نحوه انتخاب و نصب استابلایزر

پبشنهاد ما، در هژیر صنعت به شما دوستان این است که اگر می خواهید از نحوه انتخاب و نصب استابلایزر به خوبی مطلع شوید با ما همراه باشید.

استابلایزر چیست؟

همانطور که در مقاله های قبل هم عنوان کرده ایم استابلایزر که نام دیگر آن تثبیت کننده ولتاژ می باشد در حقیقت یک وسیله الکترونیکی است که در مسیر جریان برق قرار داده می شود تا از بروز نوسانات شدید برق جلوگیری کند.

از این سیستم حفاظتی برای بیشتر تجهیزات الکتریکی  والکترونیکی در صنعت های مختلف همچون پزشکی استفاده می شود.

کاربرد استابلایزر

به خوبی از نام این سیستم الکترونیکی مشخص است که کار آن محافظت از ولتاژ ها و جریان های برقی خطرساز می باشد. این سیستم دارای یک بُرد الکترونیکی است که در صورت تغییرات ناگهانی ولتاژ، می تواند جریان برق را قطع کرده و تجهیزات برقی شما را در برابر نوسانات برقی در امان نگه دارد.

راهنمای نحوه کار ترانس استابلایزر
نحوه کار ترانس استابلایزر

مزیت استفاده از استابلایزر

در ابتدای این مقاله عنوان کردیم که برای کسب اطلاع از نحوه انتخاب و نصب استابلایزر دانستن اینکه اصلا سیستم و دستگاه استابلایزر چیست؟ چه کاربردی دارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که به شما در زمان خرید استابلایزر کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

حال که با خود استابلایزر و کاربرد آن آشنا شدید نیاز است کمی هم درباره مزیت های آن بدانید تا در زمان خرید بهتر بتوانید تصمیم گیری نمایید و انتخاب مناسبی را انجام دهید.

از مزیت های استابلایزر یا همان تثبیت کننده ولتاژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استابلایزرها از نوسانات و اختلالات برق شهری و تثبیت ولتاژ جلوگیری می کنند.
  • سیسیتم و دستگاه تثبیت کننده ولتاژ باعث می شود شما در هزینه برق مصرفی خود صرفه جویی کرده و به نوعی به کاهش هزینه های شما کمک می کنند و دلیل این کار هم این است که با افت ولتاژ برق عملکرد سیستم ها دچار اختلال خواهد شد و قدرت و راندمان دستگاه ها نیز به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.
  • یکی از مهم ترین مزیت های استابلایزر این است که اگر در خروجی دستگاه اتفاقی رخ دهد آن می تواند خروجی را قطع کرده و از به وجود آمدن هرگونه آسیب و مشکلی جلوگیری کند.

انتخاب و نصب استابلایزر

تثبیت کننده یک تجهیزات الکتریکی است. که از آن برای تنظیم خودکار، تنظیم پارامترهای ولتاژ بهینه که توسط لوازم الکتریکی از شبکه تأمین می شوند استفاده می شود. استابلایزرها نه تنها برای یک آپارتمان در شهر بلکه در خانه ها و خانه های روستایی مورد نیاز است. به عنوان مثال: برای ساکنان خانه های خصوصی نصب دستگاه استابلایزر به دلیل مشکلات در کیفیت شبکه برق ضروری است.

استابلایزرها دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به نیازتان می توانید برای انتخاب هر یک از آن ها اقدام کنید.برای نحوه انتخاب و نصب استابلایزر نیاز است بدانید که انواع تثبیت کننده ها با روش تنظیم مختلف تقسیم می شوند. تثبیت کننده هایی که به راحتی قابل تنظیم هستند برای محافظت از تجهیزات پزشکی حرفه ای، سیستم های ارتباطی طراحی شده اند. در این حالت دستگاه را با کمترین خطا انتخاب کنید.

نحوه کابل کشی استابلایزر
کابل کشی استابلایزر
عنصر اصلی استابلایزر

عنصر اصلی تثبیت کننده یا همان استابلایزر یک ترانسفورماتور قابل تنظیم است. پارامترهای ولتاژ ورودی را تثبیت می کندو با دقت بر کاراریی از عملکرد آن ، دامنه ولتاژ مطلوب ایجاد می شود. وقتی ولتاژ “افزایش” یا “افت کرد”  برق یا تثبیت می شود یا خاموش می شود.

آنچه در هنگام نصب استابلایزر باید در نظر بگیرید

نصب استابلایزر یک روش کاملاً ساده است. اما به حداقل تجربه کار الکتریکی توسط یک شخص نیاز دارد. چندین مرحله ساده اما اجباری وجود دارد که باید برای اتصال صحیح و ایمن این تجهیزات انجام شود.

  1. استابلایزر را در مکانی که مخصوص به آن می باشد نصب کنید
  2. استفاده از استابلایزر و نصب آن در اتاق کوچک یا یک اتاق زیر شیروانی مرطوب  انتخاب درستی نیست
  3. قرار دادن آن در محفظه داخل کمد داخلی امکان پذیر نیست

شرط مهم اتصال و سرویس دهی استابلایزر

به خاطر داشته باشید که در زمان خرید و انتخاب استابلایزر باید قبل از هر اقدامی مکان مناسب جهت نصب آن را انتخاب کرده باشید.

  • استابلایزرها را باید در یک محیط خشکی که دارای تهویه مناسب است نصب کنید.
  • نصب آن در مجاورت اشیایی که قابل اشتعال یا مخازن دارای مواد شیمیایی مجاز نیست.

توصیه هژیر صنعت به شما این است که آنچه درباره نحوه انتخاب و نصب استابلایزر برایتان در این مقاله شرح داده شده است را نادیده نگیرید. زیرا که رعایت قوانین به مصرف کننده کمک می کند تا از خرابی ناگهانی تثبیت کننده جلوگیری کند.

دلیل خرابی استابلایزر

علت خرابی سیستم استابلایزر ممکن است گرم شدن بیش از حد قسمت قدرت باشد. هنگام انتخاب دستگاه ، باید پارامترهای مختلفی را حساب کنید:

  • نوع شبکه
  • قدرت دستگاه

فقط یک دستگاه به درستی انتخاب شده شرایطی را برای عملکرد طبیعی لوازم خانگی ایجاد می کند.

نصب استابلایزر
نکات مهم نصب استابلایزر

جمع بندی

در پایان آنچه که باید درباره نحوه انتخاب و نصب استابلایزر بدانید این است که هدف تنها انتخاب یک دستگاه استابلایزر نمی باشد بلکه طریقه نصب آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

پس برای این منظور نیاز است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا با راهنمایی و مشورت هایی که دریافت می کنید بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که موقع نصب تثبیت کننده فقط هنگام قطع   برق انجام شود. روشن کردن دستگاه روی کل خانه یا بخشی از پریزها بلافاصله بعد از کنتور انجام می شود.

اگر در خانه خود تجهیزات منبع تغذیه جایگزین دارید، اتصال استابلایزر قبل از منبع تغذیه جایگزین انجام می شود. کارشناسان و مشاوران شرکت hajirsanat.com به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به نیازتان مناسب ترین و بهترین نوع استابلایزر را خریداری کنید. شما می توانید هر گونه پیشنهاد، انتقاد و سوالی که دارید را با ما، در هژیر صنعت در میان بگذارید.

سوالات مربوط به نحوه انتخاب و نصب استابلایزر

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا اینورتر تثبیت کننده عمل می کند؟”]اینورتر خانگی مانند یک تثبیت کننده کار نخواهد کرد ، اما در هنگام ولتاژ بالا یا پایین و شبکه شبکه بای پس با قدرت باتری ، منبع تغذیه شبکه را قطع می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه از استابلایزر استفاده کنیم؟”]استابلایزر یک وسیله الکتریکی است که ولتاژ ثابت بار را در طول ولتاژ و تحت شرایط ولتاژ تغذیه می کند. این دستگاه این شرایط ولتاژ را تشخیص داده و به همین ترتیب ولتاژ را به محدوده مورد نظر می رساند. تثبیت کننده های ولتاژ ابزاری را برای تنظیم ولتاژ تغذیه بار فراهم می کنند.[/accordion-item][accordion-item title=”هدف از استابلایزر چیست؟”]استابلایزرها وظیفه اصلاح ولتاژ دستگاه های الکترونیکی را برای تأمین منبع تغذیه پایدار و ایمن بر عهده دارد. این ضروری است که از نوسانات قابل توجهی به خسارات و لوازم خانگی ما وارد نشود.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.