مزایا و کاربرد استابلایزر

مزایا و کاربرد استابلایزر

برای اینکه بهتر و راحتر بتوانید برای خرید استابلایزر مناسب اقدام کنید نیاز است که درباره مزایا و کاربرد استابلایزر بیشتر بدانید. بنابراین با هژیر صنعت همراه باشید تا در این زمینه بتوانید اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

تثبیت کننده ولتاژ چیست؟

شاید تا به حال با  اصطلاح  و تثبیت کننده ولتاژ آشنا نباشید یا خیلی با این عبارت برخورد نداشته اید.

باید بگوییم که تثبیت کننده ولتاژ در حقیقت همان استابلایزر است . یک تعریف عمومی می گوید : که تثبیت کننده ولتاژ، دستگاه الکتریکی است که برای جلوگیری از مشکلات و نوسانات برق شهری، ولتاژ برق را ثابت نگه داشته به گونه ای که برق ورودی تجهیزات برقی هیچگونه نوسانی را دریافت نکنند.

انواع استابلایزر

علت طراحی استابلایزر

همانطور که در مقاله های قبلی هژیر صنعت درج شده استابلایزر یک دستگاه الکتریکی است و علت ساخت آن هم این است که برق شهری در بیشتر مواقع بر روی ولتاز 220 ثابت نمی ماند و مدام در حال بالا و پایین رفتن می باشد. این مسئله باعث می شود که لوازم و تجهیزات برقی که ما، در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم در اثر نوسانات برقی آسیب ببینند.
از آنجایی که آسیب دیدن هر یک از تجهیزات الکتریکی که ما در منزل و یا محل کارخود از آن ها استفاده میکنیم می توانند هزینه های بسیار زیادی را به ما به تحمیل می کند، نیاز است که آن ها را به یک سیستم پشتیبان که از بروز نوسانات و مشکلات برقی جلوگیری میکند مجهز کنیم. استابلایزر یا همان تثبیت کننده ولتاژ یک گزینه بسیار عالی و مناسب در این مورد می باشد.

مزایای استابلایزر و کاربرد آن

حال که با معنا و مفهوم استابلایزر آشنا شدید و مشخص شد که چرا چنین سیستم و دستگاهی طراحی شده است و اگر اکنون و در این مرحله قصد خرید استابلایزر را دارید میخواهیم اشاره ای هم داشته باشیم به مزایا و کاربرد استابلایزر تا شما بهتر بتوانید در زمان خرید تصمیم گیری نهایی خود را بگیرید. وتکنولوژی های گوناگون طراحی و تولید شده اند که هر یک با توجه به نوع کاربردهایی که دارند ویژگی ها و مزیتهای منحصر به فرد خود را دارا می باشند.

از مهم ترین و اصلی ترین مزایای استابلایزر می توان به اختصار به موارد ذیل اشاره کرد:

1 – کاهش نوسانات و ولتاژ:

یکی از مهمترین مزیت های استابلایزر تثبیت برق شهری است. همه ما بر این موضوع واقف هستیم که برق شهری دارای نوسانات بسیار زیادی است و می تواند به تجهیزات و سیستم های برقی ما خسارت زیادی را وارد کند. به همین منظور استفاده و تجهیز آنها به استابلایزر به ما کمک خواهد کرد که از نوسانات این چنینی پیشگیری کنیم.

2 –  افزایش عمر مفید تجهیزات:

همانطور که می دانید، با حفظ شرایط الکتریکی مناسب، دستگاه های الکترونیکی بخوبی عمل می کنند

3- محافظت  از سیستم ها در برابر اتصالات کوتاه

مزیت بعدی که استابلایزر  نهفته است این است که به هر دلیل در خروجی و یا مدارهای داخلی تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی اختلال و مشکلی ایجاد شود، بدون هیچ وقفه ای خروجی را قطع کرده  و از بروز آسیب به تجهیزات الکترونیکی جلوگیری کنند.

4- بهبود کیفیت تولید:

دستگاه استابلایزر با ایجاد محیط الکتریکی پایدار کیفیت جریان برق را به حد استاندارد می رساند.

5- صرفه‌جویی در هزینه‌ها:

استفاده از دستگاه استابلایزر موجب کاهش نیاز به تعمیرات و تعویض تجهیزات برقی می گردد.

6-  استفاده در صنایع مختلف:

استابلایزر در بخش وسیعی از صنعت  از  صنایع الکترونیکی تا صنایع تولیدی و غذایی و پزشکی کاربرد دارد .

7- حفظ کیفیت ولتاژ:

استابلایزر برای دستگاه‌های الکترونیکی حساس و مهم، فوق العاده اهمیت دارد.

8-کاهش مصرف انرژی:

مهم ترین مزیتی که خرید استابلایزر دارد این است که هزینه برق شما را کاهش میدهد. شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما غیر ممکن نیست.

دقت کنید که افت ولتاژ برق شهری منجر به اختلال در عملکرد دستگاه ها و سیستم هایی می شود که شما در طول شبانه روز با آنها سر و کار دارید.

بنابراین با تجهیز آن ها به دستگاه استابلایزر می توانید  تمامی سیستم ها و لوازم برقی خود را در برابر اختلالت و نوسانات برقی بیمه کرده و از خرابی و کاهش عمر آن ها پیشگیری کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر در مناطقی زندگی میکنید که برق شهری ضعیفی دارد، استفاده از این دستگاه به شما کمک  می کند که حدودا تا 25%  از هزینه هایی که بابت قبض برق پرداخت می کنید را کاهش دهید .

9- پشتیبانی از سیستم‌های نورپردازی:

نورپردازی در داخل ساختمان ها و فضاهای مهم داخل شهر ها و و سالن ها با تغییر ولتاژ برق از هم گسسته می شود، بنابراین استابلایزر جز لایتجزای این بخش  نیز محسوب می شود.

 

 

مزایا و کاربرد استابلایزر

 

کاربرد استابلایزر در صنایع مختلف

در بالا  مزیت های استابلایزر  را برشمردیم و در این بخش به کاربرد این سیستم کارآمد خواهیم پرداخت.

از آنجایی که بیشتر صنایع و کارخانجات روز دنیا از تجهیزات برقی استفاده می کنند میتوان گفت: که استفاده و خرید استابلایزر در هر گونه صنعتی لازم و کاربردی است.

مثلا شما برای اینکه طول عمر تجهیزات لوازم خانگی خود را افزایش دهید می توانید از این دستگاه الکتریکی استفاده کنید و یا آن دسته از همکارانی که در بخش های پزشکی، بیمارستان، محیط های صنعتی و… نیز فعالیت دارند خرید و مجهز کردن سیستم هایشان به استابلایزر میتواند در بهبود کارایی آن ها تاثیر به سزایی داشته باشد.

استفاده از استابلایزر برق در فیلمبرداری و عکاسی

استفاده از استابلایزر برق کیفیت تصاویر را بهبود بخشیده و از وقوع مشکلاتی همچون تاریک شدن یا تغییرات ناخواسته در رنگ‌ها جلوگیری کند.

استفاده از دستگاه  استابلایزر در ماشین‌آلات صنعتی

استابلایزر برق در ماشین‌آلات صنعتی برای حفظ پایداری ولتاژ و جلوگیری از نوسانات برق کاربرد دارد. این وسیله می‌تواند با کاهش لرزش‌ها،  از آسیب به تجهیزات الکتریکی جلوگیری کند و عمر مفید آن‌ها را افزایش می دهد. استفاده از استابلایزر برق در ماشین‌آلات صنعتی به کاهش هزینه‌های ناشی از خرابی‌های برق کمک می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری و بهبود دقت و پایداری در فرآیندهای صنعتی می‌شود.

کاربرد استابلایزر در توزیع برق

استابلایزرهای برق در توزیع برق به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای کنترل ولتاژ استفاده می‌شوند. این وسیله می‌تواند ولتاژ را به مقادیر پایدار و مطابق با استانداردهای تعیین شده تنظیم کند. از طریق استفاده از استابلایزرهای برق، امکان ایجاد تغییرات ناخواسته در ولتاژ برق که ممکن است به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی آسیب برساند، به حداقل ممکن می‌رسد. این وسیله می‌تواند در محیط‌های صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده شود تا اطمینان از عملکرد بهینه تجهیزات برقی فراهم شود.

دلیل محبوبیت استابلایزر
نمودار اهمیت استفاده از استابلایزر

سخن پایانی

شرکت هژیر صنعت دارای خط تولید و، فروش، مشاوره و پخش انواع استابلایزر های تک فاز و سه فاز می باشد.

می توانید جهت مشاوره و دریافت اطلاعات قیمت با مشاوران و کارشناسان ما در سایت hajirsanat.com ارتباط گرفته و از آن ها درباره مزایا و کاربرد استابلایزر هر گونه سوالی که دارید را پرسیده و راهنمایی های لازم را جهت خرید دریافت نمایید.

 

سوالات رایج مربوط به مزایا و کاربرد استابلایزر

عملکرد تاخیر در استابلایزر چیست؟

وقتی برق متصل شد یا تثبیت کننده خود را روشن کردید، استابلایزر بلافاصله انرژی می گیرد اما پس از مدتی تأخیر یعنی بعد از 1 یا 2 دقیقه به دستگاه برق، تهویه مطبوع خروجی می دهد. این فرایند توسط یک سوئیچ الکترومغناطیسی انجام می شود. بنابراین به آن عملکرد تاخیر استابلایزر گفته می شود.

چرا به استابلایزر نیاز داریم؟

از آنجایی که برق شهری نمی تواند در ولتاژ 220 ثابت بماند و نوسانات بسیاری را برای تجهیزات برقی به همراه دارد برای افزایش طول عمر تجهیزات و لوازم الکتریکی که از آن ها استفاده می کنیم نیاز به استابلایزر داریم.

قیمت استابلایزر سه فاز چند است؟

برای کسب اطلاع درباره قیمت استابلایزرهای سه فاز می توانید با واحد فروش و کارشناسان فروش سایت هژیر صنعت ارتباط بگیرید.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.