چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟

شما مسئولان شرکت و سازمان های بزرگ که از شبکه های IT برای سیستم های خود استفاده می کنید آیا می دانید در شرایط روبرو شدن با مشکلات برقی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ می دانید که چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟ برای انتخاب یو پی اس سرور باید به چه مواردی توجه داشت؟

انتخاب ups مناسب برای سرور شبکهIT

در برخی از کشورهای جهان همچون انگلستان که در فصل های پاییز و زمستان نیاز به نور بیشتر و افزایش گرمایش وجود دارد بدون شک تقاضا برای داشتن شبکه های تامین کننده برق بیشتر می باشد.

شرایط آب و هوایی که این کشورها با آن مواجه هستند فشار بیشتری را به شبکه وارد خواهد کرد. مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم می توانند منجر به بدتر شدن کیفیت برق عرضه شده و قطعی لحظه ای برق  نیز شوند.

به همین خاطر است که بیشتر شرکت ها و سازمان های بزرگی که دارای شبکه IT می باشند به دنبال راه حلی برای پشتیبانی و جلوگیری از آسیب دیدن سیستم های خود می باشند و می خواهند بدانند چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنند؟ همچنین برای انتخاب یو پی اس سرور باید به چه مواردی توجه داشت؟

بهترین سرورهای دارای شبکه IT
سرورهای دارای شبکه IT

نصب یو پی اس تک سرور

در سازمانها و مشاغل دارای شبکه IT یا اتاق کامپیوتر کوچک، غیر معمول نیست که از سرور خود با یک سیستم یو پی اس محافظت کنند.

نوع منبع تغذیه بدون وقفه به طور کلی یک سیستم تعاملی آماده به کار( یو پی اس آنلاین)،آفلاین یا خطی با همراه باتری داخلی کوچک است که تا 5 دقیقه بکاپ  یا بیشتر را تأمین می کند.

ذخیره کوچک باتری باید برای عبور از قطعی لحظه ای برق کافی باشد. اگر به مدت زمان طولانی تری نیاز باشد ، UPS باید قابلیت استفاده  باتریبیشتر یا توان بالاتر را داشته باشد  در جایی که این گزینه وجود دارد سیستم تامین کننده برق بدون وقفه یا همان یو پی اس زمان بیشتری را برق خواهند داشت  همچنین ممکن است دارای کارت SNMP  باشد، اکه اطلاعات یو پی اس به مدیر شبکه ارسال می گردد این مورد بیشتر در سیستم های آنلاین کاربرد دارد.

 نصب یو پی اس

در اتاق سرور، ممکن است یک یا چند رک سرور وجود داشته باشد و امکانات ایمن تر و مدیریت شده نسبت به یک شبکه کوچک IT یا اتاق سرور مرتبط با آن است. مکانی که یو پی اس برای محافظت از سرور در نظر گرفته می شود بستگی به محل قرارگیری آنها و توزیع منبع برق در اتاق دارد.

برای دانستن این موضوع که چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟ باید به خاطر داشته باشید که چه نوع سیستم تامین کننده ای مد نظرتان می باشد؟

اگر هدف شما انتخاب و خرید منبع تغذیه بدون وقفه با فرمت rack mount تا 10kVA  می باشد می توانند که در داخل قفسه سرور نیز می توانید آن را جای گیرند. به خاطر داشته باشید هرچه اتاق سرور بزرگتر باشد، نیاز به در نظر گرفتن فضای  بیشتر است.

یو پی اس برای تاسیسات مرکز داده

در یک مرکز داده، از UPS متمرکز یا غیرمتمرکز،  استفاده می شود  که بستگی فضای اتاق سرور شما دارد. یک مرکز داده همچنین ممکن است بجز یو پی اس از ژنراتور نیز بهره می گیرند تا هم باتری های کمتر استفاده شود و  اطمینان بیشتر در زمان های طولانی قطع برق داشته باشند .

زمانیکه با قطعی برق شهر مواجه می شود یو پی اس با کمک باتری برق مورد نیاز را تامین می کند وژنراتور  جانشین برق شهر شده وبرق مورد نیاز یو پی اس را تامین می کند

چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟

قدرت پشتیبان جایگزین یو پی اس

 دستگاه پشتیبان  برق ( یو پی اس )

برای اینکه با  دستگاه پشتیبان جایگزینی یو پی اس بهتر آشنا شوید  و بدانید چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟ می خواهیم درباره سه نوع باتری یو پی اس که برای اکثریت یو پی اس ها انتخاب آن ها توصیه می شود اشاره داشته باشیم.

  1. باتری های یو پی اس لیتیوم
  2. باتری  سرب اسید
  3. باتری یو پی اس  سیلد لید اسید
  • باتری های یو پی اس لیتیوم

باتری های لیتیوم UPS حساسیت کمتری به دما دارند، می توانند تا 10 سال یا بیشتر دوام بیاورند و بیشتر مناسب چرخه های شارژ تخلیه سریع هستند.

  •  باتری اسید سرب

باتری اسید سرب ظرف 24 ساعت به 80٪ ظرفیت شارژ می شود. یک باتری لیتیوم می تواند به طور متوسط ​​طی 60-90 دقیقه به این هدف برسد.

  • باتری یو پی اس سیلد لید اسید

این نوع  باتری ها با عمر  10 سال طراحی شده  و نیاز به نگهداری نداشته و متداول ترین  باتری  برای یو پی اس  می باشد

برخی از منابع تغذیه بدون وقفه را می توان با مجموعه ای از باتری های لیتیوم نصب کرد. باتری های  سیلد لید اسید به دما حساس  ترهستند

یو پی اس تک سرور
نصب یو پی اس تک سرور

در نهایت اینکه

امیدواریم هر آنچه که در این مقاله برایتان شرح داده ایم به شما کمک کرده باشد تا بتوانید به پاسخ این سوال که چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟ رسیده باشید.

در پایان یادآوری می کنیم که باید مقدار  توان مصرفی تجهیزات  شبکهIT را محاسبه  کنید تا به  ظرفیتی که برق بی وقفه می خواهید دست یابید. همچنین به خاطر داشته باشید که کیفیت برق مورد نیاز دراین مسئله اهمیت زیادی دارد.

UPS های آنلاین که برای سیتم های خود در نظر میگیرید حداکثر سطح حفاظت از قدرت را دارا می باشند .

نصب و راه اندازی تعمیر و نگهداری UPS را نیز نمی توان نادیده گرفت. منبع تغذیه بدون وقفه در صورت نیاز به کارکرد مناسب نیاز به فضای مناسب ودمای مناسب دارد همچون سرورهای شما برای محاسبه توان وفضای مورد نیاز یو پی اس با کارشناسان هژیر صنعت تماس بگیرید.

سوالات مربوط به چگونه UPS مناسب برای سرور شبکه IT خود انتخاب کنید؟

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه می توان یو پی اس با ظرفیت مناسب را انتخاب کرد؟”]برای یافتن ظرفیت یو پی اس ، باید بار را محاسبه کنید. Load مقدار ترکیبی از توان هر یک از دستگاه ها است. برای شناسایی بار ، یک لیست تجهیزات ، شامل کل وات مورد نیاز برای عملکرد صحیح هر قطعه ، تهیه کنید. تمام دستگاههایی را که یو پی اس برای پشتیبانی از آنها نیاز دارد در آن قرار دهید.[/accordion-item][accordion-item title=”تفاوت بین یو پی اس و اینورتر چیست؟”]یو پی اس دستگاه الکتریکی است که دارای یک یکسوساز برای تأمین نیروی پشتیبان به سیستم است در حالی که اینورتر DC را به AC تبدیل می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توان یو پی اس را به اینورتر متصل کرد؟”]بله، اما برای استفاده های عادی ، ضروری نخواهد بود. یو پی اس و اینورتر تقریباً یک کار را انجام می دهند. سیستم یو پی اس جریان کافی برای رایانه یا دستگاه را برای حفظ کار خود ذخیره می کند تا زمانی که منبع تغذیه مجدداً برقرار شود یا به درستی خاموش شود.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.