یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟

این روزا قطعی برق به طور گسترده در حال رخ دادن است که این باعث شده است بسیاری از افراد و ادارات و شرکت ها که به صورت دورکاری، کار خود را ادامه می دهند به فکر راه و چاره ای باشند که جایگزین قطعی برق باشد. راهکارهای مختلفی وجود دارد اما هزینه زیادی دارند، بنابراین یک راه کار دیگه می ماند، آن هم استفاده از انواع یو پی اس است. حال باید ببینیم یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟ و یا ساپورت می کنند. در این مطلب قصد داریم به این سوال به طور واضح پاسخ دهیم.

 یو پی اس چیست؟

برای پی بردن به این سوال که یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟ لازم است بدانید که اصلا ups چیست؟

یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه است که کار عمده منبع تغذیه الکترونیکی، تامین توان مورد نیاز بار مصرفی است که بدون وقفه کار می کند.

منبع توانی بی وقفه که انرژی را در باتری خود ذخیره می کند و برق تجهیزات مصرف کننده را تامین می کند. این دستگاه بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد.

انتخاب مناسب ترین یو پی اس
چه یو پی اس هایی را نباید خرید

بررسی اینکه یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند

انواع یو پی اس دستگاه های انعطاف پذیر هستند، ولی مدل بارهایی خاص وجود دارد که نباید به دستگاه یو پی اس وصل کرد. زیرا ممکن است باعث خطر شوند.

حال باید بگوییم که یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟دستگاه هایی که بار آن ها با یو پی اس مطابقت ندارد، عبارتند از:

 • دستگاه تهویه هوای مطبوع
 • پرینترهای لیزری
 • لامپ های گازی و یا لامپ های فلورسنت
 • کمپرسورها و موتورها

هرکدوم از این دستگاه ها حین کار کردن عادی خود و یا هنگام روشن شدن، مقدار جریان زیادی را از منبع تغذیه خود می کشند که مقدار جریان زیاد یو پی اس را به اضافه بار می برد.

در این صورت مقدار ولتاژخروجی این دستگاه قطعا کاهش می یابد، که این کار باعث به آسیب رسیدن قطعات و تجهیزات حساس می شوند.

این دستگاه ها در زمانی که می خواهند به کار بیافتد، همان موقع اولیه نیاز به برق و جریان زیادی دارند. وقتی یو پی اس ها به این دستگاه ها متصل است، جریان اضافه ای که وجود دارد را از یو پی اس طلب می کند. که این کار باعث افت ولتاژ می شود.

هنگام خرید یو پی اس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

امروزه بسیاری از اطلاعات جا به جا می شوند، در حین انتقال اطلاعات ممکن است تغذیه قطع شود و یا فشار افت کند که این کار آسیب جدی و سختی را به اطلاعات می رساند، راه حلی که برای این مشکل وجود دارد این است که از انواع یو پی اس استفاده کنید.

در ادامه یه سری از نکات را برای شما شرح می دهیم تا هنگام خرید دچار مشکل نشوید و بدانید یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟

 1. اندازه یو پی اس
 2. باتری یو پی اس مناسب
 3. Backup time
 4. Switch time
 5. تنظیم پارامترها
 6. نویز شنیداری
 7. قابلیت اطمینان و استحکام
 8. گارانتی دستگاه یو پی اس
هنگام خرید یو پی اس به چه نکاتی باید توجه کرد؟
توجه به نکات مهم برای خرید یو پی اس

اندازه یو پی اس

اندازه یو پی اس باید به گونه ای باشد که متناسب با میزان برق مصرفی باشد. ظرفیت یو پی اس در این مرحله مشخص می شود، به میزان برقی که یو پی اس می تواند به سیستم انتقال دهد. اگر ظرفیت یو س پی افزایش یابد، تعداد تجهیزات الکتریکی نیز افزایش می یابد.

باتری یو پی اس مناسب

انتخاب بهترین باتری یو پی اس، یکی از مهم ترین مورد های انتخاب یو اس پی است.

وظیفه ی یو پی اس، برق مورد نیاز وسایل برقی را زمان قطع برق تامین می کند. دستگاه یو پی اس هم از باتری داخلی و هم از باتری خارجی استفاده می کند.

سوال اصلی این است که یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟

زمانی که دستگاه یو پی اس با توان بالا نیاز دارید، به دلیل بزرگ بودن باتری های ups، باید ان را به صورت خارجی نصب کنید.

دراین زمان باید آن ها را در در محفظه های باتری نگهداری کنید که باعث حفاظت و جمع تر شدن سیستم می شود. اما زمانی که نیز به توان کمتری دارید باید از باتری های داخلی استفاده کنید.

Backup time

مدت زمانی که یو پی اس می تواند هنگام قطعی برق، از باتری برای جریان برق استفاده کنند. از مواردی است که در رسیدن به این پاسخ که یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟ شما را راهنمایی خواهد کرد.

Switch time

زمان لازم برای سوئیچ از باتری به برق شهری یا برعکس گفته می شود و رابطه مستقیم دارند هرچه زمان کمتر، خاموش شدن دستگاه مصرف کننده در هنگام سوئیچ شدن کاهش می یابد، مدت زمان ups های آنلاین صفر است.

تنظیم پارامترها

عملکرد یو پی اس ها باید صحیح باشند، که نیازمند این است که پارامترهای مختلف به درستی کار کنند. بیشتر این تنظیمات در کارخانه ها انجام می شود که دیگر کاربر نمی تواند آزادی عملی در نعیین پارامتر ها داشته باشد.

نویز شنیداری

زمانی که دستگاه ups روشن است، ممکن است صدای خنک کننده و فن را بشنوید. که منجر به نویز می شود. در برخی از مکان ها این صدا باید به حداقل برسد.

قابلیت اطمینان و استحکام

در برابر شرایط سخت و بحرانی و آب و هوایی استحکام وقابلیت اطمینان از مهمترین موارد انتخاب ups است.

گارانتی دستگاه یو پی اس

همه لوازم های الکتریکی به ضمانت نامه معتبراحتیاج دارند، لوازم و وسایلی که در داخل کشور ساخته و تولید می شوند اعتبار بیشتری دارند، شما باید قبل از خرید دستگاه ups و باتری حتما به این نکته توجه کنید.

قیمت یو پی اس ها به چه عواملی بستگی دارد؟

یو پی اس ها دستگاهی برای ذخیره انرژی برق هستند.

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت یو پی اس ها، باتری یو پی اس است . هرچه قدر توان باتری بالاتر باشد قیمت هم بالا تر می رود. البته دستگاه ups هم مهم است.

قیمت یو اس پی ها برای مصارف عادی و صنعتی متفاوت است.

طراحی مدار یو پی اس

در نهایت اینکه

تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا در این مقاله بیشتر به پاسخ این سوال که یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟ بپردازد.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com بیشتر در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد و پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما می باشند.

سوالات مربوط به یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند؟

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا باید یو پی اس همیشه روشن باشد؟”]یک یو پی اس همیشه باید به برق متصل شده و شارژ شود تا زمانی که کاملاً شارژ شود و تا زمانی که دچار قطعی برق نشوید به همین صورت باقی بماند.
[/accordion-item][accordion-item title=”اگر در یو پی اس جرقه بیرون زد ایراد از چیست؟”]اگر در یو پی اس جرقه بیرون زد ایراد از مدار است. یو پی اس از مدار خارج شده است و نیاز است با کارشناس شرکت تولید کننده یو پی اس تماس بگیرید.

[/accordion-item][accordion-item title=”چرا یو پی اس برق ورودی را نمی شناسد؟”]علت اینکه یو پی اس برق ورودی را نمی شناسد این است که باید در مرحله اول از اتصال برق ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کنید و بعد از به سراغ فیوزهای ورودی مدار بروید و آنها را تست نمایید.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.