم کننده های استابلایزر اتوماتیک در بازار امروز موجود است. اینها بنا به نوع کاربرد و ظرفیت (KVA) مورد نیاز، می توانند واحدهای یک یا سه فاز باشند. stabilizer سه فاز در دو نسخه به عنوان مدل بار متعادل و مدل بار نامتعادل ارائه می شوند. اینها یا به عنوان واحدهای اختصاصی لوازم خانگی یا به عنوان یک واحد تثبیت کننده بزرگ برای کل لوازم در یک مکان خاص، مثلاً کل خانه در دسترس هستند. علاوه بر این تثبیت کننده های ولتاژ می توانند از نوع آنالوگ یا دیجیتال واحد تثبیت کننده باشند.

تثبیت کننده ها به بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از وسایل برقی خانگی، صنایع و سیستم های تجاری تبدیل شده اند. پیش از این، از تثبیت کننده ولتاژ دستی یا قابل تعویض برای افزایش ولتاژ ورودی به منظور دادن ولتاژ خروجی در محدوده مورد نظر استفاده می شده است. چنین تثبیت کننده هایی با رله های الکترومکانیکی به عنوان دستگاه های سوئیچینگ ساخته می شوند.

انوع stabilizer یا تثبیت کننده ولتاژ عبارتند از:

 • تثبیت کننده ولتاژ نوع رله
 • تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده
 • تثبیت کننده ولتاژ استاتیک

انتخاب و خرید استابلایزر مناسب

مهمترین نکته این است که قبل از خرید استابلایزر برای یک دستگاه باید در نظر داشته باشید چند فاکتور مهم و اساسی می باشد که این موارد شامل:

 • وات مورد نیاز دستگاه
 •  سطح نوسانات ولتاژ تجربه شده در منطقه نصب
 •  نوع دستگاه
 • نوع stabilizer
 • دامنه کار تثبیت کننده ولتاژ
 • نوع مدار کنترل
 • نوع نصب

استابلایزر صنعتی


استابلایزرهای صنعتی با دو تکنولوژی تک فاز و سه فاز بدون چشمک توسط شرکت هژیر صنعت ارایه می گردد.

برخی از مزایای کلیدی استابلایزر صنعتی عبارتند از:

 • تثبیت ولتاژ:

استابلایزر صنعتی می تواند یک ولتاژ خروجی ثابت را بدون توجه به نوسانات ولتاژ ورودی ارائه دهد.

 • حفاظت از تجهیزات:

دستگاه استابلایزر صنعتی می تواند تجهیزات الکترونیکی را از آسیب های ناشی از ولتاژ بیش از حد یا کم و نوسانات برق یا خاموشی محافظت کند.

 • کاهش زمان خاموشی:

دستگاه استابلایزر صنعتی به زمان خاموشی ناشی از مشکلات برق را کاهش می دهد و در نتیجه بهره وری و کارایی رادر بخش صنایع افزایش دهد.

 • افزایش طول عمر:

شرکت هژیر صنعت در کارخانه صنعتی خود در شهرک صنعتی عباس آباد تهران انواع استابلایزر صنعتی با تکنولوژی سه فاز و تک فاز بدون چشمک برند هژیر صنعت را تولید می کند . هژیر صنعت آماده است ضمن هماهنگی با مدیران سازمانی، امکان بازدید از خط تولید استابلایزر صنعتی برند هژیر صنعت را فراهم نماید.

با توجه به پیچیدگی نسبی استابلایزر صنعتی قبل از خرید حتما با شرکت هژیر صنعت تماس گرفته و از مشاوره رایگان  بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید