5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار

ویژگی برتر استابلایزر خودکار

ویژگی برتر استابلایزر خودکار

استابلایزر خودکار می تواند سطح ولتاژ ثابت را نسبت به بارهای تجهیزات الکتریکی که نیازمند به یک تنظیم کننده ولتاژ مطمئن دارند را به طور ثابت حفظ کند. انواع تجهیزات برای ثابت نگه داشتن سطح ولتاژ وجود دارد اما باید ببینیم کدام یک بهتر است. پس برای خرید یک استابلایزر اتومات باید ببینید که ویژگی برتر استابلایزر خودکار چیست؟

در این مقاله تحت عنوان 5 ویژگی برتر Automatic stabilizer به خصوصیات و کارایی او آشنا می شویم و بهترین انتخاب را در خرید استابلایزر خواهیم داشت.

استابلایزر خودکار چیست

استابلایزر خودکار AVR وسیله ای الکتریکی است که مقدار ولتاژ وسایل الکتریکی را با همان بار نگه می دارد. این سیستم باعث تنظیم ولتاژ می شود تا منبع تغذیه سالم  و مطمئنی را نمایش دهد.

ولتاژ می تواند بدون استابلایزر وسایل الکتریکی را آسیب زند. در ادامه از 5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار صحبت خواهیم کرد.

خرید استابلایزر خودکار
استابلایزر خودکار

عوامل موثر در انتخاب استابلایزر خودکار

اگر به دنبال بهترین Automatic stabilizer هستید بهتر ویژگی های آن را شناخته و انتخابی همراه با آگاهی داشته باشید.

 1. ولتاژ مناسب زمانی ایجاد می شود که اندازه ولتاژ با همه ولتاژ های وسایل و تجهیزات برقی و الکتریکی برابر باشد. موارد زیادی هستند که بر اندازه ولتاژ تاثیر می گذارند. مثلا اندازه و نوع سیم و کابل می تواند اثرگذار باشد. از موارد و عوامل دیگر تاثیر گذار در تغییر ولتاژ می تواند، راکتانس ترانسفورماتور و کابل ها، استارت موتور، طراحی مدار و ضریب توان باشد. با انتخاب درست از یک ثابت کننده جریان خودکار و ویژگی برتر استابلایزر خودکار می توان از انحراف ولتاژ تا حد زیادی جلوگیری به عمل آورد.
 2. با تعیین دامنه ولتاژ ورودی می توان بهترین انتخاب را در تهیه استابلایزر خودکار داشت. دامنه ولتاژ ورودی باید به صورت وسیع و جا به جا شده باشند. ازطرفی دیگر استابلایزراتوماتیک می تواند امکان تنظیم بیشتر در برابر فشار یا افزایش را داشته و برای گزینه های شدید و حداکثری آن را به تصحیح ولتاژ برساند.
 3. مقاومت یک قسمت از COMPONENT است که در برابر جریان الکتریکی قرار دارد. با هم اندازه گیری هم می شوند. منظور از استفاده استابلایزر اتوماتیک این است که امپدانس پایین ایجاد کند. تبادل انرژی میان جریان بار و امپدانس منبع می تواند در جهت ایجاد ولتاژ کم، امواج هارمونیکی و نبود تعادل جریان، عمل کند. اگر Automatic stabilizer دارای امپدانس حداقلی هم باشد می تواند از همه این موارد جلوگیری به عمل آورد.
 4. تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک با عملکرد زیاد می تواند، بارهایی با استارت بالا، همه فاکتورهای قدرت را تحمل کند.
 5. یکی از 5ویژگی برتر استابلایزر خودکار این است که سطح جریان و ولتاژ را دقیق تر نماید. که به نیاز بار بحرانی وابسته است.

زمان استفاده از استابلایزر خودکار در برابر هادی ها

استابلایزر در مواقعی کارایی دارد و عمل می کند که تنظیم ولتاژ با تغییر در اندازه هادی یا منبع ایجاد نمی شود.

در وسایل الکترکی مانند دینام، ممکن است که بار در یک لحظه دچار نوسان شده و تغییر کند. استابلایزر خودکار در بخش محرک کار کرده و ولتاژ خروجی تحریک کننده و جریان را در میدان تغییر می دهد.

دلایل استفاده از استابلایزر خودکار
زمان استفاده از استابلایزر خودکار

عوامل موثر در تعیین قیمت استابلایزر

استابلایز در صورتیکه قابلیت قرار گیری بر روی دیوار را داشته باشد و از هسته مسی به جای هسته آلومینیوم استفاده گردد، قیمتش بیشتر می شود. این عوامل می تواند بر تعیین قیمت Automatic stabilizer موثر باشد. استفاده از هسته مسی به جای آلومینیومی دارای مزایایی است که چون گزینه های زیر است.

 • مقدار خزش کم
 • ماندگاری زیاد
 • مقاومت بیشتر
 • کوچکی و کم وزنی
 • کارایی بالاتر
 • عمر بیشتر
 • هزینه ساخت کم تر
 • پخش جریان بهتر

ایجاد استابلایزر خودکار

حال که درباره ویژگی برتر استابلایزر خودکار گفتیم، اگر می خواهید درباره ایجاد استابلایزر خودکار بدانید، باید ادامه مطلب را همراهمان باشید. برای تفهیم بهتر، ویژگی های Automatic stabilizer به صورت کوتاه بیان می کنیم.

 • تنظیم کردن ولتاژ
 • محدوده ولتاژ و جریان ورودی
 • جریان و ولتاژ مورد نیاز
 • سازگاری داشتن بار

اگر می خواهید خودتان یک Automatic stabilizer را ایجاد نمایید، در صورت نداشتن اطلاعات و مهارت کافی، بهتر است از متخصصین و کارشناسان مربوطه مشاوره و کمک درخواست کنید. افرادی هستند که در زمینه طراحی و تهیه استابلایزرهای گوناگون باتجربه هستند.

ویژگی های کلی در خرید استابلایزر باکیفیت

از 5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار که بیان گردیم می توانیم به جرات بگوییم که خصوصیات بیشتری هستند که در مورد استابلایزرها بیان شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما موارد بیشتری از خصوصیات یک استابلایزر خوب را بر می شماریم.

در خرید استابلایزرها به ضریب توان توجه کنید. هر چه این عدد به سمت صفر برود، توان اکتیو ثابت کننده ولتاژ از کوچکتر از توان اکتیوش است و این خوب نیست. مقدار استاندارد بیش تر از 0.8 بوده و بهترین مقدار عددی بیشتر از 0.89 می باشد.

در استابلایزرهای استاندارد پارامتر جریان و ولتاژ ورودی بر روی اندازه گیر دیجیتالی درج می شود.

از مهم ترین عوامل در انتخاب استابلایز این است که استابلایزر به ازای جند درصد تغییر در جریان ورودی در خروجی واکنش نشان داده و اغلب عدد بین 4 الی 6 درصد برای مصارف خانگی و پزشکی و مهندسی مناسب می باشد.

5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار
قیمت استابلایزر خودکار
در نهایت اینکه

Automatic stabilizer در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که با تغییر اندازه هادی نمی توان تنظیم ولتاژ و جریان را ایجاد کرد. 5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار که در بالا بیان شد، بسیار اهمیت دارد تا عملکرد و کارایی لازم را داشته باشد. برای خرید بهترین استابلایزرهای خودکار با کارشناسان هژیر صنعت در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به 5 ویژگی برتر استابلایزر خودکار

چرا استابلایزر خودکار بخرم؟
برق شهری توانایی و قابلیت ثابت ماندن در ولتاژ 220 ولت را ندارد پس به یک تنظیم کننده ولتاژ خودکار نیاز است.
UPS دقت ولتاژ در استابلایزر به چه معنا است؟
به این معنی است که می تواند مقدار و سطح ولتاژ را دقیق تر کند.
استابلایزرها بر اساس چه چیزی طبقه بندی می شوند؟
دقت داشته باشید که انواع مختلف از استابلایزر وجود دارد که بر طبق محدودیت انرژی و خصوصیات یک دستگاه خاص دسته بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *