چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟

استفاده همزمان یو پی اس و ژنراتور

تا به حال برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟ اصلا آیا نیاز همزمان این دو دستگاه ضرورتی دارد؟ جچطور باید به طور همزمان از یو پی اس و ژنراتور استفاده کرد؟ مزایای استفاده ژنراتور و یو پی اس در چیست؟

همانطور که شاهد بوده اید امسال تابستان به خاطر افزایش گرمای هوا با قطعی برق شهری مواجه بوده ایم و این مسئله باعث شده است که بسیاری از کسب و کارها خسارت های زیادی را متحمل شده باشند. در روزهای گرم تابستان استفاده از کولرهای گازی و ترند شدن رمز ارزهای و استخراج ارزهای دیجیتال  تاثیر بسیار زیادی در توزیع برق شهری داشته اند.

اگر شما هم جزء آن دسته از دوستانی هستید که تابستان امسال به خاطر قطعی برق شهری خسارت های زیادی دیده اید پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مطلب با هژیر صنعت همراه شوید.

یو پی اس آنلاین یهترین نوع برای استفاده کنار ژنراتور
نحوه کار یو پی اس با ژنراتور

نحوه کار یو پی اس با ژنراتور

برای اینکه راحتر و بهتر به پاسخ این سوال که چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟ برسیم لازم است که درباره نحوه کار یو پی اس با ژنراتور اطلاعات لازم در اختیار داشته باشید.

شاید این مسئله را اغلب شما دوستان ندانید که در یک ساختمان ژنراتور به طور کلی ماموریت تامین برق در مواقع ضروری را بر عهده دارد.

سیستم ها و تجهیزاتی که شما در ساختمان اداری خود همچون موتورخانه ها و سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان، دوربین های مداربسته، روشنایی راهرو ها، کامپیوتر ها و سیستم های الکترونیکی کنترل تردد، سیستم های اطفای حریق، آسانسورها، درب های برقی از جمله مواردی هستند که در زمان قطهی برق نیاز به تامین برق ضروری دارند.

تامین برق و نگه داشتن سیستم هایی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم در زمان کارکرد ژنراتور با توجه به عملکرد آن ها متفاوت بوده و باعث ایجاد تغییرات مداوم در برق مصرفی هر یک از آن ها می شود.

در حقیقت به این خاطر که ژنراتور برق را در مقیاس های کوچک به صورت مکانیکی تولید می کند و متاسفانه این مسئله بخوبی تعمیر و نگهداری نمی شود در اغلب مواقع با افت ولتاژ و تغییرات فرکانسی مواجه خواهیم بود.

بنابراین با توجه به آنچه که درباره ژنراتور به آن پرداخته ایم باید عنوان کنیم که استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور امری مهم و ضروی می باشد.

چرا که این دستگاه می  تواند تغییرات فرکانسی را کنترل کند. مخصوصا اگر از یو پی اس های نوع آنلاین در ساختمان های خود استفاده کنید.

یو پی اس آنلاین با تکنولوژی تبدیل دوگانه ای که دارد به گونه طراحی شده است که می تواند این تغییرات را به عنوان بخشی از عملکرد خود کنترل و تثبت کند.

مزایای استفاده از یو پی اس به همراه ژنراتور

در متن بالا به این مسئله اشاره کردیم که چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم، حال بد نیست اشاره مختصری هم به مزیت استفاده از این دو دستگاه در کنار یکدیگر داشته باشیم.

باید بگوییم که استفاده از سیستم ups و ژنراتور به طور همزمان مزیت های بسیار زیادی دارند که ما در ادامه تنها به دو مورد بسیار مهم آن اشاره کرده ایم.

  1. جلوگیری از خاموش شدن مصرف کننده ها تا روشن شدن ژنراتور
  2. ارائه یک برق خروجی یکنواخت و سینوسی به مصرف کننده ها
چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟
مزایای استفاده یو پی اس و ژنراتور

جلوگیری از خاموش شدن مصرف کننده ها تا روشن شدن ژنراتور

اولین مزایای استفاده ژنراتور و یو پی اس جلوگیری از خاموش شدن مصرف کننده ها تا روشن شدن ژنراتور می باشد.

شاید این مسئله را بدانید که ژنراتورها به صورت مکانیکی برق تولید می کنند و زمانیکه برق شهری قطع می شود این دستگاه قادر به تامین برق مورد نیاز تجهیزات نمی باشد.

باید استارت ژنراتور زده شود تا دو موتور آن به میزانی برسند که بتواند برق مورد نیاز را تامین نمانید.

پس باید عنوان کنیم در بهترین حالت ممکن تامین برق توسط ژنراتور در بهترین حالت ممکن ۱ دقیقه زمان می برد. اما در مقابل دستگاه ups این قابلیت را دارد که بصورت پیوسته برق مورد نیاز تجهیزات برقی شما را در شرایط اضطراری فراهم نماید.

در حقیقت یو پی اس می تواند میزان برق مورد نیاز را از طریق باتری خود تامین کند بنابراین هیچ یک از دستگاه های متصل تأثیر قطع برق را احساس نکرده و خاموش نمی شوند.

ارائه یک برق خروجی یکنواخت و سینوسی به مصرف کننده ها

اما دومین مزیت از مزایای استفاده ژنراتور و یو پی اس مربوط به ارائه یک برق خروجی می باشد که به صورت یکنواخت و سینوسی به مصرف کننده ها داده می شود.

در متن های بالا به این مسئله اشاره کردیم که بهترین یو پی اس برای استفاده در کنار ژنراتور یو پی اس های آنلاین می باشند.

این دستگاه ها برق خروجی را از هرگونه اختلال برقی پاک کرده و یک برق یکنواخت به مصرف کننده ارائه می دهند.

شاید تامین برق توسط ژنراتورها ناهماهنگ بوده ونوساناتی را ولتاژ فرکانس ایجاد کند اما یو پی اس آنلاین این قابلیت را دارد که قدرت ناپایدار ژنراتور را گرفته و  در نهایت خروجی یکنواختی ارائه دهد.

نکات مهم درباره انتخاب یو پی اس برای ژنراتور

رسیدن به پاسخ این سوال که چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟ مسئله بسیار مهمی است که می تواند به شما عزیزان در شرایط اضطراری و قطعی برق شهری کمک بسیار زیادی کند.

بنابراین لازم است در این مورد توجه داشته باشید که چه ups را می توانید در کنار ژنراتورهایی که در ساختمان خود دارید مورد استفاده قرار دهید.

به همین منظور ما سعی کرده ایم تا اشاره ای به نکات مهم درباره انتخاب یو پی اس برای ژنراتور کرده و در این مورد نیز راهنمای شما باشیم.

موارد مهم و اساسی که شما باید در زمان انتخاب یو پی اس برای ژنراتور مورد استفاده خود به آن ها توجه کنید عبارتند از:

  • تبدیل دوگانه
  • قدرت تحمل تغییر فرکانس ژنراتور
  • ظرفیت مناسب
انتخاب یو پی اس برای ژنراتور
نکات مهم درباره انتخاب یو پی اس برای ژنراتور
در نهایت اینکه

تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا با ارائه این مقاله آنچه که شما عزیزان کمک می کند تا پاسخ سوال خود را درباره اینکه چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟  و مزایای استفاده ژنراتور و یو پی اس بدست آورید در اختیارتان قرار دهد.

بار دیگر و به عنوان سخن نهایی باید یادآوری کنیم که بهترین ups از انواع سیستم هایی که در بازار موجود می باشد و شما می توانید با خیالی آسوده در کنار ژنراتوز از آن استفاده کنید یو پی اس آنلاین می باشد.

این نوع از ups ها می توانند قدرت ناپایداری که دستگاه های ژنراتور دارند را  دریافت کرده و در نهایت خروجی مناسبی را به مصرف کننده ها ارائه دهند.

شما دوستان عزیزی که قصد خرید یو پی اس را برای اینکه از آن در کنار ژنراتور استفاده کنید را دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید و مشورت و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات مربوط به چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟

مکان مناسب برای قرار گرفتن یو پی اس کجاست؟
UPS شما باید در مکانی با دمای بیش از ۷۷ درجه فارنهایت (۲۵ درجه سانتیگراد) نگهداری نشود. هر ۸ درجه افزایش دما ممکن است عمر باتری شما را به نصف کاهش دهد.

یو پی اس بهتر است یا ژنراتور؟
از ژنراتورها به عنوان منبع برق موقت استفاده می شود که می تواند برق مورد نیاز تجهیزات شما را در زمان قطع برق تامین کند.
اما سیستم های UPS یک منبع تغذیه پشتیبان ارائه می دهند که تجهیزات برقی بدون وقفه در حین قطعی کار می کنند و در برابر افزایش قدرت محافظت می شوند.

آیا PSU و UPS یکسان هستند؟
تفاوت بین منبع تغذیه اضافی و UPS عمدتاً از منابع مختلف تغذیه می شود، در حالی که UPS توسط یک منبع تغذیه، تغذیه می شود و منبع دیگر در هر زمان پشتیبان گیری می شود. گاهی اوقات به طور خودکار روشن می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.