یو پی اس خانگی

یو پی اس خانگی

قبلا در سایت هژیر صنعت برای شما دوستان عزیز چندین مقاله از جمله   ups چیست؟ خرید یو پی اس، انواع یو پی اس،  ups چه کاربردهایی دارد؟ و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ مقاله هایی را درج کرده ایم . اکنون قصد داریم شما را با یکی از انواع ups که این روزها طرفداران بسیاری دارد یعنی یو پی اس خانگی بیشتر صحبت کنیم. یوپی اس خانگی بیشتر برای پشتیبانی از وسایل الکتریکی در فضاهای مسکونی استفاده می شود.

یو پی اس خانگی چیست؟

یکی از یو پی اس هایی که این روزها توانسته است طرافداران بسیاری را جذب نماید ups هایی می باشند که برای وسایل خانگی از آن ها استفاده می شود.

Home UPS را اکثر مردم برای مصارف کوچک مورد استفاده قرار می دهند. از آنجایی که با قطع جریان برق شهری بیشتر لوازم های خانگی ممکن است دچار مشکل شوند برای جلوگیری از این اختلال ها از سیستم یو پی اس برای لوازم خانگی می توان استفاده کرد.

همچنین استفاده از انواع یو پی اس از آسیب رسیدن به  لوازم الکترونیکی و الکتریکی جلوگیری می کنند.

شاید اغلب شما دوستان فکر کنید که سیستم یو پی اس که برای لوازم خانگی خود از آن ها استفاده می کنید یک دستگاه در جهت محافظت برق می باشد.

در صورتیکه این چنین نمی باشد بلکه ups دستگاه و سیستمی است که در زمان قطعی برق می تواند برق مورد نیاز را برای دستگاه ها و لوازم برقی شما فراهم و تامین نماید.

سیستم هایی که از آن ها برای لوازم خانگی خود استفاده می نمایید دارای عمر طولانی، قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد زیرا بین 1000 تا 2000 ولت یا آمپر ظرفیت و توان دارند.

انتخاب UPS مناسب برای استفاده خانگی

 از انواع یو پی اس که این روزها توانسته  طرافداران بسیاری را جذب نماید ups  خانگی می باشد که برای پشتیبانی از وسایل الکتریکی و الکترونیکی در مجموعه های مسکونی مورد  استفاده قرار می گیرند.

Home UPS را اکثر مردم برای مصارف کوچک مورد استفاده قرار می دهند. از آنجایی که با قطع جریان برق شهری بیشتر لوازم های خانگی ممکن است دچار مشکل شوند برای جلوگیری از این اختلال ها از سیستم یو پی اس برای لوازم خانگی می توان استفاده کرد.

یو پی اس خانگی این توانایی را دارد که از آسیب رسیدن به  لوازم الکترونیکی و الکتریکی جلوگیری کند.

ممکن است این اشتباه در تشخیص دستگاه صورت گیرد که دستگاهی که برای پشتیبانی از لوازم خانگی خود استفاده می کنید یک دستگاه محافظ برق باشد در صورتیکه دستگاه مذکوریک دستگاه   ups خانگی است که عملکردش باعث ادامه جریان برق از یوپی اس به  مصرف کننده ها و لوازم برقی هنگام قطعی برق است.

یوپی اس خانگی که برای پشتیبانی لوازم خانگی استفاده می کنید و در صورتیکه از برند هژیر صنعت انتخاب کرده باشید قطعا دارای عمر طولانی، قیمت مناسب و کیفیت خوب می باشد.

معمولا یوپی اس خانگی که برای پشتیبانی وسایل کوچک الکتریکی منزل استفاده می شوند معمولا ظرفیتی بین 1000 ولت آمپر تا 2000 ولت  آمپررا دارند.

نصب و راه‌اندازی یو پی اس

برای خرید دستگاه یو پی اس نصب و راه اندازی آن از جمله Home UPS  که وسیله منبع تامین کننده برق محسوب می شوند، باید امتیازها و ویژگی های آن ها را در زمان خرید مد نظر داشته باشید.

نکات مهم برای خرید یو پی اس خانگی

در سال های دور استفاده از یوپی اس خانگی چندان باب نبود.اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از سیستم های پشتیبانی، ضرورت کاربرد آن بیش از بیش نمود پیدا کرده است. از این رو با تولید گسترده یو پی اس خانگی، قیمت ها نیز رقابتی و  مناسب تر از سال های گذشته است.

شرکت ها ی تولید کننده مختلفی در ایران با برندهای متفاوت در زمینه تولید و ساخت یو پی اس فعال می باشند.

شرکت های تولید کننده ups توانسته اند تا به امروز محصولات بسیار خوبی را در زمینه یو پی اس خانگی بین  1000 تا 10000 ولت آمپر تولید کنند که از کیفیت و عمر بالایی برخوردار می باشند.

نکات مهم برای افزایش عمر باتری یو پی اس خانگی

یوپی اس خانگی وسیله ای است که درمجموعه های مسکونی، این قابلیت را دارد در صورت  قطع برق شهری بتواند به کمک باتری های خود وسایل برقی داخل منازل تغذیه کرده و مانع متوقف شدن فعالیت آنان شود . این باتری ها به عنوان منبع تغذیه ثانویه عمل می کنند و اجازه می دهند تا داده های موجود در رایانه یا دستگاه محاسباتی قبل از تخلیه باتری ها، ذخیره شود. این باتری ها که از یوپی اس خانگی پشتیبانی می کنند باید در زمان های مشخصی کنترل شوند

مراقبت از عملکرد باتری ها

مراقبت از باتری یو پی اس  خانگی اهمیت زیادی دارد . طول عمر باتری نسبت مستقیم به زمان های تعیین شده برای چک و کنترل آنها دارد، زیرا چک عملکرد باتری یو پی اس خانگی  طبق برنامه برای حفظ عملکرد صحیح و افزایش طول عمرشان بسیار مهم است.

قرار دادن سیستم یو پی اس خانگی در محیط مناسب

یو پی اس  خانگی حتما در مکان  مناسبی  قرار داده شود .  در محیط های مسکونی به دور از پنجره های باز ،رطوبت و  نور شدید نگهداری شود .

حفظ دمای باتری یو پی اس خانگی

دمای محیط اطراف باتری ها اگر بیش از حد گرم و یا سرد باشند، ظرفیت  ذخیره و تخلیه انرژی به خطر خواهد افتاد.

انواع Home UPS  در شرکت هژیر صنعت

یکی از شرکت های تولید کننده یو پی اس در ایران شرکت هژیر صنعت می باشد که یو پی اس های با تکنولوژی مختلف را برای مصارف مختلف تولید می نماید.

یوپی اس خانگی که توسط این شرکت تولید می شود شامل انواع ذیل می باشد :

  • یو پی اس 1000 ولت آمپر هما با باتری داخلی
  • یو پی  اس 1000 ولت آمپر کلاسیک با باتری داخلی
  • یو پی اس 1500 ولت آمپر  کلاسیک با  باتری  داخلی

در کشور عزیزمان ایران استفاده از این نوع یو پی اس ها برای مصارف خانگی روز به روز در حال گسترش می باشد.

توان مصرفی Home UPS

هنگامی که می خواهید برای لوازم خانگی خود یو پی اس تهیه نمایید یک نکته مهم را باید در نظر داشته باشید و آن هم توان مصرفی بو پی اس خانگی می باشد.

چگونگی خرید Home UPS

برای خرید یو پی اس از جمله Home UPS که به عنوان وسیله منبع تامین کننده برق می باشند باید امتیازها و ویژگی های آن ها را در زمان خرید مد نظر داشته باشید.

در سال های گذشته استفاده و خرید ups چندان مسئله ضروری به شمار نمی آمد.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این سیستم ضرورت پیدا کرده است، تا جایی که تولید و عرضه آن ارزانتر و آسانتر از سال های گذشته است.

شرکت ها ی مختلف بسیاری با برندهای متفاوت در زمینه تولید و ساخت یو پی اس فعالیت دارند.

شرکت های تولید کننده ups توانسته اند تا به امروز محصولات بسیار خوبی را در زمینه یو پی اس های 1000 تا 10000 ولت آمپر تولید کنند که از کیفیت و عمر بالایی برخوردار می باشند.

نکته مهم درباره ups خانگی این است که  عمر مصرفی این نوع از یو پی اس ها حداقل 2 سال می باشد یعنی در طول 2 سال بدون هیچ مشکلی می توانند کارایی داشته باشند.

مزایای استفاده از یو پی اس خانگی

مزایای استفاده از یو پی اس خانگی

استفاده از انواع یو پی اس مناسب و با کیفیت باعث حفظ سلامت و طول عمر وسایل برقی شما خواهد شد و مصرف برق خانه شما را نیز بهبود می دهد.

همچنین استفاده از یو پی اس خانگی باعث افزایش  سطح آسایش و رفاه در مواقعی می شود که برق قطع می شود.

 

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.