یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

انتخاب یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

همانگونه که مطلع هستید ups یک منبع تغذیه بدون وقفه می باشد که جریان مورد نیاز وسایل و تجهیزات برقی مصرف کننده را در زمان قطعی برق تامین می کند. پس از برقراری مجدد جریان برق شهری، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را این دستگاه بر عهده دارد. از دستگاه تامین کننده برق بدون وقفه در مکان های مختلفی استفاده می شود که ما امروز می خواهیم بیشتر به مسئله و دلیل استفاده یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه و عوارض عدم استفاده از ups در آزمایشگاه صحبت کرده و در این مورد اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس

موارد و علل های مختلفی وجود دارند که می توانند بر دستگاه یو پی اس زمان برق دهی تاثیر گذار باشند. در این بخش اشاره ای مختصر به عوامل تاثیرگذار در موقع برق دهی ups کرده ایم.

  • تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس
  • ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار ups

برای اینکه بهتر و راحتر بتوانید یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه را تهیه و خریداری کنید نیاز است که درباره روش کار این دستگاه نیز اطلاعاتی در اختیار داشته باشید.

بدون شک بخوبی این موضوع را می دانید که از مهم ترین وظایف این دستگاه ونحوه کار آن تنظیم کردن، اصلاح نمودن، افزایش  کاهش ولتاژ های خروجی می باشد.

هدف اصلی یو پی اس فراهم کردن یک ولتاز قابل قبول برای دستگاه ها و تجهیزات برقی است که ما، در مکان های مختلف همچون آزمایشگاه از آن ها استفاده می کنیم.

اما از دیگر روش های کاربردی این دستگاه می توان به مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته اشاره کرد.

بهترین یو پی اس آزمایشگاهی
یو پی اس آزمایشگاهی

انواع یو پی اس

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب ترین یو پی اس را برای آزمایشگاه تهیه کنید باید بدانید که کدام یک از انواع ups گزینه های مناسبتری می باشند.

انواع یو پی اس های موجود در بازار عبارتند از:

  1. یو پی اس آفلاین یا Off line UPS
  2. یو پی اس آنلاین یا  On line UPS
  3. یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

برای انتخاب و خرید هر یک از این یو پی اس ها باید دقت داشته باشید که آن ها در موقع قطع شدن جریان برق در مدار فعال می شوند.

برای مثال: یو پی اس های نوع آنلاین این وظیفه را بر عهده دارند که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کنند.

اجزاء یو پی اس

  • باتری ( با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس)
  • اینورتور ( به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب)
  • شارژر ( با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم)
  • یکسوساز یا رکتیفایر (به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم)

استفاده از یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

خب، تا به اینجای کار با روش کار یو پی اس، انواع آن و همچنین اجزاء تشکیل دهنده این دستگاه آشنا شدید.

حال نوبت به این مسئله رسیده است که با شما عزیزان درباره یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه بیشتر صحبت کنیم.

در حقیقت باید بگوییم که استفاده از چنین دستگاهی برای مکان هایی همچون آزمایشگاه بسیار لازم و ضروری می باشد زیرا که موجب می شود تا تجهیزات حساس در برابر نوسانات برق بخوبی محافظت شوند.

علاوه بر این مجهز کردن تجهیزات آزمایشگاهی به این دستگاه موجب می شود تا از مشکل های صدمه رسانی همچون نوسان های بالای ولتاژ و کالیبراسیون آن را در هنگام و در بین آزمایش جلوگیری و محافظت شود.

در ضمن هنگام آسیب دیدن این دستگاه ها، هزینه های هنگفتی بابت تعمیر یا خرید دستگاه جدید باید خرج شود.

برق دهی یو پی اس
عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس

عوارض عدم استفاده از UPS در آزمایشگاه

تا به اینجای کار متوجه شدید که یو پی اس آزمایشگاهی چیست؟ و دلیل و ضروت مجهز کردن تجهیزات آزمایشگاه به این دستگاه چه می باشد.

حال می خواهیم به عوارض عدم استفاده از ups در آزمایشگاه اشاره کنیم.

این مسئله برای همه ما بخوبی روشن است که مشکلات برقی می توانند خسارت های مالی و سنگین جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشند.

پس، با توجه به این مسئله کاملا مشخص است که در صورت ایجاد هرگونه مشکل و خسارتی به تجهیزات آزمایشگاهی ممکن است خطرات جانی زیادی دربر داشته باشد.

پس، مجهز کردن تجهیزات آزمایشگاهی به دستگاهی همچون یو پی اس می تواند از ایجاد هزینه های سنگین برای تعمییرات و یا گاها تعویض جلوگیری کند.

 عدم استفاده از UPS در آزمایشگاه
عوارض عدم استفاده از UPS در آزمایشگاه
در نهایت اینکه

ما امروز و در این مقاله به این مسئله پرداختیم که انتخاب و استفاده از یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه چه قدر ضرورت دارد.

امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

آیا اینورتر و یو پی اس یکی هستند؟
عملکرد اصلی یو پی اس ذخیره منبع برق است در حالی که اینورتر برق AC را به برق DC تبدیل می کند. در طول قطع برق، UPS بلافاصله از منبع تغذیه اصلی به باتری سوئیچ می کند در حالی که اینورتر دارای تاخیر زمانی است.
یو پی اس از چه نوع باتری استفاده می کند؟
اساساً سه نوع باتری در یو پی اس ها استفاده می شود: اسید سرب تنظیم شده با سوپاپ (VRLA) که به عنوان باتری های لیتیوم یونی مهر و موم شده یا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری نیز شناخته می شود و اسید سرب دارای تهویه (VLA)

مزایای یو پی اس چیست؟
محافظت در برابر قطع برق در طول وقفه‌های کوتاه‌مدت و زمان «سوار کردن» برای تبدیل به منبع پشتیبان، توان کافی را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *