یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

شما دوستان عزیزی که برای ایمن نگه داشتن تجهیزات برقی خود به فکر انتخاب بهترین ups هستید، قطعا ذهنتان درگیر این سوال است که اصلا یو پی اس چند ساعت کار میکند؟ و زمان برق دهی این دستگاه به تجهیزات برقی را چطور می توان مورد محاسبه قرار داد.

با هژیر صنعت تا انتهای این مقاله همراه شوید تا برایتان بگوییم که یک دستگاه تامین کننده بدون وقفه برای چند ساعت می تواند برق مورد نیاز تجهیزات برقی را تامین کند.

مدت زمانی که یو پی اس کار می کند

قطعا سوال بیشتر شما دوستان عزیز برای خرید یو پی اس این است که یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

خب، در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که، این مسئله برای هر ups و زمان کار آن به طور مجزا مورد محاسبه قرار میگیرد و ارتباطی به نوع یو پی اس انتخابی شما ندارد.

تنها مسائلی که در نحوه محاسبه زمان برق دهی یو پی اس مهم می باشند باتری این دستگاه و مصرف کننده هایی هستند که به آن متصل می باشند.

در حقیقت باید بگوییم، مدت بک آپ  برق دهی ups به دو عامل زیر بستگی دارد.

  • ظرفیت یا آمپر ساعت باتری یو پی اس
  • میزان بار متصل به دستگاه تامین کننده بدون وقفه
محاسبه توان قابل استفاده یو پی اس
توان قابل استفاده یو پی اس

میزان توان قابل استفاده یو پی اس

از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب بهترین ups به آن توجه زیادی داشته باشید، تناسب بین توان ups با توان مصرفی تجهیزات سیستمی که به یو پی اس متصل است.

حتما می دانید که توان این دستگاه بر واحد ولت آمپر می باشد. بنابراین باید برای اندازه گیری توان مصرفی تجهیزاتی که به این دستگاه متصل می باشند از واحد وات بهره گرفته.

دقت داشته باشید که حتما توان سیستم یو پی اس بر حسب وات با توان مصرفی تجهیزاتی که به ups متصل هستند باید با یکدیگر  تناسب داشته باشند.

در ضمن حداکثر توانی که ما مجاز به استفاده آن برای یو پی اس می باشیم 70% است که با واحد ولت آمپر قابل استفاده می باشد و استفاده بیشتر از این حد باعث بروز صدمات و خسارات جدی خواهد شد.

تبدیل توان ups به وات

لازم است بدانید که pf عامل توان برای دستگاه یو پی اس می باشد و هر چه قدر سازندگان ups بتوانند عدد آن را به 1 نزدیک کنند دستگاه از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

برای تبدیل کردن توان یو پی اس به وات هم باید از عامل توان استفاده کرد و تمام توان ولت آمپر را در پاور فاکتور ضرب کرد.

با انجام دادن این کار خیلی راحت می توانید توان نهایی سیستم یو پی اس را بر حسب وات بدست آورید.

فقط این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که پاور فاکتور در نوع و کیفیت هر دستگاه ups متفاوت می باشد.

پشتیبانی باتری ups
زمان پشتیبانی باتری ups

زمان پشتیبانی باتری ups

در ادامه مقاله مربوط به یو پی اس چند ساعت کار میکند؟، می خواهیم برایتان از زمان پشتیبانی باتری این دستگاه بگوییم.

در حقیقت باید بدانید که مدت زمانی که باتری ups می تواند توان مورد نیاز را تامین نماید متفاوت می باشد و این زمان به تعداد مصرف کننده های متصل به دستگاه و ظرفیت باتری بستگی زیادی دارد.

باتری هایی که 7 آمپر ساعت ظرفیت دارند به مراتب سریعتر از باتری هایی که دارای 18 آمپر ساعت ظرفیت دارند تخلیه می شوند.

به خاطر داشته باشید که ولتاز باتری یو پی اس از نوع dc می باشد و شارژرهای طراحی شده برای این سیستم موظف هستند جریان و ولتاژ را برای شارژ باتری ها کنترل کنند و زمانی که نیاز هست از شارژ باتری ها جهت تغذیه مصرف کننده ها استفاده شود.

فرمول مربوط به محاسبه زمان برق دهی ups

برای محاسبه زمان برق دهی یو پی اس می توان از فرمول زیر استفاده کرد.

0.7× جمع ولتاژ باتری×میزان آمپر باتری÷ میزان وات باتری

انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس

تا به اینجای کار متوجه شدید که زمان پشتیبان گیری یو پی اس به چه صورت می باشد و برای اینکه بتوانید میزان برق دهی این دستگاه را محاسبه کنید از چه فرمولی می توان استفاده کرد.

اما، در ادامه برای رسیدن به پاسخ این پرسش که یو پی اس چند ساعت کار میکند؟، بد نیست بدانید که چطور باید برای این دستگاه باتری مناسبی را انتخاب کرد.

هنگام انتخاب بهترین ups و خرید آن باید درباره باتری دستگاه انتخابی اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید.

از آنجا که باتری یکی از مهم ترین اجزاء تشکیل دهنده بو پی ای به شمار می آید بنابراین انتخاب صحیح آن می تواند بر عملکرد و میزان بازدهی ups تاثیر گذار باشد.

هنگامی که برق قطع می شود مهم است که باتری دستگاه میزان برق مصرفی دستگاه های متصل به یو پی اس را تامین نمایند بنابراین انتخاب یک باتری مناسب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

پس با این حساب باید با توجه به تایم backup  که مد نظرمان است باتری با آمپر مورد نیاز تهیه کنیم.

 باتری مناسب برای یو پی اس
انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس
در نهایت اینکه

ما امروز و در این مقاله سعی کرده ام آنچه که نیاز است درباره انتخاب بهترین ups و اینکه یو پی اس چند ساعت کار میکند؟ بدانید را تهیه کرده و تا حد امکان اطلاعاتی را هر چند مختصر در اختیارتان قرار دادیم.

امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند و متوجه میزان تایمی که می توانید از دستگاه تامین کننده بدون وقفه برای تامین کردن برق مورد نیاز تجهیزات برقی خود استفاده کنید شده باشید.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

 

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...