یو پی اس صنعتی

بهترین یو پی اس صنعتی

شرکت ها و سازمان هایی که در بخش صنایع فعالیت دارند هر کدام دارای بخش های بزرگ می باشند که آن بخش ها نیز به بخش های متعددی تقسیم بندی شده اند. بخش هایی همچون بخش مدیریت، انبار، اداری، اجرایی، پشتیبانی و غیره.

تمم بخش هایی که به آن ها اشاره کردیم علاوه بر اینکه با سایر بخش ها باید ارتباط تنگاتنگی داشته باشند باید به طور مستقیم هم قادر به همکاری با آن ها بوده و بتوانند توان ذخیره برق کافی را نیز  داشته باشند. به همین خاطر است که مجهز کردن تمام سیستم هایی که در سازمان های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند باید مجهر به یک سیستم تامین کننده برق بدون وقفه یا همان یو پی اس باشند.

یو پی اس صنعتی

این موضوع را کماکان می دانید که دستگاه یو پی اس به شما این اطمینان را می دهد که میزان برق بدون وقفه را برای تجهیزت الکترونیکی شما فراهم آورد. همچنین باعث می شود که چرخه تولید که یک بخش بسیار مهم و حساس صنعتی می باشد بدون هیچ مشکل و وقفه ای به کار خود ادامه دهد.

بنابرین با توجه به این موضوع که بخش صنعت یک بخش مهم و حساس می باشد باید آن را به سیستم یو پی اس مناسبی مجهز کرد تا خدای نکرده مشکلاتی به وجود نیاید و چرخه صنعت ضعبف نشود.

یو پی اس صنعتی همچون سایر یو پی اس ها از ظرفیتهای مختلفی طراحی و تولید شده اند. به همین خاطر اولین قدمی که شما برای خرید یو پی اس صنعتی باید بردارید محاسبه کردن توان مورد نیاز تجهیزاتی است که می خواهید به سیستم یو پی اس آن ها را مجهز کنید.

یو پی اس های صنعتی معمولا از دسته یو پی اس های سه فاز می باشد که از آن ها در بیمارستان ها، کارخانجات و مراکز صنعتی استفاده می شود و قطعاتی که در این نوع یو پی اس ها به کار گرفته شده اند دارای آمپر بالایی می باشند.

خرید بهترین یو پی اس صنعتی
کاربرد یو پی اس صنعتی

کاربرد یو پی اس صنعتی

برای اینکه با کاربرد یو پی اس صنعتی بهتر آشنا شوید این مبحث را با یک مثال کاملا ساده برایتان عنوان خواهیم کرد.

شما یک کارخانه تولید مواد غذایی را در نظر بگیرید که مثل همیشه در حال تولید محصولات غذایی خود می باشد که ناگهان با قطعی برق مواجه می شوند. در این مواقع اتفاقی که می افتد این است که اولا تمام دستگاه ها متوقف خواهند شد و دوم اینکه مواد غذایی که داخل دستگاه باقی مانده اند فاسد خواهند شد.

شما به جای مدیر کارخانه باشید برای جلوگیری از این اتفاقات ناگهانی چه کار خواهید کرد؟ راه حل هایی که وجود دارد این است که یا باید منتظر بمانید تا برق وصل شود که در این صورت خسارت های زیادی را باید متحمل شوید و راه دیگر این است که دستگاه ها و تجهیزات کارخانه خود را به سیستمی مجهز کنید که بتواند میزان برق مورد نیاز شما را در چنین شرایطی فراهم آورد تا هم روند کار و تولید مواد غذایی شما به وقفه نیفتد و هم دیگر نیاز به جبران خسارت های که ممکن است به وجود آید نباشد.

دستگاهی که می تواند مشکل شما را در این شرایط برطرف کند یو پی اس صنعتی می باشد.

نگهداری یو پی اس صنعتی

یکی از مهم ترین مواردی که لازم است درباره تمام مدل های یو پی اس به آن دقت زیادی داشته باشید نحوه نگهداری از آن ها می باشد.

بزرگترین عاملی که باعث کاهش عمر یو پی اس ها از جمله یو پی اس صنعتی می شود میزان حررارتی است که در دستگاه تولید می شود. به همین خاطر برای نکهداری از یو پی اس صنعتی باید یک اتاق مرطوب خشک و خنک را در نظر بگیرید.

دستگاه های یو پی اس صنعتی هر یک باید دارای خنک کننده های منحصر به فردی باشند و رسیدگی به کیفیت اسید و باتری باید به صورت ماهانه انجام شود.

برای اینکه یو پی اس های صنعتی کارایی بهتری داشته باشند و برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های موجود و برای پیشگیری از خرابی دستگاه مشکلات مربوط به تعمیرات آن و نداشتن سیستم برق اضطراری در زمان تعمیر بهترین کاری که میتوانید انجام دهید تا عمر یو پی اس خود را افزایش دهید این است که سرویس دوره ای برای سیستم ها در نظر داشته باشید.

نحوه کار کردن با یو پی اس های صنعتی
نگهداری یو پی اس صنعتی

ویژگی دستگاه یو پی اس صنعتی

تمام دستگاههای یو پی اس که از آن ها در مکان های مختلف و برای دستگاه های مختلف استفاده می شود ویژگی های منحصر به فردی دارند و طبیعتا سیستم دستگاه یو پی اس صنعتی هم از این موضوع مستثنا نمی باشد.

بازدهی که یو پی اس صنعتی دارد ۹۸% سایر یو پی اس ها می باشد. ویژگی های سیستم  باید متفاوت تر و پیچیده تر از سایر سیستم های یو پی ای باشد. از ویزگی هایی که سیستم یو پی اس صنعتی دارا می باشد می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم

  • ضریب توان ورودی اصلاح شده
  • ضریب تون خروجی ۹/۰
  • ورودی دوتایی برای اطمینان بیشتر سیستم
  • طراحی دستگاه به شکل ماژولار
  • موج خروجی به صورت سینوسی کامل
  • درجه حفاظت بالا در برابر گرد و غبار و آب

تعمیر دستگاه یو پی اس صنعتی

درباره نحوه نگهداری و کاربردی سیستم یو پی اس صنعتی و ویژگی هایی که این سیستم دارد صحبت کردیم حال می خواهیم شما را با تعمیر این دستگاه نیز آشنا کنیم. از آنجایی که سیستم یو پی اس صنعتی نسبت به سایر یو پی اس ها بزرگتر می باشد و حجم سنگینی دارد تعمیر و سرویس آن باید در محل انجام شود.

سرویس و تعمیری که روی این دستگاه انجام می شود به صورت نرم افزاری می باشد و با نصب لپ تاپ توسط کانکشن های مخصوصی صورت میگیرد.

مهم ترین ویژگی UPS صنعتی
ویژگی UPS صنعتی

سوالات مربوط به یو پی اس صنعتی

ظرفیت دستگاه یو پی اس صنعتی چقدر است؟

یو پی اس صنعتی نسبت به سایر یو پی اس ها دارای حجم و سایز بزرگتری می باشد. ظرفیت این دستگاه معمولا از KVA10 تا KVA 800 و در برخی مواقع بیشتر از kva 800 نیز می باشد.

برای خرید یو پی اس صنعتی سه فاز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید یو پی اس صنعتی سه فاز نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید توان مصرفی تجهیزات می باشد. یعنی در ابتدا باید تمام تجهیزاتی را که می خواهید به سیستم یو پی اس مجهز کنید را تامین کرده و سپس توان مصرفی هر یک را محاسبه کنید تا بتوانید یک مقدار کلی ز توان مصرفی دستگاه را مشخص کرده و یو پی اس صنعتی سه فاز مناسبی را برای آن ها تهیه کنید.

از یو پی اس صنعتی بیشتر در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از این نوع سیستم یو پی اس در کارخانه ها برای مصارف موتور ها و کولر ها بیشتر استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.