چطور یک استابلایزر برای خانه خود انتخاب کنیم؟

بارها شده است که کاربران زیادی از ما این سوال را پرسیده ند که چطور یک استابلایزر برای خانه خود انتخاب کنیم؟

خب باید به این دوستان عزیز بگوییم که برای انتخاب و خرید استابلایزر خانگی مناسب باید نکات مهم بسیار را در نظر داشته باشید که ما در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم.

استابلایزر چیست؟

ساختار دستگاه استابلایزر به گونه ای طراحی شده که ولتاژ برق قبل از ورود به مصرف کننده توسط این دستگاه، نوسان خارج از استانداردآن برطرف و آنگاه به مصرف کننده الکترونیکی میرسد.
به عبارت دقیق تر، کاهش، افزایش نوسان های ناگهانی و ریز ولتاژ برق، در پشت دستگاه استابلایزر بجای خواهد ماند و ولتاژ برقی که به عنوان مثال به تلویزیون و یا فریزر وارد می شود، مرتب و استانداردسازی شده خواهد بود.

چرا به استابلایزر نیاز داریم.

یک دستگاه‌ الکترونیکی هنگامی بهترین عملکرد خود را نشان می دهد که بهترین ولتاژ را که تولید کننده آن توصیه کرده برای آن رعایت شود . دستگاه‌های مختلف الکترونیکی  همانطور که اشاره کردیم سطحی از نوسانات ولتاژ را تحمل می کند.
ذکر این نکته نیز مهم است که ولتاژ حتی اگر در حد تعیین شده نیز بصورت مستمر ادامه یابد، قابلیت صدمه زدن به مصرف کننده الکترونیکی را دارد .

به این معنی که می تواند طول عمر دستگاه ها را کاهش دهد و یا کیفیت آنها را تحت تاثیر قرار دهد، موضوعی که نهایتا  روی استیل زندگی بهره بردارانی که از این دستگاه ها استفاده می کنند، اثر گذار خواهد بود . برای برطرف کردن این معضل،  شرکت های تولید کننده،  دستگاه استابلایزر با تکنولوژی های مختلف را تولید و در اختیار همگان  قرار داده است .

پس توجه داشته باشید :

 1. ولتاژ نوسان دار برق ورودی که بیش از استاندارد باشد، موجب آسیب جدی و دائمی به قطعات و ساختار عملکرد یک دستگاه الکتریکی مصرف کننده می شود.
 2.  ولتاژ برق کمتر از سطح مورد نیاز دستگاه های الکتریکی نیز طیفی از مشکلات فنی را در دراز مدت برای مصرف کننده ها ایجاد می کنند .
 3. مصرف کننده های الکتریکی در نتیجه تجربه موارد فوق ممکن است کاهش قدرت و ظرفیت عملکردی را نشان دهند .

در جمع بندی این بخش به چند نکته توجه فرمایید : این امکان وجود دارد که کاهش و یا افزایش نوسان متعارف در ولتاژ برق قادر است مثلا یک وسیله گرمایشی را با افزایش فشار روبرو سازند در حالی که دستگاه‌های دارای قطعات دیجیتال احتمالا با مشکلات محاسباتی می شوند و یا سرعت موتور های محرک دچار اختلال شوند .

استابلایزر خانگی چیست؟

بارها کاربران  از ما این سوال را پرسیده اند که چطور یک استابلایزر برای خانه خود انتخاب کنیم؟

به این دوستان عزیز در اینجا توضیح می دهیم  که برای انتخاب و خرید استابلایزر خانگی توجه خود را به مواردی مانند ذیل معطوف کنند که  حائز اهمیت است :

یک دستگاه استابلایزر خانگی برای حفاظت از تجهیزات برقی در محیط های مسکونی در برابر نوسانات ولتاژ برق استفاده می‌شود.

بنابراین استابلایزر خانگی برای کنترل و تنظیم ولتاژ برق و ایجاد ولتاژ پایدار و مناسب برای تجهیزات خانگی استفاده می‌شود.

در مناطق متعددی نوسانات ولتاژ برق شبکه سراسری نرمال نمی باشد، از این رو هر آن امکان آسیب دیدن وسایل برقی منزل از جمله PC ، تلویزیون، ظرفشویی، فریزر و … وجود دارد .

استابلایزر خانگی

انتخاب استابلایزر خانگی

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید استابلایزر از نوع خانگی آن باید در نظر داشته باشید و به آن توجه کنید اندازه دستگاه مورد نظر شما می باشد.

دقت داشته باشید که در زمان خرید این دستگاه باید میزان بار مورد نظر را نیز بدانید. شما باید مشخص کنید که برای تمام وسایلی که در منزل از آن ها استفاده می کنید نیاز به استابلایزر دارید یا تنها می خواهید تعداد مشخصی از تجهیزات خانگی خود را به این دستگاه متصل کنید.

یک نکته بسیار مهم برای انتخاب استابلایزر خانگی این است که بدانید میزان برق یا وات تجهیزات خانگی شما چقدر می باشد. به خاطر داشته باشید که مجموع مصرف برق با وات باعث می شود که شما استابلایزری با، بار مشخص خریداری کنید.

خرید استابلایزر خانگی

چطور kva استابلایزر را محاسبه کنیم؟

اینکه شما بخواهید یک دستگاه استابلایزر خانگی مناسب را خریداری کنید نیاز دارید که چالش های مختلفی را پشت سر بگذارید که یکی از آن چالش ها محاسبه کردن اندازه استابلایزر می باشد.

شما برای اینکه بتوانید این چالش را بخوبی و با موفقیت پشت سر بگذارید نیاز است کارهایی زیرا به دقت انجام دهید.

 1. اولین قدمی که باید بردارید این است که ولتاژ ورودی را برای محافظت کردن از تجهیزات الکتریکی که در منزل از آن ها استفاده میکنید را تعیین کنید.
 2. کار بعدی که نیاز است انجام دهید تعین کردن میزان قدرت مورد نظر برای حفاظت از تجهیزات خانگی می باشد.
 3. ولتاژ تجهیزات الکتریکی خود را با جریان ضرب کنید و حاصل بدست آمده را بر عدد 1000 تقسیم کنید با این معادله می توانید میزان kva استابلایزر مورد نظر خود را بدست آورید.

جریان برق ورودی استابلایزر

برای اینکه بهتر و راحتر بتوانید به پاسخ این سوال که چطور یک استابلایزر برای خانه خود انتخاب کنیم؟ برسید و بتوانید از میان استابلایزرهای موجود در بازار بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید نیاز است که بدانید جریان برق ورودی استابلایزر راچطور می توانید محاسبه و ارزیابی کنید.

بدون شک می دانید که آمپر اندازه گیری دستگاههای الکتریکی مدار است. بنابراین وسایل برقی که شما در منزل از آن ها استفاده میکنید با توجه به نوع فعالیت و عملکردی که دارند میزان برق مختلفی را استفاده می کنند.

مثلا: اگر شما دستگاهی در منزل دارید که موتور الکتریکی آن سه فاز از صفر شروع می شود و به سطح اوج رسیده و بعد از آن به سطح میانی میرسد. باید بگوییم که جریان شروع موتور سه فاز می تواند 5 تا 10 برابر بیشتر از زمان بار کامل باشد.

اهمیت استابلایزر برای لوازم خانگی

محاسبه کردن آمپر استابلایزر

در مطالب بالا به این مسئله اشاره کردیم که چطور می توانید kva استابلایزر را محاسبه کنید. حال با توجه به این مسئله می خواهیم میزان آمپر استابلایز را نیز مورد محاسبه قرار دهیم.

اکثریت استابلایزرهایی که دارای ظرفیت بارگذاری بالایی می باشند معمولا از حالت پایدار یا آمپر کامل استفاده میکنند. آن دسته از استابلایزرهایی هم که دارای مقاومت کمی هستند از آمپراژ یا اوج استفاده میکنند.

برای اینکه بتوانید میزان آمپر استابلایزر را محاسبه کنیم.

 • اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که بتوانید جریان را از یک صفحه نمایش یا مستندات هر کدام از دستگاههایی که از آن ها استفاده می کنید دریافت کنید. روش عنوان شده یک روش بسیار ساده و آسان می باشد
 • دومین روش برای محاسبه آمپر استابلایزر تعیین جریان مدار شکن برای محافظت از استابلایزرهای خانگی می باشد.
 • اندازه گیری جریان مدارها که نیاز است حتما محافظت شوند.

سومین روش که برای محاسبه آمپر استابلایزر عنوان کرده ایم باید حتما توسط افرادی که زمینه اندازه گیری و رویه ایمنی آشناییت دارند انجام شود.

قدرت واقعی استابلایزر چگونه محاسبه می‌شود؟

دستگاه تثبیت کننده ولتاژکه از آن ها برای تهیه ولتاژ ثابت در زمان حمل خروجی، صرف نظر از تفاوت ولتاژ ورودی تجهیزات الکتریکی در برابر ولتاژ، جریان بیش از اندازه و هرگونه آسیب دیدگی مخافظت می کند.

برای محاسبه قدرت واقعی استابلایزر باید بدانید که استابلایزرها را با وات اندازه گیری نمی کنند بلکه آن ها را با آمپر اندازه گیری و محاسبه می کنند.

خرید تثبیت کننده ولتاژ برای تلویزیون LED

 

برای خریدار  دستگاه استابلایزر خانگی، قیمت همیشه حائز اهمیت می باشد، البته قیمت ارزان به معنی کیفیت بالای دستگاه نمی باشد در اینجا بهتر است از  واژه متناسب استفاده کرد که در حقیقت تناسب بین قیمت و کیفیت دستگاه  را نشان دهد . قیمت دستگاه استابلایزر خانگی  به عوامل ذیل ارتباط دارد :

الف – دارا بودن قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی

یکی از مزیت های استابلایزرخانگی ساخت شرکت هژیر صنعت،  قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی طبق نظر و نیاز مشتری می باشد .  تنظیم گردد . زیرا در برخی مواقع ولتاژ خروجی استابلایزر خارج از استانداردهای موجود است.

ب – محافظت در برابر آذرخش

دستگاه استابلایزر ابزاری است که سیستم های بسیار حساس و گرانبها را در مقابل آذرخش محافظت می کند . این قابلیت در قیمت گذاری دستگاه حائز اهمیت می باشد .

پ – فیلتر حذف نویز الکتریکی

استابلایزر نویزها و نوسانات زائد جریان الکتریکی را حذف می کند. فیلترها انواع مختلفی دارند که برخی ازانواع پیشرفته  آنها قادرند نوسانات بسیار شدید را حذف کنند .

ت – تلاطم بازار

تغییرات قیمت ها در سطح بازار جهانی و در بازار ایران دخالت مستقیم در تعیین قیمت دستگاه استابلایزر دارند . این تغییرات خارج از اراده و کنترل تولید کننده می باشد و تغییر قیمت ها را در پی خواهد داشت .

ج – کیفیت محصول

کیفیت محصولات شرکت هژیر صنعت بالاترین درجه ازکیفیت را دارا می باشد. از این رو مشتریان محترم بر اساس این قابلیت که طی تلاش مستمر و شبانه روزی  حاصل شده، با اطمینان خاطر نسبت به خرید استابلایزر خانگی از شرکت هژیر صنعت اقدام می نمایند.

نکات مهم در نصب و نگهداری

مهم ترین نکته ای که در ارتباط با نصب استابلایزر خانگی  باید در نظر گرفته شود، دارا بودن اطلاعات اولیه در زمینه الکترونیک می باشد.

استابلایزر خانگی نباید در معرض تابش نور شدید و حرارت زیاد  باشد . شرکت هژیر صنعت با در اختیار داشتن کارشناسان خبره آماده ارایه مشورت فنی و رایگان  به مشتریان محترم می باشد .

شرکت هژیر صنعت، شرکتی دانش بنیان وتولید کننده در زمینه یو پی اس و استابلایزر می باشد که تجربه ای  30 ساله درکار تولید دارد. کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران قرار دارد.

شرکت هژیر صنعت سهم بزرگی را در رفع نیاز بازار ایران در بخش استابلایزرهای سه فاز و تک فاز دارد.

نتیجه برای خرید استابلایزر خانگی

با توجه به مواردی که در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم می توانید برای خرید مناسب ترین استابلایزر خانگی اقدام کنید. در صورتیکه هرگونه سوال مانند چطور یک استابلایزر برای خانه خود انتخاب کنیم؟ برایتان مطرح شده است که پاسخ آن را نمی دانید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما از طریق سایت hajirsanat.com ارتباط گرفته و با مشورت و راهنمایی هایی که دریافت می کنید برای خرید استابلایزر خانگی خود اقدام کنید.

خرید استابلایزر خانگی

استابلایزر خانگی برای یخچال

خرید استابلایزر برای تمام یخچال های معمولی ،یخچال های جدید و دیجیتال پیشنهاد می شود. همچنین تمام یخچال های موجود در فروشگاه ها، یخچال های کوچک بزرگ و متوسط برای بهبود عملکرد به استابلایزر نیاز دارند. همانطور که خود شما نیز اطلاع دارید بروز مشکل در برق فضاهای مسکونی امکان  آسیب به دستگاه یخچال  و فریزر که بسیار حساس و گرانبها می باشند  را محتمل می سازد . گارانتی برخی یخچال ها توسط فروشنده، منوط به خرید استابلایزر و نصب آن می باشد  زیرا از تعمیر بسیار گران و زود هنگام یخچال جلوگیری به عمل می آورد .

 

استابلایزر خانگی برای تهویه مطبوع

کولر گازی، اسپیلیت  و سایر دستگاه های گرمایشی و سرمایشی در مقابل نوسانات غیر استاندارد ولتاژبرق بسیار حساس می باشند  و امکان آسیب دیدگی به آنها بسیار زیاد می باشد.

بنابراین لازم است توسط ابزار متناسب  نوسانات ولتاژ برق را در حد مجاز مهار و یکنواخت کرد .

دستگاه استابلایزر دقیقا همان تثبیت کننده‌ ولتاژ است که با عملکرد خود باعث سلامت سیستم های تهویه می شوند .

 

برای کولر گازی معمولا استفاده از استابلایزر تک فاز توان 7.30  کاوا به بالا توصیه می گردد و در صورتیکه تعداد کولر گازی بیش از دو دستگاه باشد از استابلایزر سه فاز با توان بیش از 16.50 کاوا استفاده خواهد شد.

سوالات مربوط به انتخاب استابلایزر خانگی

هدف از استفاده استابلایزر خانگی چیست؟

هدف اصلی محافظت از وسایل برقی، الکترونیکی (یخچال، تلویزیون) از آسیب احتمالی ناشی از نوسانات، ولتاژ بیش از حد و تحت ولتاژ می باشد.

آیا برای تلویزیون ال ای دی 55 اینچ استابلایزر لازم است؟

تثبیت کننده ولتاژ مانیتور برای تلویزیون های تا 55 اینچ ایده آل است و دارای مواد مسی کاملی است که برای سیم پیچ آن استفاده می شود.

چطور برای یخچال استابلایزر انتخاب کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که تثبیت کننده ولتاژ شما دارای محافظت در برابر ولتاژ یا محافظ سنبله است. باید این ویژگی را داشته باشد که جریان فعلی دستگاه متصل را خاموش کرده و از آن محافظت می کند.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

10 نظر

  • در پاسخ به روهام نورمحمدی
   چون توان کولر گازی متفاوت است استبلایزرها که می توان استفاده کرد متفاوت است نوع کولر باید مشخص باشد تا استبلایزر مناسب پیشنهاد گردد

  • در پاسخ به روهام نورمحمدی
   چون توان کولر گازی متفاوت است استبلایزرها که می توان استفاده کرد متفاوت است نوع کولر باید مشخص باشد تا استبلایزر مناسب پیشنهاد گردد

 • سلام برای کلر گازی ۲۴ هزارگرین ویخچال سایت جنرال الکتریک و لباسشویی ۷ کیلویی ال جی و تلویزیون سام سونگ ۴۸ اینچ وسایر لوازم خانگی که در منزل هست چه استابلایزری انتخاب کنیم جوابگو هست .راهنمایی بفرمایید

  • سلام وقت بخیر
   برای مشاوره خرید استابلایزر لطفا با شماره های شرکت تماس بگیرید همکاران فروش آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 • سلام. در رابطه با نصب استایلایزر جهت کارخونه نظر خاصی
  ندارین؟پیشنهاد .مشاوره و…. تشکر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.