نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس

ظرفیت باتری یو پی اس باید چقدر باشد؟ نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس چه مواردی هستند؟ وسایل الکتریکی که از آن ها در منزل و محل کار خود استفاده می کنید بدون شک برایتان مهم هستند زیرا در انجام امور به شما کمک زیادی خواهند کرد.

حال زمانیکه با مشکلات برق همچون قطعی برق مواجه می شوید بدون شک نمی توانید از این تجهیزات استفاده کنید و این مسئله برایتان می تواند دردسر ساز باشد.

با استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ، می توانید از دست دادن داده های ذخیره نشده یا آسیب دیدن تجهیزات الکتریکی خود جلوگیری کنید. انتخاب سیستم یو پی اس برای محافظت از سرمایه گذاری ها و دستگاه های با ارزش شما بهترین انتخاب می باشد. در کنار یو پی اس نوع وظرفیت باتری مورداستفاده یو پی اس نیز مهم می باشد

مواردی که باید هنگام انتخاب باتری UPS خود در نظر بگیرید

در ابتدای این مقاله اشاره کردیم که انتخاب سیستم یو پی اس بهترین انتخاب برای محافظت کردن تجهیزات الکتریکی شما در برابر مشکلات برقی می باشد.

اما برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را برای تجهیزات خود انتخاب کنبد باید موارد مختلف زیادی را در نظر داشته باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید یو پی اس باید به آن توجه  داشته باشید باتری یو پی اس می باشد.

ما می خواهیم در این مقاله از سری مقالات سایت هژیر برای شما اشاره ای به نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس داشته باشیم و شما را راهنمایی کنیم تا با اطلاعات بیشتری برای خرید اقدام کنید.

مواردی که در مورد باتری یو پی اس باید به آن توجه داشته باشید به شرح زیر می باشند.

 1. نوع باتری
 2. زمان پشتیبان گیری
 3. ظرفیت
 4. ضمانتنامه
 5. فضای موجود
 6. قیمت
خرید انواع باتری یو پی اس
انواع باتری یو پی اس
 •  نوع باتری

اولین نکته از نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس، نوع باتری استفاده شده در یو پی اس انتخابی شما می باشد. شاید این مسئله را ندانید که برای منبع تغذیه UPS به دلیل مقاومت داخلی کم باتری ، قدرت و کارایی خاص، تخلیه کم خود و هزینه خرید پایین معمولاً از نوع VRLA AGM استفاده می کنند.

باتری های AGM UPS نیز سریعتر شارژ می شوند و می توانند جریان مناسب  را با مدت زمان کوتاه یا طولانی ارائه دهند.

باتری های استفاده شده در سیستم یو پی اس از ورقه های  جذاب برای سرب اسید ساخته شده اند که در آن دسترسی به انرژی بالاتر اولویت را دارد.

 • زمان پشتیبان گیری

هنگامی که قصد خرید سیستم یو پی اس را دارید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در صورت بروز مشکل در مصرف برق، می خواهید با باتری چه کار کنید؟ آیا می خواهید دستگاه های خود را در هنگام مشکل برق روشن نگه دارید؟

خب، در اصل شما باید کاری کنید که بتوانید زمان استفاده  از سیستمها هنگاه قطع برق را تعیین کنید. حتما می پرسید که  این زمان چیست؟

زمان استفاده  دقایقی است که یک سیستم UPS می تواند دستگاه های متصل را با برق در هنگام قطع برق پشتیبانی کند.  به این زمان بکاپ گفته می شود حداقل زمان بکاپ، زمانی است که برای خاموش کردن مناسب تجهیزات نیاز دارید.

هنگام انتخاب باتری باید زمان بکاپ( bakup)، شما   مدت زمانی خواهد بود که باتری ها در سیستم UPS می توانند برق مناسب را برای پشتیبانی تجهیزات شما تولید کند. بخاطر داشته باشید که هرچه  وات باتری متصل یو پی اس بیشتر باشد ، عمر باتری بیشتر خواهد بود. هرچه ب وات  مصرفی شما بیشتر باشد مدت زمان کار نیز کوتاهتر خواهد بود.

 

داشتن ضمانتنامه برای باتری یو پی اس چقدر مهم است؟
ضمانتنامه باتری یو پی اس
 • ظرفیت

مسئله و نکته مهم دیگری که باید درباره نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس در نظر داشته باشید ظرفیت باتری می باشد. ظرفیت باتری یو پی اس باید چقدر باشد؟

هرچه ظرفیت باتری سیستم پشتیبان گیری  UPS بیشتر باشد، شما این امکان را دارید تا زمان  بیشتری بتوانید سیستمها را روشن نگه دارید.

برای مثال: اگر شما می خواهید وسایل برقی منزل خود را به سیستم یو پی اس مجهز کنید ظرفیت چندان دارای اهمیت نمی باشد اما اگر صاحب شرکت یا کارخانه بزرگی هستید که تعداد زیادی دستگاه الکترونیکی دارید پس باید یک سیستم UPS با سیستم پشتیبان باتری با ظرفیت بیشتر را در نظر بگیرید.

با توچه به آنچه که درباره ظرفیت باتری یو پی اس شرح داده شد بدون شک متوجه شده اید که ظرفیت باتری یو پی اس باید چقدر باشد؟

 • ضمانتنامه

داشتن حداقل یک سال گارانتی برای هر دستگاه  فنی یا برقی ضروری است زیرا ممکن است مشکلاتی ایجاد  شود که این تقصیر مصرف کننده نیست. بنابراین در زمان خرید یو پی اس مورد نظر خود حتما از این مسئله اطمینان کامل بدست آورید که محصولی که خریداری کرده اید دارای برگه ضمانت و خدمات پس از فروش معتبر  باشد.

 • فضای موجود

در هنگام انتخاب باتری برای سیستم پشتیبان یو پی اس، باید به فضای موجود نیز توجه داشته باشید. شما باید یک مدل باتری مناسب، جمع و جور و بسیار کارآمد برای سیستم خود انتخاب کنید که تحرک را تضمین کرده و فضای گرانبهای محل کار یا مرکز داده شما را ذخیره کند.

 • قیمت

بعد از آنکه تمام موارد عنوان شده در مطالب بالا را برای خرید یو پی اس مورد نظر  گرفتید نوبت به اصلی ترین مسئله درباره نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس می رسد و آن هم قیمت باتری می باشد.

در واقع قیمت آخرین موردی است که ممکن است شما به عنوان یک مشتری به آن توجه داشته باشید. برای استفاده از سیستم یو پی اس در مراکزی همچون: بانک، بیمارستان و… در مقایسه با ضرر ناشی از قطع برق  قابلیت اطمینان بسیار مهمتر از قیمت است.

بعداً اگر باتری را جداگانه بخرید تا قابلیت اطمینان سیستم پشتیبان خود را افزایش دهید، کل هزینه اولیه بالاتر می رود. بنابراین در نظر گرفتن خرید باتری های استاندارد می تواند یک راه حل مقرون به صرفه برای شما باشد.

نکات مهم برای خرید باتری یو پی اس
قیمت باتری یو پی اس
در نهایت اینکه

اگر در مورد نحوه انتخاب  مناسب باتری برای UPS یا اینکه کدام باتری باید برای سیستم شما انتخاب شود یا نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس باز هم سوالی دارید که در این مطلب عنوان نشده است می توانید با کارشناسان و مشاوران فروش ما از طریق  شرکت و سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه باتری یو پی اس را انتخاب کنیم؟”]هر یو پی اس در VA و Volt درجه بندی می شود. VA ظرفیت یو پی اس برای اجرای حداکثر بار و ولت تعداد باتری های مورد نیاز برای اتصال با یو پی اس است. باتری مورد استفاده در برنامه های UPS 12 ولت است. بنابراین ، به این معنی است که یو پی اس 12 ولت به 1 باتری و یو پی اس 48 ولت به 4 باتری نیاز دارد.[/accordion-item][accordion-item title=”کدام نوع باتری برای یو پی اس بهتر است؟”]انواع باتری های UPS شامل باتری های VRLA یا مهر و موم شده و باتری های مرطوب یا سلول های غرقابی است. این باتری ها بهترین نوع برای اطمینان از برق اضطراری هستند زیرا به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.[/accordion-item][accordion-item title=”عمر متوسط ​​باتری های یو پی اس چقدر است؟”]طول عمر استاندارد باتری های VRLA سه تا پنج سال است.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.