نحوه انتخاب شارژر باتری یو پی اس

شارژ کردن صحیح باتری یو پی اس  و محافظت از آن در برابر شارژ بیش از اندازه می تواند در طول عمر باتری تاثیر زیادی داشته باشد. به همین خاطر است که نحوه انتخاب شارژر باتری یو پی اس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

شارژر باتری یو پی اس چه اهمیتی دارد؟

همانطور که دستگاه یو پی اس و انتخاب صحیح آن می تواند بر عملکرد عمر تجهیزات الکتریکی که شما در محل کار و منزل خود از آنها استفاده می کنید تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. انتخاب شارژر مناسب برای باتری یو پی اس هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

یکی از اجزای مهم دستگاه یو پی اس، باتری یو پی اس و نحوه شارژ کردن آن می باشد.

فراموش نکنید که ولتاژ شارژر معادل ولتاژ باتری یو پی اس است. یعنی ولتاژی که در خروجی شارژر ایجاد می شود می تواند روی ترمینال باتری قرار گرفته و باتری را شارژ می نماید.

دقت داشته باشید که مقدار شارژ باتری بین 13.4 الی 13.7 باشد. البته این میزان مربوط به باتری های 12 ولتی می باشد.

مزایای شارژرهای باتری یو پی اس

  1. عملکرد صرفه جویی در انرژی
  2. محافظت در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار دامنه ولتاژ ورودی گسترده
  3. تشخیص خودکار و بررسی باتری
خرید باتری یو پی اس
باتری یو پی اس

تاثیر شارژر باتری یو پی اس در عمر باتری

قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که باتری یکی از اجزاء مهم تشکیل دهنده دستگاه یو پی اس می باشد که باید در زمان خرید یو پی اس به نوع باتری به کار رفته در آن نیز دقت داشته باشید.

باتری یو پی اس هم برای تامین میزان برق مورد نیاز تجهیزاتی که شما از آن ها استفاده می کنید نیاز به تغذیه سالم از طریق شارژر مناسب دارد.

بنابراین باید به این موضوع اشاره کنیم که How to choose a UPS battery charger می تواند بر عمر باتری یو پی اس تاثیر گذار باشد.

در تمام باتری هایی که از آن ها برای دستگاه یو پی اس استفاده می شود طبق منحنی شارژری که در باتری وجود دارد میزان جریانی که به باتری داده می شود توسط شارژر به مرور زمان کم خواهد شد و زمانیکه باتری کاملا شارژ شود مقدار این جریان به کمترین حد خود در مدت شارژ شدن می رسد.

باید دقت داشته باشید که شارژرهای مریوط به باتری یو پی اس دارای محدودیت هایی می باشند که این محدودیت ها باعث می شوند باتری با هر آمپرساعتی را نتوان در یو پی اس استفاده کرد.

نحوه انتخاب شارژر باتری یو پی اس

برای اینکه بدانید چطور می توانید باتری دستگاه یو پی اس را به درست ترین شکل ممکن شارژ نمایید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید و برای انتخاب UPS battery charger به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم توجه زیادی داشته باشید.

  • ولتاژ باتری
  • جریان باتری
  • نوع باتری
  • قطب مثبت و منفی باتری
  • فطع کن خودکار باتری
  • نمایشگر وضعیت شارژر
شارژر باتری یو پی اس
انتخاب شارژر باتری یو پی اس

ولتاژ باتری

اولین نکته که باید برای نحوه UPS battery charger به آن توجه داشته باشید مربوط به ولتاژ باتری می باشد. این نکته از پارامترهای بسیار مهم برای باتری یو پی اس می باشد.

زمانیکه شما باتری را با ولتاژ اشتباه به دستگاه خود نصب کنید احتمال آسیب دیدگی باتری و دستگاه بسیار زیاد می باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر ولتاژ باتری از ولتاژ شارژر بیشتر باشد باعث می باشد شارژ زیاد وارد باتری شده و موجب بادکردن باتری شود.

جریان باتری

نکته مهم دیگر درباره جریان باتری می باشد. جریان باتری که در واقع همان آمپر باتری می باشد نشان دهنده ظرفیت باتری یو پی اس می باشد.

هر چقدر جریان بیشتر باشد زمان کارکرد دستگاه مورد نظر شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نوع باتری

میدانید که باتری های مربوط به دستگاه های یو پی اس انواع مختلفی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به باتری های سرب اسید، سرب اسید ژله ای، لیتیومی و پلیمری اشاره کرد.

معمولا برای اغلب دستگاه های یو پی اس از یاتری های سرب اسید استفاده می شود.

قطب مثبت و منفی باتری

تمام باتری ها دارای دو قطب مثبت و منفی می باشند که باید در زمان اتصال به باتری به این دو قطب توجه زیادی داشته باشید.

اکثریت شارژرهای مربوط به باتری یو پی اس مجهز به محافظ پلاریته می باشند و برخی دیگر هیچگونه محافظی ندارند و در صورت اشتباه باعث می شوند که شارژر بسوزد.

قطع کن خودکار باتری

باتری های دستگاه یو پی اس دارای ظرفیت های متفاوت و مشخصی می باشند  که باید بعد از پر شدن از شارژر جدا شوند.

اما اگر این موضوع را فراموش کنید که باتری را از شارژر جدا کنید شارژر به کار خود یعنی شارژ کردن باتری ادامه خواهد داد.

این موضوع باعث کاهش کارایی باتری خواهد شد. به همین خاطر توجه داشته باشید که شارژرهایی که برای باتری یو پی اس خریداری می کنید دارای دکمه قطع کن خودکار باشند.

نمایشگر وضعیت شارژ

چراغ قرمز نشانگر روشن بودن دستگاه و نداشتن شارژ است و چراغ سبز نشان دهنده خاموش بودن و پر شدن باتری می باشد.

نکات مهم برای انتخاب شارژر باتری یو پی اس
مزایای شارژرهای باتری یو پی اس

در نهایت اینکه

در پایان یادآوری می کنیم که نحوه انتخاب شارژر باتری یو پی اس به موارد مختلف بسیاری که در این مقاله هم به آن ها اشاره کرده ایم بستگی دارد.

مشاوران و کارشناسان فروش تیم هژیر صنعت از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند و شما در زمان خرید و انتخاب دستگاه یو پی اس و اجزای تشکیل دهنده آن ها می توانید با مشاوران ما در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات مربوط به نحوه انتخاب شارژر باتری یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه منبع تغذیه UPS را انتخاب کنیم؟”]هنگام اندازه گیری یو پی اس برای نیازهای خاص خود ، ضریب قدرت بیشترین اهمیت را دارد. به طور کلی ، یو پی اس شما باید ظرفیت خروجی وات 20-25٪ بیشتر از کل توان کشیده شده توسط هر تجهیزات متصل داشته باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”برای منبع تغذیه 1000 وات به چه اندازه یو پی اس نیاز داریم؟”]از نظر فنی ، اگر از منبع تغذیه 1000 وات استفاده می کنید ، در صورت استفاده از پتانسیل کامل PSU ، باید از یو پی اس با درجه 1000 وات یا بالاتر استفاده کنید.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا یو پی اس ارزش خرید کردن دارد؟”]اما اگر در طول ما یکبار با قطعی برق مواجه شوید اینکه نیاز به یو پی اس داشته باشید به مراتب با ارزشتر از داشتن یک محافظ ولتاژ می باشد.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.