یو پی اس کرکره برقی

چقدر درباره یو پی اس کرکره برقی اطلاعات دارید؟ اصلا می دانید که این UPS به چهر شما می آید؟ دلیل استفاده از این دستگاه برای کرکره های برقی چیست؟

امروز در سایت هژیر صنعت قصد داریم اشاره به UPS کرکره برقی داشته باشیم و درباره عملکرد آن بیشتر با شما صحبت کنیم.

یو پی اس

UPS مخفف منبع تغذیه بدون وقفه است. با استفاده از این دستگاه می توان، یک جریان برق بی وقفه به وسایل برقی خود متصل کرد تا هنگام قطع و وصل شدن برق، وسایل برقی شما هیچ آسیبی نبینند.

علاوه بر این  کیفیت برقی که در UPS تولید می شود، با کیفیت تر و بهتر از شبکه برق شهری است.

کار یو پی اس این است که بین برق شهری و دستگاه مورد نظر قرار گرفته و مانع از ایجاد اختلال و نفوذ نویز می شود و برق شبکه را نیز تنظیم و نرمال سازی می کند.

این دستگاه علاوه بر تامین برق بدون وقفه، منجر به بالا رفتن توان خروجی دستگاه نیز می شود.

شما می توانید انواع UPS را از هژیر صنعت تهیه نمایید.

مدل های مختلفی از سیستم منبع تغذیه بدون وقفه در بازار امروزی موجود می باشد که مناسب با حرفه و کسب و کاری که شما برگزیده اید می توانید از آن ها استفاده نمایید.

خرید انواع یو پی اس
انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

انواع UPS به سه دسته آفلاین، آنلاین و تکنولوژی تقسیم می شود:

 • یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین به صورت مستقیم به برق شهری متصل شده و زمانی که برق قطع می شود، این UPS ها فعال می شوند.

خرید یو پی اس آفلاین برای مواردی مناسب است که هدف ما از خرید آن تنها تامین برق بی وقفه باشد، اما نباید از آن توقع توان خروجی قابل قبول و با کیفیتی داشته باشیم.

 • یو پی اس آنلاین 

منبع تغذیه بدون وقفه آنلاین، علاوه بر تامین برق بی وقفه، توان خروجی مناسبی را نیز تولید می کند.

در این دستگاه، بخش اینورتر در همه حال فعال است و توان خروجی مورد نیاز را تولید می کند.

به صورت تخصصی تر، کارکرد یو پی اس آنلاین، تبدیل برق شهری توسط رکتیفایر به جریان مستقیم و سپس تبدیل به جریان متناوب توسط اینورتر و ورود به دستگاه است.

در این صورت با خرید UPS آنلاین، وسایل ما در برابر ولتاژ های مختلف کمتر آسیب می بینند.

 • یو پی اس تکنولوژی 

در این مدل، اینورتر همواره روشن است و باتری در حال شارژ است تا زمانی که ولتاژ در حالت عادی قرار دارد.

اما زمانی که ولتاژ از بازه عادی خارج شد، توان خروجی وارد شده به وسیله مورد نظر توسط باتری منبع تغذیه بی وقفه تامین می شود تا آسیبی نبیند.

ویژگی یو پی اس مناسب کره کره برقی
یو پی اس مناسب کره کره برقی

موارد استفاده از یو پی اس ها کرکره برقی

برای هر وسیله برقی می توان از منبع تغذیه بدون وقفه استفاده کرد و خرید یو پی اس برای برخی از وسایل، حیاتی و با اهمیت است.

به دلیل تجهیزات و هزینه UPS ها، اکثر افراد از آن ها تنها برای وسایل برقی که از کار نیافتادنشان در زمان قطعی برق بسیار مهم است و یا خراب شدن آن ها در اثر تغییر ولتاژ، هزینه زیادی بر روی دست آن ها می گذارد، استفاده می کنند.

از جمله این وسایل می توان به وسایل تجهیزات پزشکی، کرکره برقی و جک پارکینگ، دوربین مداربسته و کامپیوتر هایی که در سیستم های خاص کار می کنند، اشاره نمود.

لزوم یو پی اس در کرکره برقی و جک پارکینگ

حتما برای شما هم پیش آمده که بر اثر قطعی برق، به خصوص در فصل تابستان درب پارکینگ و یا کرکره برقی آن بسته مانده و خودروها در پارکینگ زندانی شده اند و تا زمانی هم که برق وصل نشده، کاری از دست هیچ کس بر نیامده است.

بنابراین برای اتفاق نیفتادن این مشکل بهتر است، UPS کرکره برقی را تهیه کنید تا با قطعی برق هم، باز بتوانید درب پارکینگ خود را باز و بسته کنید.

عملکرد یو پی اس در کرکره برقی

همان طور که از اسم کرکره برقی پیداست، برای باز کردن کرکره حتما باید از جریان برق شهری استفاده کنید، به همین دلیل اگر مشکلی در جریان برق به وجود آید دیگر نمی توانید کرکره را باز کنید.

اگر شما از باتری پشتیبان UPS در قسمت بالایی کرکره استفاده کنید، زمانی که اتفاقاتی مانند قطع برق و ضعیف شدن ولتاژ به وجود آید، دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه کرکره برقی طراحی و ساخته شده، تا در شرایط اضطراری و ضروری کرکره را باز و بسته کند.

زمانی که جریان برق شهر قطع می شود، UPS برای کرکره برقی فعال شده و صدای بیپ منتشر می شود و تا زمانی که غیر فعال شود یعنی تا قطع شدن صدا، کرکره به کار خود ادامه می دهد.

غیرفعال شدن به این معنی است که منبع تغذیه و باتری UPS خالی شده است و تا زمان برگشت برق شهری به حالت غیرفعال باقی می ماند.

طول عمر باتری های یو پی اس کرکره برقی حدودا دو سال تخمین زده شده است و بعد از این مدت باید باتری ها تعویض شوند. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت یو پی اس ذخیره برق با ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

یو پی اس کرکره برقی
تامین برق کرکره برقی

یو پی اس موتور کرکره برقی

زمانی که می خواهیم یو پی اس کرکره برقی را تهیه کنیم، حتما باید مدل موتور کرکره برقی را بدانیم وگرنه ممکن است UPS خریده شده به هیچ دردی نخورد.

همان طور که می دانیم دو نوع موتور داریم. نوع اول موتوری است که خود دارای باتری بک اپ و UPS است.

اما مدل دوم UPS ندارد. موتوری که منبع تغذیه بدون وقفه ندارد به دو نوع موتور توبلار و موتور ساید تقسیم می شود.

این موتور ها به وسیله جریان برق کار می کنند و مشخصا با قطع برق از کار می افتند، پس لازم است از UPS مخصوص خود استفاده کنند، با یک بار خرید یو پی اس مورد نظر، تا چندین سال می توانید از آن استفاده کنید.

مدت زمانی که این منبع تغذیه بی وقفه برق معمولی با هزینه مناسب جریان برق را برای کار کرکره برقی ذخیره می کند حدودا دو ساعت است.

پس اگر در محدوده ای ساکن هستید که ممکن است قطعی برق بیش از دو ساعت باشد، بهتر است از منبع تغذیه بدون وقفه با توان بالاتر استفاده کنید.

 1. یو پی اس مناسب برای موتورهای ساید

  موتورهای ساید دارای قدرت بالا و مناسب برای مکان های با تردد بالا می باشند و جهت نصب بر روی انواع کرکره برقی مانند کرکره برقی مغازه ها و کرکره برقی پارکینگ ها و کرکره برقی کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

  موتور های ساید در بیرون از محفظه کرکره قرار دارند و این مزیتی است که در هنگام تعمیر و تعویض موتور ساید، می توان بدون دستکاری دیگر تجهیزات کرکره به آن دسترسی داشت و تعمیرات و تعویض موتور سریع تر انجام می شود.

  UPS مناسب برای موتور های ساید، باید از توان قدرت بالایی برخوردار باشند.

  اگر موتور شما از نوع ساید 220 ولت است می توانید با پرداخت هزینه ای در حدود 000/000/1 الی 000/500/1 تومان برای آن منبع تغذیه بدون وقفه با باطری داخلی و با سوکت فابریک ساید خریداری نمایید.

 2. یو پی اس مناسب برای موتورهای توبلار

  موتور های توبلار مناسب برای مکان های با تردد محدود هستند و تعمیرات و تعویض موتور زمان بر می باشد.

  موتور های توبلار معمولا برای کرکره برقی مغازه و پارکینگ کم تردد و بعنوان سایه بان جلو پنجره استفاده می شود.

  مزیت اصلی موتور کرکره توبلار قرار گرفتن آن در داخل رول کرکره می باشد که این امر باعث می شود فضای بیرون را اشغال نکند و جلوه زیبایی به نمای ساختمان بدهد، اما ایرادی دارد که در صورت خرابی موتور باید کل کرکره برقی باز شود تا بتوان موتور را تعمیر یا تعویض کرد.

  در نتیجه اگر UPS مناسب برای موتور های توبلار از توان متوسطی هم برخوردار باشد، می تواند به راحتی هنگام قطع جریان برق، کرکره را فعال نگه دارد.

  اگر موتور شما از نوع توبلار 220 ولت است می توانید با پرداخت هزینه ای در حدود 000/850 الی 000/200/1 تومان برای آن UPS فابریک توبلار دارای باطری داخلی خریداری نمایید.

انواع یو پی اس کرکره برقی
ریموت و یو پی اس کرکره برقی
در نهایت اینکه

ما، در این مقاله سعی کرده ایم هر آنچه که درباره یو پی اس کرکره برقی نیاز بوده است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مشاوران هژیر صنعت به شما کمک خواهند کرد تا برای خرید UPS کرکره برقی بتوانید با اطلاعت کمل تری اقدام کنید.

سوالات مربوط به یو پی اس کرکره برقی

[accordion title=””][accordion-item title=”مناسبترین نوع باتری برای UPS چه باتری می باشد؟”] باتری سرب اسید، بهترین نوع باتری برای UPS می باشد و بیشتر با درپوش کاملا بسته که نیاز به سرویس و نگهداری ندارد و با ولتاژ 12V استفاده می گردد. [/accordion-item][accordion-item title=”چه مواردی در UPS باید مرتب بازبینی شود؟”] ولتاژ و فرکانس ورودی و خروجی ، توان مصرفی ups ، دمای محیط و دمای داخلی منبع تغذیه بدون وقفه ، مسیرهای تهویه و فنهای داخلی UPS، جریان شارژ باتریها از مواردی هستند که باید مدام در سیستم های UPS مورد بررسی قرار بگیرند.[/accordion-item][accordion-item title=”از یو پی اس کرکره برقی برای چه مواردی استفاده می شود؟”]از این مدل سیستم منبع تغذیه بدون وقفه اغلب برای درب های کرکه ای پارکینگ ساختمان و مغازه های مختلف استفاده می شود زیرا که کره کره های برقی با برق شهری کار می کنند و در مواقع قطعی برق به یک نیرو پشتیبان نیاز دارند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

14 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...