نکات و تکنیک‌هایی برای بهبود عملکرد یو پی اس

در مقاله امروز می خواهیم درباره نکات و تکنیک هایی برای بهبود عملکرد یو پی اس با شما همراهان هژیر صنعت صحبت کنیم.

بنابراین در ادامه به معرفی اینکه یو پی اس چیست؟! اجزای تشکیل دهنده یو پی اس و مشخصات فنی آن خواهیم پرداخت. شاید بد نباشد این موضوع را هم بدانید که مهم ترین جزء یو پی اس باتری آن می باشد زیرا مستقیما روی عملکرد یو پی اس و طول عمر آن تاثیر گذار می باشد

یو پی اس چیست؟

دستگاهی الکترونیکی با یک مدار که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند را یو پی اس گویند. اینکه بخواهید میزان ولتاژ ورودی و میزان ولتاز خروجی را مدیریت کرده نیاز به طراحی مدار یا دستگاه خاص دارید. یو پی اس توانی برای تولید ندارد بلکه این توان لازم را توسط منایع جریان مستقیم تولید می کنند.

دستگاه یو پی اس ممکن است به طور کامل الکترونیکی نبوده و یا ترکیبی از فعل و انفعالت شیمیایی باشد. انتخاب و خرید یو پی اس برای منزل شما به عوامل بسیاری وابسته می باشند که این عوامل عبارتند از: توان مورد نیاز، رتبه بندیva، باتری مناسب با کاربرد موردنظر شما.

زمانی که شما از نیازمندی های خود به طور کامل مطلع باشید انتخاب یو پی اس مورد نظرتان ساده تر خواهد بود و با انتخاب یو پی اس متناسب با کاربر شخصی می توانید از بهترین نوع عملکرد یو پی اس بهره مند شوید.

ups چیست؟
Uninterruptible power supply

نکات و تکنیک‌هایی برای بهبود عملکرد یو پی اس

ستون فقرات یو پی اس

باتری، ستون فقرات یو پی اس است. اولین و مهم ترین موضوع که درباره نکات و تکنیک‌هایی برای بهبود عملکرد یو پی اس باید بدانید باتری یو پی اس می باشد که به آن ستون فقرات یو پی اس نیز گفته می شود.

باتری ups مهم ترین جزء یو پی اس می باشد و به همین خاطر است که تعمیر و نگهداری آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. باتری یو پی اس مسئول عملکرد و طول عمر ups می باشد. در نتیجه مراقبت و نگهداری از آن بسیار مهم است. دقیقا مانند تمام دستگاه های خانگی.

برای اینکه عملکرد دستگاه یو پی اس و باتری آن به بهترین شکل ممکن انجام شود لازم است که مرتب مورد نگهداری قرار بگیرند.

استقرار باتری

هم زمان با نصب یو پی اس باید از محیطی با تهویه مناسب استفاده کنید. زیرا باتری یو پی اس در زمان شارژ شدن و انجام عملیات گرم می شود بنابراین استفاده از یک محیط مناسب، میزان گرما را کاهش داده و از گرم شدن بیش از اندازه باتری جلوگیری می کند.

استفاده از باتری

بعد از اینکه نصب دستگاه یو پی اس را انجام دادید به صورت منظم باتری آن را مورد استفاده قرار دهید و اگر با قطعی برق مواجه نشدید ماهی یکبار نیاز است که باتری را کاملا تخلیه کرده و مجدد آن را شارژ نمایید.

بررسی سطح آب

سطح آبی که در باتری دستگاه یو پی اس وجود دارد را باید هر دو ماه یکبار مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که سطح آب مقداری بین حداقل و حداکثر میزان مجاز باشد. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که برای باتری دستگاه ups باید از آب مقطر استفاده کنید و هرگز ار آب شیرین و آب باران استفاده نشود زیرا این آب ها حاوی ناخالصی بوده و مواد معدنی اضافه دارند که می توانند روی عملکرد و طول عمر باتری یو پی اس تاثیر بگذارند.

عملکرد یو پی اس
بهبود عملکرد یو پی اس

نظافت

مسئله بعدی درباره نکات و تکنیک‌هایی برای بهبود عملکرد یو پی اس نظافت می باشد. شما باید همیشه سطح و اطراف باتری را تمیز کرده و این اجازه را ندهید که روی آن را گرد و غبار بگیرید. برای اینکه سطح باتری را همیشه تمیز نگه دارید بهتر است از پارچه های پنبه ای استفاده کنید.

حفاظت از زنگ‌زدگی

زمانیکه پایانه باتری دستگاه یو پی اس شما دچار پوسیدگی شود برای تمیز کردن آن در ناحیه زنگ زده از ترکیب آب داغ، جوش شیرین استفاده کرده و به کمک مسواک آن را تمیز کنید. با این کار می توانید  زنگ زدگی و پوسیدگی باتری را از بین ببرید.

اما اگر زنگ زدگی روی پایانه زدوده باشد باید از وازلین و نفت خام استفاده کنید تا دیگر در آینده باتری شما دچار زنگ زدگی نشود.  به خاطر داشته باشید که زنگ‌زدگی و پوسیدگی برای عملکرد باتری ups بسیار بد است، چرا که جریان موجود در باتری را کاهش می‌دهد.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...