کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی

یو پی اس در سیستم های امنیتی

همه ما بر این موضوع آگاه هستیم که اکثریت سیستم های برقی و تجهیزاتی که ما در طول شبانه روز از آن ها استفاده می کنیم با برق شهری کار می کنند و در شرایط اضطراری بسیار زیادی ممکن است که نبود برق مشلات زیادی را برای این سیستم ها به وجود آورد. خب، این مسئله شاید برای برخی از مشاغل چندان دارای اهمیت نباشد چرا که از سیستم های حساس  و مهم استفاده نمی کنند اما برخی از مشاعل هستند که نداشتن چند ثانیه برق می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای آن ها به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین سیستم هایی که به برق نیاز شدید دارند سیستم های امنیتی می باشند و ما امروز می خواهیم با شمادوستان و همراهان هژیر صنعت درباره کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی بیشتر صحبت کنیم.

دستگاه یو پی اس یک از مهم ترین سیستم های پشتیبان کننده برق برای تجهیزات برقی می باشد که آگاهی از نحوه انتخاب و کاربرد این سیستم برای تجهیزات مختلف امر مهم و حیاتی می باشد.

UPS

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ این مسئله برویم که کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی به چه صورت می باشد و چرا اصلا باید از سیستمی همچون یو پی اس برای تجهیزات برقی که از آن ها استفاده میکنیم برویم از شما عزیزان یک سوال داریم.

به نظر شما عزیزان اگر کوچکترین نوسان برق و قطعی برق برای مدت زمان کوتاهی به وجود آید چه پیامدهایی را در بر خواهد داشت؟!

این روزها شاهد قطعی برق سراسری زیاد بوده ایم و شده است که حتی در طول یک روز چندین بار برق منطقه ای که محل کار یا منزلتان در آنجا قرار دارد قطع شده باشد.

در این شرایط شما چه کار کرده اید؟! اگر خانه دار هستید یا در منزل کار می کنید که شاید منتظر می ماندید تا برق وصل شود و به ادامه کارهای خود بپردازید.

اما اگر کارمند بودید و در مهم ترین مرحله کارتان برق قطع میشد چه می کردید؟!

بسیاری از مراکز و سازمان ها هستند که برای شرایط این چنینی تدبیری اندیشیده اند و سیستم های مهم خود را به دستگاه یو پی اس مجهز کرده اند.

منبع تغذیه بدون وقفه در واقع یک سیتم تامین کننده برق در شرایط اضطراری می باشد که می تواند از سیستم ها و تجهیزات برقی شما در برابر نوسانات ناگهانی برق محافظت کرده و از پرداخت هزینه های بیهوده پیشگیری کند.

خرید یو پی اس سیستم امنیتی
اهمیت استفاده از یو پی اس سیستم امنیتی

برق بدون وقفه کاربرد UPS در سیستم های امنیتی

از آنجایی که صرف هزینه های جانبی برای بسیاری از مدیران کارخانه ها و اداره جات می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد مجهز شدن سیستم ها به دستگاه یو پی اس عاقلانه ترین کار می باشد.

بنابراین پیشنهاد و توصیه ما به مدیران این ارکان ها این است که در کنار مخارج متفرقه ای که شاید لزومی نداشته باشند به فکر مجهز کردن تجهیزات برقی سازمان خود به یو پی اس باشند.

ایمن و مجهز کردن سیستم های امنیتی به یوپی اس هم میتواند یکی از کارهای مهمی باشد که مدیران بسیاری از سازمان ها باید به آن توجه زیادی داشته باشند.

در ادامه بیشتر درباره کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی صحبت کرده ایم.

به خاطر داشته باشید که دستگاه ups با تثبیت ولتاژ، از بین بردن نوسانات و اغتشاشات برق شهری و برق دهی در زمان قطعی برق شهر، مجموعه را در برابر خطرات و تهدیدات محافظت می نماید.

خرید یو پی اس مناسب سیستم های امنیتی
یو پی اس مناسب سیستم های امنیتی

کاربرد UPS در سیستم های امنیتی

بسیاری از سازمان ها و ارکان ها به دلیل در اختیار داشتن اطلاعات و تجهیزات مهم محل و مکان فعالیت خود را به سیستم های ایمنی مجهز کرده اند تا خدای نکرده شاهد خساارت و اتفاقات جبران ناپذیری نباشند.

استفاده از تجهیزات ایمنی و دوربین های مدار بسته از اهمیت بسیار زیادی برای اغلب سازمان ها و ارگان ها برخوردار می باشد.

بنابراین مجهز کردن این سیستم ها به دستگاهی که بتواند در شرایط اضطرای میزان برق مورد نیاز آن ها را تامین نماید هم دارای اهمیت می باشد.

در اغلب موارد مجرمین با قطع کردن برق شهری کاری میکنند که تمامی سیستم های امنیتی از کار افتاده و آن ها با آسودگی خاطر می توانند به کارخود بپردازند.

اما اگر سیستم های امنیتی به دستگاه یو پی اس مجهز باشد احتمال دزدی در مراکز و سازمان ها کمتر خواهد شد.

در واقع کاربرد UPS در سیستم های امنیتی این است  مانع بروز این اختلال در مجموعه می شود.

مدت زمان برق دهی دستگاه یو پی اس

زمانیکه شما برای سیستم ها و تجهیزات برقی خود به دنبال یکی از انواع یو پی اس می باشید بدون شک برایتان این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است که بدانید مدت زمانی که این سیستم می تواند برق مورد نیاز تجهیزات شما را فراهم کند چقدر می باشد؟

مدت زمان برق دهی دستگاه یو پی اس با توجه به موارد زیر متغییر می باشد.

  • به سبب وجود باتری در سیستم یو پی اس
  • متناسب با نیاز مجموعه به مدت زمان معین و دلخواه
  • میتوان در زمان بی برقی سیستم های امنیتی و حساس را بدون وقفه در حالت آماده به کار نگه داشت.
برق دهی دستگاه یو پی اس
مدت زمان برق دهی دستگاه یو پی اس
در نهایت اینکه

متوجه شدیم که سیستم های امنیتی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در بسیاری از ارکان ها مورد استفاده می باشند بنابراین کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مجهز نبودن این سیستم ها به دستگاه ups می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

شما عزیزان می توانید برای خرید یو پی اس سیستم امنیتی با مشاوران و کارشناسان سایت ما از طریق سایت hajirsanat.com ارتباط گرفته و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

سوالات مربوط به کاربرد یو پی اس در سیستم های امنیتی

مزایای استفاده از یو پی اس در تجهیزات امنیتی چیست؟
تامین برق در هنگام قطعی برق شهری، تامین برق سیستم هشدارها، قابلیت راه اندازی حتی در صورت عدم وجود جریان برق و حذف نویز و حذف اختلالات ناشی از نوسانات برق در تصاویر ضبط شده از مزیت های مجهز کردن سیستم های امنیتی به یو پی اس می باشد.
یو پی اس مناسب برای سیستم های امنیتی چه یو پی اس هایی می باشند؟
یو پی اس Behin 5100، یو پی اس GT750، یو پی اس ۳۱۵۰L و یو پی اس ۳۰۰۰B از جمله یو پی اس هایی هستند که می توان برای مجهز کردن سیستم ها امنیتی از آن ها استفاده کرد.

کار یو پی اس های سیستم های امنیتی چیست؟
به صورت اضطراری برق را بدون وقفه تامین نموده و میزان ریسک خطر را به حداقل می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.