معجزه سپاسگزاری : کوچک ترین خواسته ها و بزرگترین رویاها را به واقعیت بدل کنید

معجزه سپاسگزاری

نوشته: راندا برن
انتشارات نسل نواندیش

 

آیا آن زمان را به یاد می آورید که کودکی کوچک بودید و زندگی را بسیار شگفت انگیز و حیرت آور می دانستید؟ در آن زمان زندگی برای شما بسیار هیجان انگیز و سرشار از معجزه به نظر می رسید. کوچک ترین رویداد ها سبب می شدند به کلی شگفت زده شوید. با مشاهده قطره های شبنم روی چمن ها، پرواز پروانه ها و هر برگ یا سنگ عجیب روی زمین به وجد می آمدید.

در کودکی، در رویاهای شما، گوزن های شمالی می توانستند پرواز کنند، پری ها در باغ دیده می شدند، حیوانات اهلی میتوانستند سخن بگویند، اسباب بازیها شخصیت داشتند، آرزوها به واقعیت می پیوستند و شما میتوانستید ستاره ها را لمس کنید. در آن دوره، قلبتان از شادی لبریز بود و، نیروی تصورتان هیچگونه حد و مرزی را نمی شناخت و شما باور داشتید که زندگی از معجزه سرشار است!

بسیار از ما در کودکی احساس لطیف و خوشایندی داشتیم. در آن زمان، به نظر می رسید همه امور خوب پیش می رود ، هر روز براستی شگفتی و هیجان بیشتری را نوید می داد و هیچ عاملی نمی توانست شادی ما را از بین ببرد.  اما وقتی ما به بزرگسالی می رسیم، سایه سنگین مسئولیت ها، مشکلات، و دشواری ها بر زندگی مان می افتد. در این زمان، ما از حالت حیرت زدگی و شیفتگی بیرون می آییم. همچنین آن شگفتی موجود در باور ما به تدریج کم رنگ و ناپدید می شود. یکی از دلایل گرایش ما در بزرگسالی، برای سپری کردن زمانی با کودکان همین است. به این ترتیب میتوانیم همان احساسی را دوباره در وجودمان برانگزییم که در کودکی از آن بهره مند بودیم، حتی اگر لحظه ای را با کودکان سپری نماییم.

در این کتاب قصد دارم به شما بگویم که شگفتی های دوران کودکی واقعیت دارد و نگرش شما در باره زندگی در بزرگسالی اغلب نگرش اشتباهی است. شگفتی های زندگی واقعیت دارند. این شگفتی ها همچون واقعیت راستین خودتان، واقعی هستند.  در حقیقت زندگی ممکن است بسیار شگفت آور تر از آن باشد که در کودکی تصور می کردید.

شاید پرواز کردن گوزنهای شمالی را نبینید، اما اموری را خواهید دید که همیشه آرزو داشتید مقابل چشمتان پدیدار شوند….

این راز در یک واژه نهفته است و بسیاری از انسانها، در طی قرنها، از پیر تا جوان از آن بی خبر بوده اند. این واژه رازگشا همان سپاس گزاری است.

اگر سپاسگزار باشید نعمت های بیشتر به شما داده خواهد شد و شما از فراوانی بهره مند خواهید بود!

در قرآن نیز بر اهمیت سپاسگزاری تاکیید شده است:

و چنین بود که پرودگارتان فرمود، اگر شکر کنید، بر نعمت شما خواهیم افزود و، اگر کفران بورزید، بدانید که عذاب من سخت و سنگین است.

دلیل ناسپاسی این است: وقتی سپاسگزار نیستیم در واقع نعمت های زندگیمان را کم اهمیت می پنداریم، وقتی نعمت های زندگیمان را کم اهمیت می پنداریم، خودمان را به شیوه ای ناخواسته از آن نعمت ها محروم می کنیم. بر مبنای قانوان جذب، دو گونه مشابه به سوی یکدیگر جذب می شوند.  بنا بر این اگر ما نعمتی را در زندگی مان کم اهمیت بشماریم، پس از آن نعمت محروم خواهیم شد. این نکته را به یاد بسپارید: ” هر کس که سپاسگزار نباشد حتی داشته هایش از او گرفته خواهد شد. ”

در این کتاب ۲۶ تمرین فوق العاده وجود دارد که به طوری ویژه طراحی شده اند تا شما بیاموزید چگونه از معجزه سپاسگزاری برای دگرگون کردن وضعیت سلامتی، امور مالی، امور شغلی و چگونگی روابطتان  استفاده کنید و کوچک ترین خواسته ها و بزرگترین رویاهای ارزشمندتان را به واقعیت بدل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.