نصب یو پی اس

مرحل نصب یو پی اس


هنگامی که تصمیم گرفتید از سیستم ها و تجهیزات خود به  کمک سیستم UPS محافظت کنید ، چندین مرحله اساسی برای اطمینان از نصب یو پی اس با حداقل اختلال وجود دارد، سپس مطابق انتظارات خود عمل کنید. کل فرآیند  از برنامه ریزی اولیه تا استفاده و نگهداری UPS پس از راه اندازی، در کتابچه راهنمای یو پی اس که در زمان خرید یو پی اس به شما تحویل داده شده است قید شده است.

برنامه ریزی دقیق با ترتیبات تحویل آغاز می شود. سیستم چگونه به تأسیسات شما منتقل می شود؟ آیا مکان نصب یو پی اس مناسبی دارید و آیا سیستم UPS در فضای ذخیره شده برای آن جای می گیرد؟

راه اندازی و نگهداری یو پی اس
راه اندازی یو پی اس

معرفی سیستم یو پی اس

یو پی اس های دارای باتری بسیار سنگین هستند اما در عین حال این دستگاه همچنین دارای تجهیزات الکترونیکی حساس هستند. این ویژگی ها استفاده از پیمانکاران خبره را با وسایل نقلیه تعلیق “سواری هوایی” و تجهیزات بالابری تخصصی که می توانند با روش های پیشنهادی کارخانه سازندگان مطابقت داشته باشند را تضمین می کنند.

در بدو ورود ، تیم تحویل از فضای آماده با کف مناسب انتظار می رود تا وزن تجهیزات را با خیال راحت تحمل کند و در کمترین موقعیت ممکن برای ایجاد ناراحتی از کارکنان در محل و فعالیتهای تجاری قرار بگیرد. رطوبت و دما باید در مشخصات تأمین کننده UPS حفظ شود، در حالی که باید اثر یو پی اس در تهویه مطبوع موجود در نظر گرفته شود. فضای کافی برای باتری ها و تابلو برق همراه است ، همانطور که تهیه منطقه اطراف تجهیزات لازم برای دسترسی به تعمیر و نگهداری نیز ضروری است. فضای اضافی برای گسترش آینده نیز باید فراهم شود.

نکته

تمام مراحل نصب یو پی اس باید با یک روش راه اندازی صحیح انجام شود که توسط تکنسین های آموزش دیده انجام می شود. این شامل بررسی کامل امکانات و گزینه های سیستم، پذیرش شرایط محیطی ، ثبت شماره های سریال ، آغاز پوشش گارانتی و آموزش کاربر در عملیات UPS می باشد.

مراحل نصب انواع یو پی اس
نصب یو پی اس خانگی

سوالات مربوط به نصب یو پی اس

نحوه کار یو پی اس چگونه است؟
یک UPS در حالت آماده به کار در صورت بروز مشکلات رایج در برق مانند خاموشی ، ولتاژ برق یا افزایش ولتاژ ، از قدرت پشتیبان گیری باتری متوسل می شود. هنگامی که توان آب و برق ورودی پایین تر از سطح ولتاژ بی خطر قرار می گیرد ، UPS به توان باتری DC تغییر می یابد و سپس آن را به برق AC برای اجرای تجهیزات متصل تبدیل می کند
آیا می توان باتری UPS را جایگزین کنید؟
برخی از سیستم های UPS به بیش از یک باتری احتیاج دارند و اگر مورد استفاده شما باشد ، همیشه آنها را با باتری های مطابق با اندازه یکسان جایگزین می کنید و همیشه هر دو باتری را همزمان جایگزین می کنید. بسته به اینکه دسترسی به یو پی اس و باتری های آن چقدر سخت است ، ممکن است طی مدت زمان حدود ۲۰ دقیقه به طول انجامد.
عمر باتری یو پی اس چقدر است؟
طول عمر باتری یو پی اس بین ۳ تا ۵ سال نتغییر می باشد.
خرید و نگهداری یو پی اس
نصب برق مورد نیاز یو پی اس

مراحل نصب یو پی اس

  • برای نصب یو پی اس باید این سیستم به توزیع برق وصل شود. اکثر UPS های کوچک و متوسط ​​دارای کابل های پایین برای ورودی و خروجی کابل های AC و کابل های باتری DC هستند. این کار را می توان با استفاده از یک سنگر کابل در کف و یا نصب یو پی اس بر روی تابلو استیل تسهیل کرد تا یک شعاع خمشی کابل رضایت بخش باشد. اگر سیستم UPS در محوطه اختصاصی رایانه نصب شود ، ممکن است یک طبقه بالا برای قرار دادن کابل کشی شبکه و برق و احتمالاً خنک کننده وجود داشته باشد. در این صورت تجهیزات و باتری ها باید روی پایه های قابل تنظیم فولادی سوار شوند.
  • برای UPS های بزرگ ، ورودی کابل بالا معمولی است. این مورد برای جای شعاع خم بزرگتر کابل کشی برق بزرگتر مورد نیاز است. بنابراین ، برای مهار این امر باید سیستم مهار کابل سربار فراهم شود.
  • نصب برقی یو پی اس یا سیستم برق محافظت شده یک کار تخصصی است و فقط باید توسط تأمین کننده یو پی اس یا یک پیمانکار برق و متخصص و باتجربه انجام شود که مورد تایید قرار گرفته باشد. نصب UPS باید مطابق با دستورالعمل های نصب محلی و ملی براساس دستورالعمل های تهیه کننده انجام شود.
  • با اطمینان از اینکه نصب الکتریکی می تواند با توجه به گسترش مشاغل و اضافه شدن ظرفیت فناوری اطلاعات، بارهای فزاینده ای را پس انداز کند، پس انداز قابل توجهی می شود. برای یک سیستم UPS موازی مدرن، فرآیند نصب با استفاده از یک راه حل یکپارچه و راه انداز یکپارچه می تواند از چند طریق ساده شود.
  • هنگام اتصال به بار، سیم کشی شعاعی با هر دستگاه دارای قطع کننده مدار خود به جای سیم کشی حلقه ، توصیه می شود. این تضمین می کند که یک خطای دستگاه فقط به دلیل ایجاد برق در قسمت وسیعتر از شبکه توزیع، باعث قطع برق محلی شود. باید یک سوییچ بای پس خارجی برای سیستم یو پی اس فراهم شود تا یو پی اس بتواند از نظر جسمی و همچنین الکتریکی جدا شده باشد تا از مزاحمت بار در هنگام بروزرسانی یا کار تعمیر یو پی اس جلوگیری شود.
جمع بندی

استفاده از سیستم یو پی اس در محیط ها و سازمان هایی که نیاز به قدرت برق بدون وقفه دارند یک امر بسیار مهم و ضروری می باشد.طریقه صحیح نصب یو پی اس کنترل قدرت بالاترین استانداردهای انعطاف پذیر مهندسی را فراهم می کند ، حتی اگر بودجه و زمان بندی محدود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

× کمک می خواهید؟