کاربرد یو پی اس و استابلایزر

خرید یو پی اس و استابلایزر

برای آنکه در زمان خرید ups و استابلایزر بتوانید انتخاب درستی داشته باشید نیاز است که قبل از هر اقدامی درباره کاربرد یو پی اس و استابلایزر مطالعه کنید.

ups چیست؟

اگر دائما با معضل قطعی برق درگیر هستید لطفا  به این ایده فکر  کنید که احتمالا تهیه سیستمی که بتواند این مشکل را حل کند تا چه حد می تواند کار شما را در کسب و کار و در امور جاری زتدگیتان راحت کند.

ما  قصد داریم در hajirsanat.com به شما دستگاهی را معرفی کنیم که مشکل شما را به آسانی حل کند و شما با خیال راحت هنگام  قطعی برق به کارهای روزمره خود بپردازید.

آیا با دستگاه یو پی اس آشنایی دارید؟ آگاهی شما در خصوص کاربرد یو پی اس چه میزان است؟

یک تعریف عام می گوید: یو پی اس دستگاهی است که از اجزایی مختلف تشکیل شده و عملکردهای مهم و مثبتی را انجام می دهد.

ups سیستم تامین کننده برق بدون وقفه می باشد که می تواند میزان برق مورد نیاز تجهیزات و لوازم برقی شما را در زمان قطع برق شهری تامین نماید.

این دستگاه دارای انواع مختلف و اجزای متفاوتی است که بسته به نیازی که مشتری دارد این امکان در شرکت های سازنده وجود دارد که مطابق با آن یو پی اس مناسب را به مشتری ارایه کنند.

استفاده از یو پی اس
اهمیت استفاده از یو پی اس

کاربرد یو پی اس چگونه است؟

قبلا  توضیح دادیم که ups دستگاهی است که می تواند برق مورد نیاز تجهیزات مشتری را در مواقع لازم و ضروری تامین کند و به همین خاطر ازآن برای مصارف مختلف در رشته های گوناگون صنعتی های استفاده می شود.

مثلا استفاده یو پی اس در تجهیزات پزشکی از همیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرض کنید که بیمار در اتاق سی سی یو بستری می باشد و با تجهیزات پزشکی که به او وصل کرده اند زندگی می کند کدر این میان برق شهری ناگهان قطع می شود، حدس می زنید چه اتفاق ناگواری ممکن است برای بیمار بیفتد؟

اگر تجهیزات آن بیمارستان به سیستم یو پی اس مجهز بود مسلما قطعی برقی دیگر در میان نبود و  پرسنل ببمارستان بدون هیچگونه ریسکی می توانستند به معالجات خود  ادامه دهند.

بنابراین استفاده  و خرید یو پی اس در تمام صنایع به اندازه  همان بیمارستان فرضی  ضروری می باشد البته باید اضافه کرد نه تنها استفاده از این سیستم برای صنایع ضروری  است بلکه اهمیت کاربرد آن برای منازل نیز کمتر از صنایع و بیمارستان ها نمی باشد.

ممکن است ظاهرا  استفاده از ups برای تجهیزات و لوازم خانگی چندان مهم بنظر نیاید اما زمانیکه با قطع مداوم برق روبرو شوید  آنگاه متوجه میزان آسیبی که به لوازم برقی شما وارد می شود خواهید شد و الیته تحمل  آن در شرایط اقتصادی کنونی چندان جالب نیست.

استابلایزر چیست؟

در رشته مطالب قبلی یکی از سیستم های پشتیبان که هنگام قطعی برق از آن  استفاده می کنید تا برق مورد نیاز تجهیزات خود را تامین کنید را معرفی کردیم.

در ادامه میخواهیم  سیستم دیگری به نام استابلایزر را به شما معرفی  کنیم و بگوییم که برای خرید استابلایزر چگونه می توانید کاربرد یو پی اس و استابلایزر را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید تا بتوانید انتخاب و خرید درستی داشته باشید.

تثبیت کننده ولتاژ تام دیگر استابلایزر می باشد.

این دستگاه یک وسیله الکتریکی است که بدون توجه تغییراتی که در ورودی تجهیزات شما صورت می گیرید می تواند ولتاژ ثابتی را انتقال دهد.

استابلایزرهای موجود در بازار نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلف و اجزای متفاوتی دارند که هر یک دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی هستند که با توجه به نیاز خود می توانید مناسب ترین آن ها را خریداری کنید.

معمولا  از استابلایزر برای  تجهیزات گران قیمت استفاده می  شود تا بتواند آن ها را در برابر نوسانات ولتاژ پایین حفاظت کند.

تجهیزات و دستگاه هایی که می توانید برای طولانی شدن عمر آن ها از استابلایزر استفاده کنید عبارتند از:

  • تجهیزات تهویه مطبوع
  • دستگاه چاپ افست
  • تجهیزات آزمایشگاهی
  • ماشین آلات صنعتی
  • تجهیزات پزشکی
کاربرد استابلایزر
خرید استابلایزر

کاربرد استابلایزر به چه صورت می باشد؟

قطعا قبل از خرید استابلایزر این سوال برایتان مطرح شود که استفاده از این سیستم چه اهمیتی دارد؟

خب باید بگوییم که هر یک از تجهیزات و لوازم الکتریکی که شما از آن ها استفاده می کنید همگی دارای ولتاژهای ورودی مشخصی می باشند که بسته به حساسیت هر یک از آن ها مقادیر خاص و محدودی را ارائه می دهند.

اجازه دهید با یک مثال ساده این موضوع را برایتان روشن کنیم.

برخی از لوازم الکتریکی دارای ولتاژ 10 ± می باشند  در حالی که برخی دیگر 5 ± یا کمتر است. به نظر شما علت این نوسانات چه چیز می تواند باشد؟

خب جواب کاملا مشخص است. علت این نوسانات این است که در بسیاری از منطقه ها افت ولتاژ وجود دارد و این مسئله باعث می شود که شما دارای برق نوسان دار می باشید.

اهمیت کاربرد یو پی اس و استابلایزر

دانستید که ups چیست؟ و چه کاربردی دارد. همچنین مطالب مربوط به استابلایزر و کاربرد آن را در سایت هژیر صنعت مطالعه کردید.

حال می خواهیم به کاربرد یو پی اس و استابلایزر همزمان با هم اشاره ای داشته باشیم و میزان اهمیت آن ها را نیز عنوان کنیم.

در یک استابلایزر اصلاح ولتاژ  از طریق دو عملیات اساسی یعنی عملیات تقویت و  کاهش  ولتاژ انجام می شود.

این عملیات را می توان به صورت دستی توسط کلیدها یا به صورت خودکار از طریق مدارهای الکترونیکی انجام داد.

در شرایط  افزایش ولتاژ، عملیات تضعیف ولتاژ ودر صورت کاهش ولتاژ عملیات افزایش ولتاز را برای مصرف کنندگان انجام می دهد.

استفاده از یو پی اس هم تا حدودی شبیه به استابلایزر می باشد.  به جرات می توانیم اعلام کنیم  که کاربرد یو پی اس و استابلایزر برای اکثر لوازم ها و تجهیزات الکتریکی در هر صنعتی لازم و ضروی می باشد که باید در زمان خرید،  نکات مهم فنی مربوط به هر دستگاه را در نظر داشته باشید و با توجه به ویژگی ها و نکاتی که هر یک از این دو سیستم دارا می باشند مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید.

انتخاب بهترین استابلایزر و یو پی اس
کاربرد استابلایزر به چه صورت می باشد؟
در نهایت اینکه

خوانندگان این مطالب در سایت هژیر صنعت اکنون با کاربرد یو پی اس و استالایزر تا حدودی آشنا شده اند و  ما درباره کاربرد یو پی اس و استابلایزر نیز  بطور جداگانه و  طی یادداشت هایی توضیحات لازم را ارایه کرده ایم و در باره اهمیت کاربرد این دو سیستم نیز توضیحات مبسوطی به علاقه مندان  داده ایم.

برای اینکه بتوانید بهتر و راحتر برای خرید ups و خرید استابلایزر اقدام کنید می توانید با کارشناسان سایت هژیر صنعت تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

سوالات مربوط به کاربرد یو پی اس و استابلایزر

یو پی اس ارزان تر است یا استابلایزر؟
خب با توجه به ویژگی و کاربردی که این دو سیستم دارند بدون شک قیمت های متفاوتی دارند و نمی توان به طور مشخص عنوان کرد که کدام یک ارزانتر و یا کدام یک گرانتر می باشد زیرا که هم یو پی اس و هم استابلایزر دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به نوع آن ها باید قیمت را تعریف کرد.
از استابلایزر و یو پی اس برای چه صنعت هایی استفاده می شود؟
هر صنعت و حرفه ای که از وسایل و تجهیزات الکتریکی استفاده میکند نیاز دارد که به این دو سیستم مجهز باشند. بیشتر صنایعی که نیاز به یو پی اس و استابلایزر دارند عبارتند از: صنایع پزشکی، کارخانجات، صنایع داروسازی، صنایع صنعتی و…
به صورت اینترنتی هم میتوان یو پی اس و استابلایزر خریداری کرد؟
این روزها خرید های آنلاین طرفداران بسیار زیادی دارند. بنابراین یو پی اس و استابلایزر هم می توان به صورت آنلاین خریداری شوند اما باید تمام آنچه برای خریدهای آنلاین و اینترنی لازم می باشد را در نظر داشته باشید و از فروشگاه و سایتی که قصد خرید از آن ها را دارید مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *