یو پی اس آسانسور

امروزه کمتر پیش می آید ساختمان هایی را مشاهده کنید که در آن ها آسانسور نباشد. آسانسور به نوعی یک وسیله حمل و نقل بار و مسافر در بین طبقات می باشد که افراد می توانند با قرار گرفتن در محوطه درونی آن در زمان کوتاهی به دور از خستگی در بین طبقات جا به جا شوند.

با توجه به این موضوع که در حال حاضر ساکنین شهرهای پرجمعیت به سمت ساختمان های مسکونی در ارتفاعات بسیار زندگی می کنند بنابراین استفاده از آسانسور دارای اهمیت می باشد که باید در جهت نصب و راه اندازی او تمام موارد ایمنی نیز رعایت شود.

از آنجا که آسانسور یک وسیله الکترونیکی-مکانیکی می باشد و به طور مستقیم با برق شهری تغذیه می شود این امکان وجود دارد با قطع برق شهری آسانسور هم متوقف شود که در چنین مواقعی باید راه حل مناسبی از قبل طراحی شده باشد

یو پی اس آسانسور
Uninterruptible power supply

UPS چیست؟

Uninterruptible power supply عبارت تکمیلی UPS می باشد که یک منبع الکترونیکی می باشد که وظیفه آن تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرف برق می باشد که بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار می گیرد. UPS را منبع تغذیه بدون وقفه نیز می گویند.

یو پی اس آسانسور

در مقاله های قبلی درباره اینکه یو پی اس دارای چه انواعی می باشد اشاره کرده ایم. یو پی اس آسانسور از نوع UPS های لاین اینترالکتیو می باشد که باتری خارجی دارد. در حقیقت از یو پی اس برای حل مشکلات پشتیبانی آسانسور برای مواقع قطعی برق استفاده می شود.

یو پی اس آسانسور با توجه به عواملی همچون مدت زمان قطعی برق، ظرفیت موتور آسانسور، نوع آسانسور، یا محل قرارگیری آسانسور در محل مسکونی یا تجاری و… تولید می شود.

آسانسور کالایی لوکس می باشد که معمولا در ساختمان هایی که ارتفاع آن ها 7 متر می باشد طبق مقرارت ملی ساختمان نصب می شود. تصور اینکه در زمان قطعی برق داخل آسانسور گیر کرده باشید وحشتناک می باشد

کارکرد یو پی اس آسانسور

زمانیکه منبع اصلی برق قطع می شود یو پی اس به صورت اتوماتیک به باتری متصل شده و به تغذیه بارهای متصله ادامه می دهد و هنگامی که منبع اصلی برق دار شود یو پی اس آسانسور نیز به صورت اتوماتیک به این منبع برقی متصل شده و مجدد شروع به شارژ یاتری می کند. مدت زمان اتصال یو پی اس به باتری در مواقع قطعی برق حدود چند میلی ثانیه است که بدون قطعی می باشد.

ویژگی های یو پی اس آسانسور

  • کاملا اتوماتیک می باشد و نیازی به مداخله های دستی ندارد
  • در سایزهای کوچک می باشد که به راحتی می توان آنها را در راه پله ها و اتاقک آسانسور نصب کرد
  • به دلیل استفاده از انرژی الکتریکی بجای سوخت های اشتغال زا بسیار ایمن می باشند
  • فاقد آلودگی و صدا برای محیط هستند
Uninterruptible power supply
یو پی اس آسانسور

کاربرد یو پی اس آسانسور

اگر آسانسور ساختمان شما با تجهیزات مناسبی راه اندازی شده باشد به محض قطع شدن برق اصلی بدون هیچ وقفه ای به شکل خودکار تا نزدیک ترین طبقه منتقل شده و درب آسانسور نیز خودکار باز می شود و بعد از آن از مدار خارج می شود. در چنین شرایطی جای هیچگونه نگرانی برای شما وجود ندارد.

استفاده از منابع پشتیبانی برای آسانسور یک امر لازم و ضروری می باشد. استفاده از یو پی اس آسانسور یکی از مهم ترین مواردی است که باید به در زمان نصب آسانسور ساختمان خود به آن توجه داشته باشید. وظیفه اصلی یو پی اس تامین توان پشتیبانی آسانسور می باشد.

یو پی اس آسانسور را می توان به دو روش مورد استفاده قرار داد. اول اینکه بدون تزریق جریان برق به موتور و روش دوم اینکه جریان برق تزرق شود. در روش تزریق جریان UPS ابتدا کابین را کمی بالا و پایین می کند.هر کدام از جهت های حرکت که کمترین مقدار جریان را نیاز داشته باشد، انتخاب می شود.

معمولا برای آسانسور از یو پی اس مجهز به LCD استفاده می شود که برای خرید یو پی اس مخصوص آسانسور گزینه ای را انتخاب کنید که دارای قیمت مناسب باشد.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

5 نظر

  • یعنی در قطعی برق از آسانسور استفاده میکنیم؟ یا فقط همون موقع که برق میره تا چند دقیقه بعدش کار میکنه؟

    • مقدار زمان کار اسانسور بعد قطع برق، بستگی به باتری های دستگاه می باشد، که هنگام خرید یو پی اس پیش بینی شده، می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت باشد.

    • بهترین نوع یو پی اس بر اساس نوع تجهیزات مورده استفاده شما تعیین می گردد مثلا برای اسانسور دستگاه ترانس بیس بهترین انتخاب می باشد

  • سلام وقت بخیر مهندس گرامی لطفا بفرمایید برای آسانسوری 20 نفره با 10 توقف برای نجات اضطراری یوپی اس با چه مشخصات فنی و توانی را پیشنهاد میکنید!!!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...