مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر

مشکلات و نوسانات برقی از شایع ترین مسائلی هستند که این روزها زیاد با آن ها روبرو می شویم. این مسائل و مشکلات می توانند آسیب های زیادی به سیستم های برقی که ما، در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم وارد کنند. بنابراین انتخاب یک تثبیت کننده ولتاژ مناسب می تواند تا حدودی از بروز این مشکلات پیشگیری کنید. هژیر صنعت می خواهد در این مقاله با معرفی مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر  و نکات خرید آنلاین بهترین استابلایزر به شما کمک کند تابتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه تثبیت کننده ولتاژ را برای تجهیزات برقی خود تهیه کنید.

دستگاه تثبیت کننده ولتاژ چیست

شاید تا به حال نام دستگاه تثبیت کننده ولتاژ را زیاد شنیده باشید یا دستگاه استابلایزر.

خب، باید به این موضوع اشاره کوچکی کنیم که همه ما می دانیم تمامی دستگاه ها و سیستم های برقی که در طول شبانه روز با آن ها سرو کار داریم و در رده های بالایی قرار دارند برای عملکرد درست و بدون دردسر به یک منبع تغذیه برق بدون وقفه نیاز دارند تا در شرایط ضروی به داد آن ها برسند.

لازم است بدانید زمانیکه افزایش ولتاژ و یا قطعی برق رخ می دهد این دستگاه استابلایزر است که قبل از وصل شدن به دستگاه متصل، ولتاژ برق را تثبیت می کند.

در حقیقت استابلایزر به شما این اطمینان را می دهد که تجهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنیم بدون در نظر گرفتن بی نظمی های ولتاژ، محدوده ثابتی از ولتاژ خروجی را دریافت می کند.

مزایای دستگاه استابلایزر

  • عمر تجهیزات برقی را افزایش می دهند
  • روند خرابی دستگاه هارا کاهش می دهند
  • منبع تغذیه مداوم را حفظ می کنند
  • از دستگاه ها و تجهیزات در برابر ولتاژهای کم و بیش از حد محافظت می کنند
قیمت بهترین استابلایزر
انتخاب بهترین استابلایزر

مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر

حال که دانستید استابلایزر یا همان تثبیت کننده ولتاژ چیست؟ دارای چه مزیت هایی می باشد لازم است درباره مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر هم اطلاعات خود را افزایش دهید.

یک دستگاه استابلایزر خوب و با کیفیت می تواند تمام سیستم ها و تجهیزات برقی که شما از آن ها استفاده می کنید را در برابر مشکلات و نوسانات برقی محافظت کند.

اما شما نیز باید در زمان خرید و انتخاب این دستگاه موارد و نکات زیادی را در نظر گرفته و آن ها را بخوبی بررسی و ارزیابی کنید.

نکات مهمی که شما باید دراین مورد بررسی و ارزیابی کنید عبارتند از:

  1. نصب استابلایزر
  2. سیستم تاخیر زمان
  3. حفاظت بیش از حد
  4. گارانتی
  5. استابلایزرهای دیجیتالی شده
  6. شاخص های استابلایزر

نصب استابلایزر

همانطور که می دانید استابلایزرها با نیروی الکتریکی کار می کنند و گاهی اوقات خطر خیس شدن یا خراب شدن در هنگام قرار گرفتن روی زمین یا هر مکان ناامن ممکن است رخ دهد.

شاید به همین خاطر است که اکثریت دستگاه های استابلایزر را روی دیوار نصب می کنند.این مسئله نه تنها باعص محافظت کردن از استابلایزر می شود بلکه از سیستم ها و تجهیزات شما هم محافظت می شود.

سیستم تاخیر زمان

این ویژگی تضمین می کند که کمپرسور زمان کافی برای متعادل کردن جریان جاری را دارد.

بنابراین، وقتی قطعی برق اتفاق می افتد زمان کافی را در اختیار کمپرسور قرار می دهد تا جریان برق را حفظ کرده تا استابلایزر و لوازم شما ایمن بمانند.

حفاظت بیش از حد

در صورت اتصال کوتاه یا هرگونه وضعیت سوخته، این ویژگی، خروجی استابلایزر را کاملاً خاموش می کند و تجهیزات شما ایمن می مانند.

مراحل نصب استابلایزر
نصب استابلایزر

گارانتی

یکی دیگر از مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر که باید به آن توجه زیادی کنید گارانتی دار بودن آن می باشد.

به طور کلی می توان گفت: استابلایزرهای موجود در بازار بین 3 تا 6 سال گارانتی دارند  و همین موضوع باعث می شود تا شما با آسودگی خاطر بیشتری برای خرید استابلایزر مورد نیاز سیستم ها و تجهیزات برقی خود اقدام کنید.

استابلایزرهای دیجیتالی شده

خوشبختانه این روزها می توان مدل های جدید زیادی از استابلایزرها را در بازار مشاهده کرد که عملکرد دقیق تر و قابل اطمینان تری را ارائه می دهد.

استابلایزرهای دیجیتالی شده نیز یکی از همان مدل های امروزی می باشند. این استابلایزرها می توانند خود را با انواع دستگاه ها سازگار کنند.

شاخص های استابلایزر

آخرین نکته از مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر مربوط به شاخص های این دستگاه می باشد که بیشتر در مدل های جدیدتربرای وضوح بیشتر می توانید نشانگرهای LED را نیز دریافت کنید.

خرید استابلایزرهای دیجیتالی شده
استابلایزرهای دیجیتالی شده
در نهایت اینکه

ما سعی کردیم تا در این مقاله به 6 نمونه از مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر و نکات خرید آنلاین بهترین استابلایزر که می توانند به شما کمک کنند تا با توجه به نیاز دستگاه ها و تجهیزات برقی که از آن استفاده می کنید یک انتخاب درست انجام دهید را معرفی کنیم.

شما دوستان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های لازم با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به مهم ترین نکات در هنگام خرید استابلایزر

[accordion title=””][accordion-item title=”چطور می توان فهمید که استابلایزر درست کار می کند؟”]طرف منفی باتری را به قسمت استابلایزر و قسمت مثبت باتری را به پایانه ورودی تثبیت کننده وصل کنید. اگر می خواهید از مولتی متر در محدوده درست استفاده کنید، یکی از پروب های متر را روی قاب استابلایزر و دیگری را روی ترمینال خروجی قرار دهید.
[/accordion-item][accordion-item title=” آیا تلویزیون دارای استابلایزر داخلی است؟”]تلویزیون های LCD/FHD/UHD نیازی به تثبیت کننده ولتاژ ندارند. برخی از این تلویزیون ها حتی دارای سیستم های داخلی هستند که می توانند حالت منبع تغذیه را تغییر دهند.

[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توان از تلویزیون بدون تثبیت کننده استفاده کرد؟”]در صورتی که نمی خواهید تلویزیون LED جدید شما با یک افزایش ولتاژ از بین برود، باید یک استابلایزر خوب خریداری کنید.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.