نکات مهم برای خرید یو پی اس

یو پی اس

موقع خرید یو پی اس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام خرید وسایل برقی و ایمنی همیشه باید نکات اصلی و مهم درباره آن ها را در نظر داشته باشیم و در زمان خرید به همه آنها توجه کنیم.

برای خرید یو پی اس نیز باید نکات مهمی را درنظر بگیرید تا بتوانید با کیفیت ترین یو پی اس را خریداری کنید.

نکات مهم برای خرید یو پی اس

  • امکان تنظیم پارامتر
  • توان مورد نیاز مصرفی
  • قابلیت و زمان پشتیبانی
  • قابلیت باتری داخلی و خارجی
خرید یو پی اس
توان مورد نیاز مصرفی

امکان تنظیم پارامتر

اولین نکته از نکاتی که در موقع خرید یو پی اس باید به آن توجه داشته باشید امکان تنظیم پارامترها می باشد. تمامی یو پی اس ها از هز نوع و مدلی که باشند دارای پارامترهای مختلفی هستند که باعث می شوند عملکرد درست و بهتری توسط ups تنظیم و انجام شود.

این تنظیمات توسط شرکت تولید کننده یو پی اس و یا خودکاربران انجام خواهد گرفت. در برخی از یو پی اس ها تنظیمات پارامتر توسط خود کاربران قابل اجرا می باشد.

توان مورد نیاز مصرفی

نکته مهم دیگر این است که باید در زمان خرید توان مصرفی دستگاه مورد نظر را نیز در نظر داشته باشید و با توجه به میزان توان دستگاه یو پی اس مورد نیاز آن را تهیه نمایید.

برای اینکه از میزان توان مصرفی یو پی اس اطلاع کافی داشته باشید باید توان هر یک از دستگاه هایی را که می خواهید برای آن ups تهیه نمایید را به صورت جداگانه مورد محاسبه قرار دهید.

توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشته شده است اگر بر روی دستگاه انتخابی توان آن نوشته نشده باشد و اشاره مستقیمی به آن نشده است حتما عددی به عنوان جریان(A) در آن ثبت شده است که به ما کمک خواهد کرد حاصل ضرب آن عدد را در ولتاژ دستگاه خود بدست آورید.

نکات مهم خرید یو پی اس
پشتیبانی یو پی اس

 قابلیت و زمان پشتیبانی

با نحوه تنظیم پارامتر و توان مورد نیاز مصرفی در زمان خرید یو پی اس آشنا شدید حال می خواهیم به یک نکته دیگر از مواردی که در زمان خرید یو پی اس باید به آن توجه داشته باشید را برایتان عنوان کنیم.

می دانید که تمامی یو پی اس ها برای تامین برق مود نیاز دستگاه ها در زمان قطعی برق استفاده می شوند. به همین خاطر است که بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی نیز به این سیستم مجهز می باشند. این مسئله را هم به خوبی می دانید که هر سیستم یو پی اسی نیاز به باتری دارد، بنابراین لازم است که بدانید که از یو پی اس خود در مواقع قطعی برق چه انتظاری دارید.

وقتی که توان مصرفی دستگاه را مشخص کردید به راحتی می توانید هر نوع یو پی اسی که مناسب دستگاه شما می باشد را انتخاب و خریداری کنید و با در نظر گفتن توان مصرفی یو پی اس زمان پشتیبانی آن را نیز مورد محاسبه قرار دهید.

قابلیت باتری داخلی و خارجی

اگر می خواهید که یو پی اس انتخابی شما دارای توان مصرفی بالایی باشد نیاز دارید که از باتری هایی استفاده کنید که حجم بسیار بالایی دارند و آن ها را به صورت External و یا خارجی بر روی یو پی اس مورد نظر نصب نمایید. برای این کار شما به کابینت باتری نیاز دارید تا بتوانید باتری یو پی اس را در محفظه آن قرار دهید و از دسترس دور نگه داشته تا دچار آسیب دیدگی نشود و از نظر حجمی هم فضای کمتری را اشغال نماید.

اما در صورتیکه باتری انتخابی برای یو پی اس مورد نظر شما از توان مصرفی پایین و کمتری برخوردار می باشد دیگر نیاز به کابینت باتری ندارید چرا که این نوع باتری ها فضای بسیار کمتری را اشغال خواهند کرد و از نوع باتری های Internal و یا داخلی می باشند.

یو پی اس
قابلیت باتری داخلی و خارجی

حرف آخر

ما سعی کردیم که در این مطلب هر آنچه را که نیاز است در زمان خرید یو پی اس شما به آن توجه داشته باشید را برایتان عنوان کنیم. اکنون شما می دانید که  نکات مهم برای خرید یو پی اس  چه نکاتی هستند و  باید به آن ها توجه کرد و با خیال آسوده تری برای خرید سیستم مورد نیاز خود اقدام خواهید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.