نقش حفاظتی یو پی اس

اکثریت شما دوستان می دانید که یو پی اس سیستمی است که کار آن پشتیبانی کردن باتری در رویدادهای افت کابل می باشد و از تجهیزات نصب شده حساس در مقابل اختلالت الکتریکی که انوع مختلفی هم دارند به صورت خارجی مخافظت می کند.

در مطلب امروز هژیر صنعت می خواهد به بررسی علت آسیب‌پذیری بادهای بحرانی امروزه، نوع اختلالات الکتریکی  که آن را تهدید می‌کند و چگونگی  نقش حفاظتی یو پی اس بپردازد.

نقش حفاظتی یو پی اس

بارهای بحرانی

باید بگوییم که که بارها به طور کلی برای سازمان ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشند زیرا که این بحران ها در پردازش، ایجاد داده و موارد پردازش کامپیوترها نقش دارند و می توانند دردسر ساز باشند.

بنابراین می توان اینگونه عنوان کرد که بارهای بحرانی در داخل سیستم های کنترل، تجهیزات پزشکی، سخت افزارهای ارتباطی، پایانه های ATM و EPOS قرار دارند.

بدون شک بارها این مسئله را دیده اید که اکثر کامپیوترهایی که دارای تراشه در پایانه EPOS می باشند و ساختار اصلی منفی و بزرگ هستند در برابر اختلالات و نواساناتی که به وجود می آید می توانند از خود مقاومت نشان دهند. شاید در نگاه اول مقاومت کردن این سیستم ها بسیار خوب باشد اما باید بدانید که موجب آسیب دیدگی فوری سخت افزاری آن ها خواهد شد و شاید این آسیب دیدگی به اندازه ای جدی باشد که موجب اختلال یا حذف داده ها شود.

این مسئله می تواند به معنای کاهش تولید، آسیب دیدن تجهیزات تولید شده، فعالیت نامناسب سیستم های کنترل و از دست دادن فعالیت تجاری باشد که می تواند روی تجهیزات تاثیر بگذارد.

بارهای بحرانی یو پی اس
بارهای بحرانی

[accordion title=” سوالات مربوط به نقش حفاظتی یو پی اس”]

[accordion-item title=”مشخصات برق ورودی دستگاه چگونه باید باشد؟”]

برق ورودی دستگاه باید از فازهایی در آن استفاده شود که مصرف کننده با جریان های لحظه ای روی آن قرار نداشته باشد. همچنین باید دارای فیوز جداگانه‌ای برای ولتاژ ورودی یوپی‌اس بر روی تابلوی برق شهر  بوده.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”زمان پشتیبانی گیری چیست؟”]

مدت زمانی که UPS می تواند دستگاه ها را روشن نماید را زمان پشتیبانی گیری گویند که این زمان به باتری و کارایی یو پی اس  تجهیزات شما بستگی دارد. نسخه پشتیبان تهیه شده از پنج دقیقه تا چند ساعت می باشد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”جریان ولتاژ چیست؟ “]

به تمام جریان های متناوبی که بطور کاملا سینوسی نباشد و از یک  هارمونیک های شبیه جریان سینوسی ساخته شده باشند و علت تغییر شکل آن ها در مقایسه با موج سینوسی میزان کیفیت یو پی اس را نشان خواهد داد.
[/accordion-item]

[/accordion]

موارد مربوط به نقش حفاظتی یو پی اس
مسائل و مشکلات مربوط به توان کابل یو پی اس

مسائل و مشکلات مربوط به توان کابل‌ها

مسئله بعدی که در نقش حفاظتی یو پی اس بی تاثیر نمی باشد مسائل و مشکلات مربوط به توان کابل  می باشد. می دانید که مشخص ترین چیزی که باعث عدم موفقیت دستگاه ها می شود قطع شدن کامل برق می باشد که برخی مواقع می تواند ساعت ها نیز طول بکشد.

در چنین مواقعی باید سیستمی وجود داشته باشد که بتواند به صورت مشخص باتری ها و ژنراتورها را پشتیبانی کرده و ار آنها حفاظت کند. زیرا حتی اگر قطعی برق برای چند ثانیه هم اتفاق بیافتد می‌تواند تاثیر زیادی روی سخت‌ افزار و نرم‌ افزار تجهیزات و دستگاه های شما داشته باشد تا جایی که حتی فرصت این را به شما نخواهد داد که سیستم هی خود را خاموش کنید

افت های ناگهانی می توانند باعث شوند که هارد دستگاه های شما آسیب دیده و  داده و اطلاعات داخل آن ها نیز از بین برود. قطعی برق می تواند به علت ایراد در خط نیرو، تصادفات، رعد و برق و موارد از این قبیل رخ دهد.

از دیگر مشکلاتی که در کابل ها رخ می دهند جرقه هایی است که باعث انتقال سریع ولتاژ در زمان کوتاه می شوند و می توانند به نبرو کابل صدمه وارد کنند. شاید این جرقه ها در کوتاهترین زمان ممکن رخ دهند اما می توانند انرژی زیادی را از بین ببرند. می توانند اختلال هایی را در ولتاژ به وجود آورده و موجب نابودی ترکیبات الکتریکی و الکترونیکی شوند.

مشکلاتی که در کابل ها به وجود می آیند اگر باعث آسیب دیدن نرم افزاری تجهیزات و سیستم های شما شوند این احتمال نیز وجود دارد که به صورت دوره ای در فایل ها وقفه ایجاد کنند و به صورت محلی باعث ایجاد جرقه های نوری شوند مخصوصا زمان هایی که داخل کابل ها  تلفنی رخ می دهد.

خب باید بگوییم که افزایش ولتاژ صد در صد به این معنا نمی باشد که ولتاژ بیشتر باعث کمیت نرمال می شود بلکه به صورت کلی بعد از بارگزاری یا بعد از تغییر بار این افزیش در دستگاههای فرعی رخ خواهد داد در مدت زمان نسبتا طولانی این افزایش ولتاژ باعث کاهش پیدا کردن عرضه توان و نیرو در دستگاه ها و تجهیزات شما خواهد شد که نتیجه آن عدم موفقیت و خرابی کامل تجهیزات شما می باشد.

در نقطه مقابل افزایش ولتاژ، افت ولتاژ می باشد که به معنای کاهش ولتاژ در کابل هی عرضه کننده است که این قابلیت را دارد تا در چندین چرخه به طول انجامد.

افت ولتاژ همچون جرقه های منفی می باشند اما زمان آن ها طولانی تر است. آن ها بعد از خاموش شدن و تغییر بارهای بزرگ رخ می دهند.

تأثیرات موقعیت‌شناسی روی قابلیت یو پی  اس
قابلیت یو پی اس

تأثیرات موقعیت‌شناسی روی قابلیت یو پی  اس

در مطالب بالا با مسائل و مشکلات مربوط به توان کابل‌ها و بارهای بحرانی که می توانند در نقش حقاظتی یو پی اس تاثیر گذار باشند تا حدودی آشنا شدید در ادامه می خواهیم به سراغ تاثیراتی که موقعیت شناسی می تواند روی قابلیت یو پی اس و نقش حفاظتی آن بگذارد اشاره ای داشته باشیم.

در زمان خرید یو پی اس باید بدانید که موقعیت که می تواند در کاربرد امروزی یو پی اس نقش مهمی را ایفا کند  سیستم های آنلاین و آفلاین بودن یو پی اس می باشد که البته چندان تفاوت خاصی هم بین این دو وجود ندارد

سیستم یو پی اس آفلاین در فعالیت های نرمال بیشتر موثر می باشد و زمانیکه عرضه کابل ها در محدوده قابل قبول باشد توان و نیروی کابل به شکل مستقیم به بار اصلی منتقل می شود. تمام این اتفاقات در حالتی رخ می دهند که باتری یو پی اس آفلاین می باشد. در این حالت مبدل به فشار بار در فعالیت های نرمال متصل نخواهد شد  و زمانی که حالت یو پی اس آنلاین باشد تغییر خواهد کرد و این در صورتی ست که یو پی اس بتواند مشکل ایجاد شده در کابل را تشخیص دهد.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

 

 

 

یو پی اس برای خودپرداز (ATM) بانک ها

 

 

یو پی اس برای سکوهای نفتی

 

 

یو پی اس در سیستم های مخابراتی

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...