از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟

بدون شک شما هم جزء آن دسته از کاربرهایی هستید که برایتان این موضوع که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ اهمیت زیادی دارد. خب، این کاملا طبیعی است که سیستم ups به گونه ای طراحی شده باشد که نتواند تمام تجهیزات برقی را پشتیبانی کند.

اما نکته مهم و اساسی درباره اهمیت استفاده از یو پی اس این است که اکثریت تجهیزات برقی که در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنید را می تواند پشتیبانی کند.

ups چیست؟

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) که به عنوان پشتیبان باتری نیز شناخته می شود، در صورت خرابی منبع تغذیه منظم یا افت ولتاژ تا حد غیرقابل قبول برق پشتیبان را تأمین می کند.

یو پی اس امکان خاموش کردن منظم کامپیوتر و تجهیزات متصل را فراهم می کند. اندازه و طراحی یو پی اس تعیین می کند که چه مدت برق مورد نیاز تجهیزات و دستگاه های شما تأمین می شود.

توپولوژی های یو پی اس

توپولوژی های مختلف یو پی اس سطح خاصی از حفاظت از قدرت را فراهم می کنند. یو پی اس CyberPower به یکی از این سه توپولوژی تعلق خواهد گرفت:

 1. حالت آماده به کار
 2. تعاملی خطی
 3. تبدیل دو برابر
چطور از عملکرد یو پی س مطمئن شویم
عملکرد و ویژگی های یو پی اس

مشخصات عملکرد و ویژگی های یو پی اس

سیستم های یو پی اس ممکن است در شرایطی که به طور مکرر نوسان یا قطعی برق اتفاق می افتد لازم باشد زیرا می توانند مدار تغذیه پشتیبان را فراهم کنند که در صورت قطع منبع تغذیه سیستم های حیاتی را فعال نگه دارد.

در شرایطی که شامل نوسانات کوتاه یا اختلال ولتاژ است، UPS می تواند برق را ثابت نگه دارد تا بارها را روشن باشند و در صورت خرابی، برق  ذخیره را فعال می کند تا سیستم ها کار کنند تا زمانی که با خیال راحت خاموش شوند.

علاوه بر این سیستم های UPS اغلب می توانند خطر ناشی از اختلال هارمونیک و گذرا بودن خط را نیز کاهش دهند.

اینجاست که معمولا برای افرادی که می خواهند سیستم های خود را به این منبع تغذیه بدون وقفه مجهز نمایند این سوال پیش می آید که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ در ادامه به این موضوع نیز اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های یو پی اس موثر

 • ولتاژ خروجی تنظیم شده با اعوجاج هارمونیک کم که تحت تأثیر ولتاژ ورودی یا تغییرات بار نیست
 • یک جریان ورودی با کاهش اعوجاج هارمونیک
 • درجه کم تداخل الکترومغناطیسی و نویز صوتی
 • حداقل زمان انتقال بین عملیات عادی و پشتیبان
 • سطح بالایی از قابلیت اطمینان و کارایی
 • الزامات نسبتاً کم هزینه، وزن و اندازه

اگرچه اکثر سیستم های منبع تغذیه منفرد نمی توانند همه این ویژگی ها را به طور همزمان فراهم کنند اما معمولاً می توان یو پی اس را با مشخصات مناسب برنامه ها پیدا کرد و تا حدودی به پاسخ این سوال که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ نزدیک شد.

موارد مورد استفاده یو پی اس

سیستم یو پی اس که به آن سیستم برق بدون وقفه گفته می شود برای تمام دستگاه ها و تجهیزاتی که نیار به برق مداوم دارند استفاده می شود تا در شرایط  اضطراری که قطعی برق اتفاق می افتد مشکلاتی را به همراه نداشته باشد.

مثلا: اکثریت تجهیزات بیمارستان ها و در کل تجهیزات پزشکی نیاز بسیار شدیدی به این سیستم دارند چرا که با جان انسان ها در ارتباط می باشد بنابراین باید تمام تجهیزات پزشکی بیمارستان ها و مراکز درمانی حتما مجهز به سیستم یو پی اس باشند.

چه یو پی سی مناسب صنعت می باشد
یو پی اس صنعتی

نحوه انتخاب منبع تغذیه بدون وقفه

نوع خاصی از یو پی اس مورد نیاز شما به سه عامل مختلف بستگی دارد:

 • نوع تجهیزات شما
 • میزان ظرفیت مورد نیاز
 • میزان زمان استفاده شما پس از وقوع رویداد برق

نوع تجهیزات

اولین عامل که باید برای رسیدن به سوال اینکه از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ به آن پرداخته شود، نوع تجهیزاتی است که از آنها پشتیبان تهیه می کنید.

در بیشتر موارد لوازم الکترونیکی مصرفی، مانند رایانه های خانگی و سیستم های امنیتی، یک یو پی اس تعاملی یا استندبای خطی کافی است.

اگر برای سیستم های بزرگتر مانند مرکز داده یا سرور سطح بالایی به قدرت پشتیبان نیاز دارید ، می خواهید UPS آنلاین تبدیل دوگانه را در نظر بگیرید.

ظرفیت

دومین عاملی که باید در نظر گرفت، بار یا ظرفیتی است که می خواهید UPS شما از آن پشتیبانی کند.

لیستی از تجهیزات مورد استفاده از یو پی اس را تهیه کنید و وات مورد نیاز هر کدام را جمع کنید. این به شما کمک می کند تا ظرفیت کل مورد نیاز UPS را تعیین کنید.

زمان اجرا

زمان اجرا مدت زمانی است که یو پی اس می تواند به دستگاههایی که در حین رویداد انرژی مانند خاموشی به یو پی اس متصل هستند، برق رسانی کند.

به عنوان مثال آیا شما برای خاموش شدن دستگاه به زمان کافی نیاز دارید یا اینکه کمی بیشتر زمان لازم دارید تا منبع تغذیه دیگری مانند یک ژنراتور پشتیبان زمان لازم را بگیرد؟!

 

یو پی اس خانگی
در نهایت اینکه

از آنجایی که بیشتر سیستم ها و تجهیزاتی که ما از آنها استفاده می کنیم نیاز به برق شهری دارند نشان دهنده اهمیت استفاده از یو پی اس می باشد.

بنابراین ما برای اینکه بتوانیم در مواقع قطعی برق هم از تجهیزات خود استفاده کنیم باید یک نیرو و سیستم پشتیبان را برای آن ها فراهم آوریم تا در مواقع قطعی برق با مشکل مواجه نشویم.

بنابراین با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله به راحتی در پاسخ به این سوال که از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟ می توان گفت: که اکثری ت تجهیزات مورد استفاده ما نیاز دارند به ups مجهز شوند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما اطلاعات بیشتر در این مورد را از طریق سایت hajirsanat.com در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟

[accordion title=””][accordion-item title=”هدف از استفاده یو پی اس چیست؟”] از یو پی اس برای محافظت بارهای بحرانی در برابر مشکلات منبع تغذیه، از جمله افزایش سن، کاهش ولتاژ، نوسانات و قطع کامل برق استفاده می شود. این سیستم دارای یک باتری اختصاصی است که با پُر کردن آن می توان برق مورد نیاز بسیاری از دستگاه ها و تجهیزاتی که شما از آن ها استفاده می کنید و به برق نیاز دارند را تامین نماید. [/accordion-item][accordion-item title=”از یو پی اس می توان برای محافظت از تلویزیون استفاده کرد؟”]یو پی اس جدا از تأمین برق در هنگام خاموشی برق، از تجهیزات الکتریکی (کامپیوتر، لپ تاپ، تلویزیون، یخچال و فریزر، مایکروویو یا ماشین لباسشویی و غیره) در برابر ولتاژ برق محافظت می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا یو پی اس از برق زیادی استفاده می کند؟”]یو پی اس دارای قدرت زیادی می باشد بنابراین نیاز به مصرف زیاد برق ندار. چرا که سارژ باتری آن برای مدت زمان طولانی جواب گوی بر مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات برقی می باشد. البته نیاز به یک باتری اضافی برای یو پی اس امر ضروری است.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

14 نظر

  • پاسخ به sinarostami
   یو پی اس از برخی مشکلات برق محافظت می کند. در برابر خاموشی، سر و صدا، افزایش سن و افزایش قدرت محافظت می کند. هر یک از اینها چالش متفاوتی را برای سیستم های رایانه ای شما ایجاد می کند و اگر بدون محدودیت باقی بماند، می تواند تأثیر مخربی داشته باشد

  • در پاسخ به فاطمه همایی
   یک اینورتر نیرو به راحتی جریان DC تحویل داده شده توسط باتری را به برق 120 ولت و 60 هرتز AC تبدیل می کند. در یو پی اس مداوم ، رایانه همیشه شارژ باتری خود را تمام می کند و باتری به طور مداوم شارژ می شود. در صورت قطع برق، باتری برق اینورتر را تأمین می کند.

 • با سلام وتبریک سال نو می خواستم بپرسم که من یک UPS مدل SQ-6121 600 VA دارم میخواستم ببینم این مدل دستگاه تمام سینوسی هستش یا نه م ایا میتونم برای تامین برق پکیج خونه استفاده کنم متشکرم لطفا راهنمایم کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من کامپیوتر دانشگاه میخواستم از ups استفاده کنم که زمانی که برق رفت خودش وصل بشه به برق اضطراری و از هاموش دن کامیوتر جلوگیری کنه، از کدوم مدل باید استفادت کنم، نیاز نیست باتری زیاد قوی داشته باشه و فقط لازمه که برق مورد نیاز در فاصله زمانی وصل شدن برق اضطراری رو تامین کنه، خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • با سلام
  ظرفیت UPS برای مصرف خانگی حدود شش ساعت شام همه وسایل خانگی من جمله یخچال و کولر آبی ،چقدر پیشنهاد می دهید ؟

  • در پاسخ به مسعود
   سلام باید دقیقا موارد مصرف وتوانهای مصرفی را اعلام نمایید توان کولرها ووسایل خانه مختلف می باشد ودر نتیجه توان یو پی اس هم ممفاوت خواهد بود

  • در پاسخ به حسام
   سلام برق تولید یو پی اس مختلف و تک فاز وسه فاز در توانهای کم مصرف وتوان بالا میباشد وبسته به نیاز شما انتخاب می گردد

 • سلام کارگاه ام دی اف دارم با تجهیزات بسیار. گاهی چند دستگاه با هم
  استارت میخوره کنترل فاز قطع میکنه و این مشکل بزرگی برای کاربرهای
  دستگاه بوحود میاره که باعث خاموشی دستگاهها میشه آیا یو پی اس
  میتونه تجهیزات صنعتی رو در هنگام استارت اولیه که خیلی جریان
  میکشه رو تامین کند؟ ممنون میشم جواب بدید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...