چهار میثاق

کتاب چهار میثاق

چهار میثاق – کتاب خرد سرخپوستان تولتک

نویسنده : دون میگوئل روئیز

برگردان : دل ارا قهرمانی

 

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی، که باورهای بنیادی تولتک را به زبانی ساده با مثال های قابل فهم و طبقه بندی بسیار مفید و موثر به نسل های جدید ارمغان کرده، با این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند.

چون در کتاب کارلوس کاستاندا نیز از رویا سخن گفته  می شود، لازم است که مشابهت ها و تفاوت های معنایی آن را یادآوری کنیم.

در آثار کارلوس کاستاندا رویابینی هنری است که جنگجویان مبارز با استعداد و در هر حال انسان پویا و تلاشگری که می خواهد علاوه بر تجربه زندگی روزمره، چیزی از ورای آن دریابد و پاسخ پرسش هایش را از طریقی یا طریقتی جویا شود، می تواند با تمرین و ممارست و با داشتن استاد مناسب، بر آن مسلط شود و از طریق آن به برخی از اهداف خویش در رسیدن به شناخت نایل شود.

در کتاب حاضر، دون میگوئل به چیزی اشاره می کند و آن را “رویای سیاره” می نامد که  در کتاب “سفر به دیگرسو” اثر کارلوس کاستاندا، دون خوان  آن را نوعی  تعریف و توصیف از جهان می نامد و معتقد است که غیر از آنچه ما واقعیت می نامیم، واقعیت های دیگری نیز وجود دارند.

ورای انتقال هر چه ساده تر منظور این کتاب باید بگویم که او نه تنها معتقد است که واقعیت فعلی جهان حاضر را “توهم” مشترک نسل های های متمادی و میلیون ها نفر از افراد بشری در زمان حال شکل داده و می دهد، بلکه بر این باور است که می توان این ” توهم” مشترک را تغییر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.