از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟

منایب ترین یو پی اس برای تجهیزات شما


منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) که به عنوان پشتیبان باتری نیز شناخته می شود، در صورت خرابی منبع تغذیه منظم یا افت ولتاژ تا حد غیرقابل قبول برق پشتیبان را تأمین می کند. یو پی اس امکان خاموش کردن منظم کامپیوتر و تجهیزات متصل را فراهم می کند. اندازه و طراحی یو پی اس تعیین می کند که چه مدت برق مورد نیاز تجهیزات و دستگاه های شما تأمین می شود.

توپولوژی های یو پی اس

توپولوژی های مختلف یو پی اس سطح خاصی از حفاظت از قدرت را فراهم می کنند. یو پی اس CyberPower به یکی از این سه توپولوژی تعلق خواهد گرفت: حالت آماده به کار، تعاملی خطی و تبدیل دو برابر.

چطور از عملکرد یو پی س مطمئن شویم
عملکرد و ویژگی های یو پی اس

مشخصات عملکرد و ویژگی های یو پی اس

سیستم های یو پی اس ممکن است در شرایطی که به طور مکرر نوسان یا قطعی برق اتفاق می افتد لازم باشد زیرا می توانند مدار تغذیه پشتیبان را فراهم کنند که در صورت قطع منبع تغذیه سیستم های حیاتی را فعال نگه دارد. در شرایطی که شامل نوسانات کوتاه یا اختلال ولتاژ است، UPS می تواند برق را ثابت نگه دارد تا بارها را روشن باشند و در صورت خرابی، برق  ذخیره را فعال می کند تا سیستم ها کار کنند تا زمانی که با خیال راحت خاموش شوند. علاوه بر این سیستم های UPS اغلب می توانند خطر ناشی از اختلال هارمونیک و گذرا بودن خط را نیز کاهش دهند. اینجاست که معمولا برای افرادی که می خواهند سیستم های خود را به این منبع تغذیه بدون وقفه مجهز نمایند این سوال پیش می آید که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ در ادامه به این موضوع نیز اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های یو پی اس موثر

 • ولتاژ خروجی تنظیم شده با اعوجاج هارمونیک کم که تحت تأثیر ولتاژ ورودی یا تغییرات بار نیست
 • یک جریان ورودی با کاهش اعوجاج هارمونیک
 • درجه کم تداخل الکترومغناطیسی و نویز صوتی
 • حداقل زمان انتقال بین عملیات عادی و پشتیبان
 • سطح بالایی از قابلیت اطمینان و کارایی
 • الزامات نسبتاً کم هزینه، وزن و اندازه

اگرچه اکثر سیستم های منبع تغذیه منفرد نمی توانند همه این ویژگی ها را به طور همزمان فراهم کنند اما معمولاً می توان یو پی اس را با مشخصات مناسب برنامه ها پیدا کرد و تا حدودی به پاسخ این سوال که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ نزدیک شد.

از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟
یو پی اس تجهیزان پزشکی

سوالات مربوط به از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟

هدف از استفاده یو پی اس چیست؟
از یو پی اس برای محافظت بارهای بحرانی در برابر مشکلات منبع تغذیه، از جمله افزایش سن، کاهش ولتاژ، نوسانات و قطع کامل برق استفاده می شود. این سیستم دارای یک باتری اختصاصی است که با پُر کردن آن می توان برق مورد نیاز بسیاری از دستگاه ها و تجهیزاتی که شما از آن ها استفاده می کنید و به برق نیاز دارند را تامین نماید.
از یو پی اس می توان برای محافظت از تلویزیون استفاده کرد؟
یو پی اس جدا از تأمین برق در هنگام خاموشی برق، از تجهیزات الکتریکی (کامپیوتر، لپ تاپ، تلویزیون، یخچال و فریزر، مایکروویو یا ماشین لباسشویی و غیره) در برابر ولتاژ برق محافظت می کند.
آیا یو پی اس از برق زیادی استفاده می کند؟
یو پی اس دارای قدرت زیادی می باشد بنابراین نیاز به مصرف زیاد برق ندار. چرا که سارژ باتری آن برای مدت زمان طولانی جواب گوی بر مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات برقی می باشد. البته نیاز به یک باتری اضافی برای یو پی اس امر ضروری است.

موارد مورد استفاده یو پی اس

سیستم یو پی اس که به آن سیستم برق بدون وقفه گفته می شود بری تمام دستگاه ها و تجهیزتی که نیار به برق مداوم دارند استفاده می شود تا در شرایط  اضطراری که قطعی برق اتفاق می افتد مشکلاتی را به همره نداشته باشد. مثلا اکثریت تجهیزات بیمارستان ها و در کل تجهیزات پزشکی نیاز بسیار شدیدی به این سیستم دارند چرا که با جان انسان ها در ارتباط می باشد بنابراین باید تمام تجهیزات پزشکی بیمارستان ها و مراکز درمانی حتما مجهز به سیستم یو پی اس باشند.

چه یو پی سی مناسب صنعت می باشد
یو پی اس صنعتی

نحوه انتخاب منبع تغذیه بدون وقفه

نوع خاصی از یو پی اس مورد نیاز شما به سه عامل مختلف بستگی دارد: نوع تجهیزات شما ، میزان ظرفیت مورد نیاز و میزان زمان استفاده شما پس از وقوع رویداد برق.

 1. نوع تجهیزات

  اولین عامل که باید برای رسیدن به سوال اینکه از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ نوع تجهیزاتی است. که از آنها پشتیبان تهیه می کنید. در بیشتر موارد لوازم الکترونیکی مصرفی، مانند رایانه های خانگی و سیستم های امنیتی، یک یو پی اس تعاملی یا استندبای خطی کافی است.اگر برای سیستم های بزرگتر مانند مرکز داده یا سرور سطح بالایی به قدرت پشتیبان نیاز دارید ، می خواهید UPS آنلاین تبدیل دوگانه را در نظر بگیرید.

 2. ظرفیت

  دومین عاملی که باید در نظر گرفت، بار یا ظرفیتی است که می خواهید UPS شما از آن پشتیبانی کند. لیستی از تجهیزات مورد استفاده از یو پی اس را تهیه کنید و وات مورد نیاز هر کدام را جمع کنید. این به شما کمک می کند تا ظرفیت کل مورد نیاز UPS را تعیین کنید.

 3. زمان اجرا

  زمان اجرا مدت زمانی است که یو پی اس می تواند به دستگاههایی که در حین رویداد انرژی مانند خاموشی به یو پی اس متصل هستند، برق رسانی کند. به عنوان مثال آیا شما برای خاموش شدن دستگاه به زمان کافی نیاز دارید یا اینکه کمی بیشتر زمان لازم دارید تا منبع تغذیه دیگری مانند یک ژنراتور پشتیبان زمان لازم را بگیرد؟!

خرید یو پی اس خانگی
یو پی اس خانگی

جمع بندی

از آنجایی که بیشتر سیستم ها و تجهیزاتی که ما از آنها استفاده می کنیم نیاز به برق شهری دارند بنابرین ما برای اینکه بتوانیم در مواقع قطعی برق هم از تجهیزات خود استفاده کنیم باید یک نیرو و سیستم پشتیبان را برای آن ها فراهم آوریم تا در مواقع قطعی برق با مشکل مواجه نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

× کمک می خواهید؟