کاربرد استابلایزر سه فاز

استابلایزر وسیله ای می باشد که برای مناطق و همچنین ساختمان هایی که در انتهای خط برق بنا شده اند و یا امکان کمبود ولتاژ نیز خواهند داشت، برای تثبیت و تنظیم نمودن نوسان ولتاژ از آن استفاده می کنند. استابلایزرها دارای انوع مختلفی می باشد که در ادامه میخواهیم درباره کاربرد استابلایزر سه فاز بیشتر صحبت کنیم.

استابلایزر سه فاز

استابلایزر سه فاز همانند مدل‌ های دیگر تثبیت ‌کننده ولتاژ می باشد که شامل مدارهای کنترل الکترونیکی ساده جهت نظارت و کنترل نمودن تغییرات ولتاژ و همچنین نگهداری سیستم می‌ گردد.

اکثر استابلایزرهایی که از آن ها استفاده می شود، سرووموتوری یا رله ‌ای می باشند که با کنترل نوسانات برق، از آسیب دیدن لوازم برقی جلوگیری خواهد کرد. در واقع استابلایزر سه فاز ولتاژ ورودی 320 تا 450 ولت را دریافت کرده و خروجی ثابت 380 ولت را تحویل خواهد داد.

کاربرد استابلایزر سه فاز

استابلایزر سه فاز در بخش صنعتی، حفاظتی و حتی لوازم خانگی دارای کاربردهای بسیاری می باشد. کاربردهایی همچون:

  1. کاربرد استابلایزر سه فاز در لوازم خانگی در آپارتمان های مسکونی و اداری به طور کاملا مجزا و یا استفاده از آن در تمامی بخش های آپارتمان برای محافظت از کامپیوتر، یخچال، فریزر، تلویزیون، کولرگازی و غیره
  2. کاربرد در محیط های بیمارستانی مانند اتاق عمل، سی تی اسکن، MRI، سونوگرافی، یونیت های دندان پزشکی و غیره
  3. کاربرد در محیط های صنعتی برای دستگاه های CNC، کوانتومتر، چاپ، بسته بندی و غیره
  4. کاربرد برای استفاده عمومی همانند پمپ آب، آسانسور، تالارها، سالن های نمایش و غیره
  5. کاربرد در ایستگاه های مخابراتی، رادیویی، تلویزیونی، ضبط ویدیویی و غیره

برای خرید استابلایزر می توانید از شرکت و سایت هژیر صنعت مشاوره و راهنمایی بگیرید و سپس با توجه به نیاز و کاربرد شما اقدام به خرید آن نمایید.

کاربرد استابلایزر سه فاز
استابلایزر سه فاز

مزایای استابلایزر

استابلایزرها دارای مزایای فراوانی همچون محافظت در برابر رعد و برق، High Voltage، نوسانات لحظه ای و spike ها می باشند. که در ادامه به برخی دیگر از این مزایا می پردازیم.

تثبیت برق شهری

برق شهری دارای نوسانات ولتاژ می باشد که به همین علت با استفاده از استابلایزرها می توان با تثبیت ولتاژ به اندازه قابل توجهی عمر و همچنین راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا برد.

محافظت در برابر اتصال کوتاه

اگر به هر علتی اتصال کوتاهی در خروجی(مصرف کننده) و مدارات داخلی استابلایزر رخ دهد، بلافاصله این دستگاه به طور خودکار توسط میکروکنترلر قرار داده شده در آن، خروجی را قطع می نماید و از رخ دادن هر نوع مشکلی برای مصرف کننده جلوگیری خواهد کرد.

کاهش هزینه در مصرف برق

افت ولتاژ برق شهری موجب اختلال در عملکرد لوازم می شود که قدرت نامی و راندمان الکتروموتور را به اندازه قابل توجهی کاهش خواهد داد و در ادامه موجب پایین آمدن دور الکترو موتور و همچنین گرم شدن آن می شود.

که به همین علت تلفات انرژی افزایش می یابد و در آخر نیز برق زیادی را مصرف خواهد کرد.

قیمت استابلایزر سه فاز

قیمت استابلایزر با توجه به توان آن ‌ها و همچنین نوع کاربرد استابلایزر سه فاز متفاوت می باشد. بنابراین می بایست در هنگام خرید استابلایزر سه فاز مشخصات فنی دستگاه را با توجه به میزان توان مصرفی ولتاژ ورودی و همچنین نوسان ولتاژ، از کارشناسان سایت هژیر صنعت راهنمایی بگیرید تا بتوانید راحتتر کالا مورد نیاز خود را خریداری کنید.

استابلایزر سه فاز
انواع استابلایزر سه فاز

انوع استابلایزر سه فاز

  • استابلایزر سرووموتوری

استابلایزر سرووموتوری سه مرحله ‌ای از طریق گردش هوا خنک‌ می ‌شود. در حقیقت این استابلایزر یک تثبیت ‌کننده بسیار قدرتمند ولتاژ می باشد که بر اساس تازه ترین تکنولوژی ‌های روز دنیا طراحی گردیده و جهت جبران نوسان ولتاژ از آن استفاده می کنند.

درون این استابلایزر  که سیم ‌پیچی آن بر روی هسته ‌های حلقوی تعبیه گردیده است. نکته مهم اینجا خواهد بود که استابلایزر سرووموتوری بسیار سریع و همچنین دقیق، ولتاژ خروجی را تثبیت و جبران می‌ نماید.

استابلایزر سرووموتوری به صورت ، گیربکس ‌دار و بدون گیربکس می باشد که شامل یک الکتروموتور است و مدارهای الکترونیکی در کنار آن ها طراحی شده است.

این تجهیزات الکترونیکی باعث می شود تا دقت الکتروموتور افزایش داده شود که این دقت شامل کنترل زاویه، کنترل شتاب و همچنین کنترل سرعت می‌ شود. برای خرید استابلایزر می توانید به سایت هژیر صنعت مراجعه کنید.

  • استابلایزر رله ‌ای

به استابلایزر رله ‌ای، مدل ترانسی هم می گویند. در این استابلایزر چند سیم پیچ در خروجی قرار دارد که بر روی هر کدام از آن ها یک رله متصل گردیده است.

مدار این تثبیت ‌کننده با اندازه ‌گیری ولتاژ ورودی مشخص می نماید که تنظیم ولتاژ خروجی برعهده کدام رله خواهد بود. ضمن اینکه  فاصله ولتاژ در بین هرکدام از رله ‌ها کمتر از 10 ولت نمی باشد. و سرعت بسیار بالایی برا تثبیت ولتاژ دار می باشد   ودقت بالایی در تثبیت ولتاژ دارا می باشد

کاربرد استابلایزر سه فاز
قیمت استابلایزر سه فاز
جمع بندی

در مکان هایی که شبکه دارای بار سنگین می باشد از برق سه فاز استفاده می نمایند. در صورتی که اغلب از این سیستم در شبکه های صنعتی و همچنین تجاری استفاده می شود، اما در مجتمع‌ های مسکونی نیز با توجه به وجود آسانسور و وسایل دیگر از برق سه فاز نیز کمک می گیرند.

استفاده از این سیستم در مجتمع ها مسکونی وبیمارستان وکارخانجات  اجتناب ناپذیر است با توجه به مزایایی که دارد، معایبی هم مانند بروز نوسانات را خواهد داشت که می ‌تواند خسارات فراوانی را وارد کند. برای جلوگیری از این مشکل، می بایست از استابلایزر سه فاز استفاده کنید.

به همین علت باید سراغ ترانس اتوماتیک، استابلایزر سروو موتوری و یا رله ‌ای بروید. که از طریق با استفاده  از کاربرد استابلایزر سه فاز می توانید ولتاژ خروجی را تثبیت ‌نمایید.

سوالات مربوط به کاربرد استابلایزر سه فاز

[accordion title=””][accordion-item title=”استابلایزر سه فاز چیست؟”]استابلایزر وسیله ای است که جهت تثبیت و همچنین تنظیم نمودن نوسان ولتاژ از آن استفاده می شود. استابلایزر سه فاز همانند مدل ‌های دیگر تثبیت ‌کننده ولتاژ است که شامل مدارهای کنترل الکترونیکی ساده برای نظارت و کنترل نمودن ولتاژ، تعمیر و نگهداری سیستم می‌ شود.[/accordion-item][accordion-item title=”کاربرد استابلایزر سه فاز در چه بخش هایی است؟”]کاربرد استابلایزر سه فاز در بخش صنعتی، حفاظتی، آپارتمان های مسکونی، اداری، محیط های بیمارستانی، ایستگاه های مخابراتی و غیره نیز می باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”استابلایزر سرووموتوری چیست؟”]استابلایزر سرووموتوری یک تثبیت ‌کننده بسیار قدرتمند ولتاژ است که بر اساس جدید ترین تکنولوژی ‌های روز دنیا طراحی شده و جهت جبران نوسان ولتاژ از آن استفاده می نمایند. این استابلایزر بسیار سریع و همچنین دقیق، ولتاژ خروجی را تثبیت و جبران می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”مزایای استابلایزر شامل چه مواردی می شود؟”]استابلایزرها دارای مزایای زیادی همانند محافظت در مقابل رعد و برق، High Voltage، نوسانات لحظه ای و spike ها، تثبیت نمودن برق شهری، محافظت در مقابل اتصال کوتاه و کاهش هزینه در مصرف برق می باشند. که با دارا بودن این مزایا، خرید استابلایزر برای تمامی مصارف پیشنهاد می شود.[/accordion-item][/accordion][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.