نصب یو پی اس

نصب یو پی اس

هنگامی که تصمیم  می گیرید از سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی خود به  کمک سیستم UPS محافظت کنید ، چندین مرحله مهم  تا نصب نهایی یو پی اس و برآوردن انتظارات شما وجود دارد.

کل فرآیند از برنامه ریزی اولیه تا نصب یو پی اس، راه اندازی، بهره برداری و نگهداری در کتابچه راهنمای یو پی اس که در زمان خرید یو پی اس به شما تحویل داده شده است قید شده است.

برنامه ریزی دقیق با ترتیبات تحویل آغاز می شود. ولی چه مراحل دیگری در پس آن ادامه خواهد داشت ؟

سیستم چگونه به  مکان مورد نظر شما انتقال می یابد؟ آیا مکان مورد نظر برای نصب یو پی اس مناسب است ؟ وآیا فضای در نظر گرفته شده برای نصب یوپی اس از لحاظ ابعاد قابل قبول است ؟

مزایای استفاده از یو پی اس

برای نصب یوپی اس ابتدا چند مزیت مهم آنرا بصورت خلاصه برای افزایش اطلاعات آن دسته از خوانندگان که اطلاعات چندانی در مورد دستگاه یو پی اس و نحوه نصب آن ندارند را بیان می کنیم :

نصب ساده

برای نصب  یوپی اس  فرایند ساده ای در پیش است، زیرا فضای وسیعی نیاز ندارد . درمورد نصب یوپی اس توان بالا لازم است با مشورت کارشناسان فنی هژیر صنعت راه حل مناسبی پیش بینی گردد..

پشتوانه مطمئن

در صورت قطعی برق  نصب یوپی اس به عنوان دستگاه پشتیبان  مایه  آسودگی خاطر بهره برداران  می باشد، چرا که بصورت اتوماتیک تامین برق سیستم های الکترونیکی  به عهده می گیرد و از بروز خسارت های احتمالی جلوگیری به عمل می آورد.

ایمنی

با نصب دستگاه یوپی اس از نوسان ولتاژ برق  ممانعت به عمل خواهد آمد.  اغلب سیستم های یو پی اس قادرند از نوسانات  ولتاژ برق چلوگیری به عمل آورند و در نتیجه سطح  ایمنی دستگاه های الکترونیکی مصرف کننده را  که در برخی مواقع گرانبها  نیز می باشند بالا برند.

حفظ اطلاعات در کامپیوتر و سرورها

یکی از مزایای نصب یو پی اس  به  این ترتیب است که این دستگاه  قادر است به دلیل عملکرد خاص خود به محض قطع برق سراسری  به کمک باتری های خود، برق سیستم های کامپیوتری و سرورها را تامین کند و در نتیجه اطلاعات ذخیره شده حیاتی  حفظ  و در اختیاربهره برداران بماند.

مراحل نصب یوپی اس

1 – نصب یو پی اس های اداری

نصب یوپی اس اداری نسبت به یوپی اس های توان بالا و صنعتی  از پیچیدگی کمتری برخوردار است . اگرچه می توان از نکات مربوط به نصب یوپی اس توان بالا که در ادامه توضیح داده ایم استفاده شود .

 

مراحل نصب انواع یو پی اس

 

2 – نصب یو پی اس صنعتی

یو پی اس های توان بالا دارای باتری های بسیار سنگینی هستند  ضمن اینکه ساختاری نسبتا پیچیده با  قطعات الکترونیکی حساس می باشند.

برای نصب یو پی اس خصوصا یو پی اس های  توان بالا، تیم تحویل در بدو امر از فضای انتخاب شده مشتری بازدیدبه عمل می آورد. فضای انتخاب شده لازم است دارای شرایط مناسبی باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت :

کف سازی محل نصب یوپی اس باید به بهترین شکل و با هماهنگی با کارشناسان فنی شرکت تولید کننده یوپی اس صورت گیرد.

حمل یوپی اس از محل تولید تا محل بهره بردار نیز نیازمند تجربه و تخصص می باشد تا دستگاه یو پی اس برای نصب بدون ضربه خوردگی و خدشه ای به محل مورد نظر برسد.

علاوه بر این لازم است  پیش نیازهای سیم کشی محیطی برای دسترسی و اتصال به شبکه برق باید توسط کارفرما و از قبل  آماده و اجرا شود و سپس به تایید تیم فنی نصب یوپی اس برسد .

فاکتورهای محیطی لازم است تحت نظر باشند تا مشکلی در عمل کرد و طول عمر دستگاه یو پی اس بوجود نیاید.

کنترل و تنظیم میزان رطوبت و دما  در فضایی که نصب یو پی اس  صورت می گیرد، باید مطابق استانداردی که شرکت تولید کننده تکلیف کرده است، در نظر گرفته شود.

نصب باتری یو پی اس

 

لازم به ذکر است که نصب یوپی اس باید در مکانی باشد که دمای آن کمتر از 40 درجه  سانتیگراد تنظیم شده باشد. باتری ها نیز باید در فضایی نصب شوند که درجه حرارت محیطی آن نباید از 30 درجه سانتیگراد فراتر رود . حرارت ایده ال برای باتری یوپی  20 درجه سانتیگراد توصیه شده است . در صورت عدم رعایت محدوده دمایی ذکر شده عمردستگاه  یو پی اس و باتری ها می تواند به شدت کاهش میابد.

نکته مهم دیگر در نظر گرفتن فضای کافی برای باتری ها و تابلو برق در محلی است گه قرار است نصب یوپی اس در آن به اجرا گذاشته شود .  به این ترتیب که لازم است فضای مناسب پیرامون محل نصب یوپی اس برای دسترسی های سرویس و نگهداری، تعمیرات احتمالی  یوپی اس و تعویض باتری  و همچنین توسعه احتمالی در آینده پیش بینی گردد . برای جای گیری مناسب باتری ها، از کابینت باتری استفاده می شود که بسته به تعداد باتری، ظرفیت نگهداری باتری ها ارتفاع قفسه ها تا چند طبقه افزایش می یابد.

تمام مراحل نصب یو پی اس باید طی یک راه اندازی مناسب وصحیح  که  توسط تکنسین های آموزش دیده انجام خواهد شد، صورت  گیرد. در این خصوص می توان به : بررسی کامل امکانات و گزینه های سیستم در محل بهره بردار ، پذیرش شرایط محیطی ، ثبت شماره های سریال ، آغاز پوشش گارانتی و آموزش کاربر برای کار با یوپی اس  نام برد.

سوالات مربوط به نصب یوپی اس

خرید و نگهداری یو پی اس

نحوه کار یو پی اس چگونه است؟

1 – پس از نصب یوپی اس و راه اندازی آن در صورت بروز مشکلات پیش بینی شده  در برق مانند قطعی برق وخاموشی ، کاهش ولتاژ برق یا افزایش ولتاژ ، یوپی اس به کمک باتری خود، برق مورد نیاز بهره بردار را تامین می کند.

2 – آیا می توان باتری UPS را جایگزین کنید؟

بله، امکانپذیر می باشد. البته هر چه تعداد باتری یوپی اس بیشتر باشد و هر چه دسترسی به چیدمان باتری ها دشوارتر باشد، زمان تعویض باتری یوپی اس  نیز بیشتر خواهد بود.

-عمر باتری یو پی اس چقدر است؟

طول عمر باتری یو پی اس بستگی به تکنولوژی  و کیفیت ساخت،  تعداد شارژ و دشارژ و شرایط محیطی و آمپر باتری دارد .

جمع بندی و سخن آخر:

اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شده، برای بسیاری از خریداران یو پی اس و علاقه مندان به دانستن  شرایط  نصب یوپی اس  راهنمای مختصری است که به کمک آن بتوانند دستگاه مورد نظر خود را خریداری و مورد استفاده قرار دهند.

در کنار این راهنما،  شرکت هژیر صنعت نیز با 30 سال سابقه تولید در زمینه تولید دستگاه یوپی اس و استابلایزر در خدمت شما خریداران می باشد.

کارشناسان فنی شرکت هژیر صنعت به پشتوانه سه دهه  تجربه، بهترین راه حل را برای خرید و نصب یوپی اس در اختیار شما قرار می دهند.

همچنین شرکت هژیر صنعت آماده است با اعزام کارشناسان فنی و ارایه مشاوره رایگان امکان بهترین انتخاب یو پی اس را برای شما فراهم نمایند.

برای ارتباط با شرکت هژیر صنعت می توانید سئوالات خود را از طریق سایت هژیر صنعت و یا  تماس تلفنی با دفتر شرکت مطرح نمایید.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...